José Bordalás: „Nemôžeme inkasovať 20 gólov! Je to nehorázne!“

José Bordalás sa predstavil na pozápasovej tlačovej konferencii, na ktorej zhodnotil výkon svojho mužstva. Valencia CF privítala vo svojom domácom prostredí Atlético Madrid, pričom oba celky si po stretnutí rozdelili po jednom bode za remízu 3:3. Na druhú stranu Netopiere počas tejto sezóny prežili už tretiu klinickú smrť, keď v závere zápasu, presnejšie v nadstavenom čase sa východošpanielskemu tímu podarili streliť vyrovnávajúce góly.

Nie som spokojný so svojím tímom:

Nie som šťastný, pretože to nie je to, čo chcem. Prial by som si iný scenár, ale tím má zásluhu na remíze. Musíme sa však zlepšiť, pretože prvému a druhému gólu sa dalo predísť. Musíme zlepšiť svoju úroveň.

Honba za gólmi:

Bol to neuveriteľný zhon. Išli sme za druhým gólom, pretože sme ho potrebovali. Tento scenár musí byť urobený od úvodného hvizdu. Nemôžeme reagovať, keď už vidíme vodu okolo krku. Zachránili sme aspoň bod. Je to zaslúžená remíza, ale musíme sa zlepšiť, pretože nám chýba tempo. Tieto chyby nás zaťažujú.

Viera a postoj:

Nechali sme ich hrať s ľahkosťou. V prvej časti nám chýbala odvaha. S inkasovaným gólom sme museli ísť do druhého polčasu. Dostali sme sa na 1:1, ale potom nepochopiteľnými stratami sme sa dostali na 1:2 a 1:3. Tím sa proti Atléticu snažil, keď sa zdalo, že je zápas rozhodnutý.

Dvadsať inkasovaných gólov:

Musíme sa zlepšiť. Nemôžeme čakať, že čo sa stane. Teraz potrebujeme skúsenosti a toto je prvá divízia. Nemôžeme inkasovať 20 gólov! Je to nehorázne!. Ak nezastavíme inkasovania, tak budeme mať ťažké časy. Musíme byť silnejší a spoľahlivejší. Máme dobrý tím, ale musíme byť realisti a vidieť futbal v jeho najčistejšej forme. Realita je taká, že sa musíme zlepšiť.

Proti prúdu:

Stalo sa nám to už v mnohých zápasoch. Dostali sme góly a potom sme museli reagovať. Nie som spokojný s týmto aspektom. Obraz z druhého polčasu musí byť rovnaký ako od úvodného hvizdu. Musíme byť vyváženejší, ale pracujeme na tom. Nasleduje prestávka. Musíme sa zamyslieť a vrátiť sa s novou energiou. Musíme sa vrátiť na našu najlepšiu úroveň.

Bilancia v prvej tretine sezóny:

Je to skoro. Musíte sa zlepšiť v aspektoch, pretože 20 gólov je v tomto ohľade veľa. Neopravili sme to a musíme naďalej tvrdo pracovať na tom, aby sme tento aspekt zlepšili.

Hugo Duro:

Je to tímový hráč a poznám ho od mlada. Je úprimný a dáva do toho všetko. Vždy strieľal góly v každej kategórii, v ktorej bol. Nie je ľahké hrať vo Valencii, ale dáva do toho všetko, keď je na rade. Uvidíme, čo sa stane neskôr. Je skromný a skvelý spoločník. Treba mu poblahoželať. Tím sa musí zbaviť komplexov a pohnúť sa smerom dopredu. Mužstvo musí súťažiť.

Sebakritika:

Je to jasné a zrejmé. Nie som unesený výsledkami. Napriek vysokému úsiliu a boju tímu sa musíme zlepšiť v obrane a nemôžeme ignorovať realitu. Ak si myslíme, že sme veľmi dobrí s remízou proti Atléticu, tak sme na zlej ceste. Robíme veci veľmi dobre, ale tie sa dajú ešte viac zlepšiť.