Javi Gracia: „Myslím si, že sme súperovi darovali góly pre nedostatok pozornosti“

Tréner Javi Gracia sa zúčastnil na tlačovej konferencii po zápase medzi Betisom Sevilla a Valencie CF. Zápas na štadióne Benita Villamaríneho priniesol zaujímavý duel so 4 gólmi, pričom výsledok sa skončil nerozhodne 2:2.

Dve veľmi odlišné časti:

Myslím si, že sme súperovi darovali góly pre nedostatok pozornosti. Boli to dve odlišné hry. Nie sme hodní negatívnych výsledkov. ale musíme lepšie brániť, pretože tieto detaily nás dvakrát stály gól. V druhej časti sme sa zlepšili, dokončovali sme akcie ako Yunusove, ofsajdové góly... Mohli sme streliť viac gólov, ale aj oni. Škoda, že sme súperovi opäť dali náskok, ale podcenil nás.

Gonçalo Guedes:

Myslím si, že Gonçalo je skvelý hráč. Vidieť ho na tejto úrovni, tak sme všetci šťastní a dúfame, že si ju udrží až do konca sezóny. Dnes bol kľúčovým hráčom.

Cristiano Piccini:

Som rád za jeho účasť. Prešiel si veľmi dlhým zranením a utrpením. Zbieranie minút je dôležité a všetci sme za neho veľmi šťastní. Dokázal by nahradiť Correiu, ale myslel som si, že na to ešte nebol čas, pretože do konca zápasu zostávalo veľa minút. Neskôr nastúpil a hral dobre.

Patrick Cutrone:

Potrebovali sme hráča, ktorý by dopĺňal Gonçala a ktorý by mohol spraviť i niečo viac. Dostal nás do oblasti pred bránou a myslím, že je čas, aby hral a dostal nieľkoľko dobrých minút.

Striedania:

Vidím na mojich hráčoch ich každodennú prácu, postoj a oddanosť. Viem, že sa na nich môžem spoľahnúť. Dnes sa nám podarilo skórovať a bolo to kvôli dobrému postoju všetkých. Correia, Carlos a Uroš museli byť nahradení pre nepohodlie a my sme tomu prispôsobili striedania.

Zmena v zostave:

Myslím si, že posielam najlepšiu zostavu pre každý zápas. Pre náš systém sme sa rozhodli vykonať zmeny, ale nie vo formácií. Zmena z Wassa na Yunusa alebo z Wassa na Correiu, nie je to isté. Môže sa to zdať rovnaké, ale nie je.