Javi Gracia: „Keby sme boli viac efektívnejší, tak by sme zápas vyriešili skôr“

Tréner Javi Gracia sa objavil na tlačovej konferencii po zápase s Granadou CF, kde jeho tím porazil andalúzsky celok v pomere 2:1. Valencia CF získala už štvrté domáce víťazstvo za sebou. Tím z Mestalle sa síce v tabuľke vyššie neposunul, avšak bodovo sa dotiahol na súperov pred nimi a zároveň si navýšil aj odstup od zostupových miest.

Stavili ste na Gonçala Guedesa a Maxiho Gómeza. Prečo?

To, čo sme hľadali bola rýchlosť a možnosti na prelomenie súperovej obrany, ktorá je niekedy dosť nepriechodná. V prvom zápase sme mali možnosť hrať aj s Kévinom. Mysleli sme si, že nastal čas urobiť zmenu a táto zmena nám priniesla víťazstvo.“

Možno prišli zmeny neskoro...

Urobím zmeny, keď to považujem za vhodné. Keď som ich musel urobiť, urobil som ich.“

Kam si dávate cieľ, pričom ste v rovnakej vzdialenosti od zostupu a od Európy?

Cieľom je ďalší zápas. Máme dva týždne prípravy a musíme sa snažiť súťažiť lepšie ako v posledných zápasoch mimo domova. Získať víťazstvo, ktoré by bolo druhým víťazstvom v rade by bolo niečo, čo sme v túto sezónu ešte nedosiahli. Musíme naďalej využívať výhody toho, čo robíme dobre a zlepšovať sa v tom, čo robíme zle.“

Stagnujúci mimo domova?

Musíte rozlišovať niektoré zápasy od ostatných. V posledných troch hrách sme nevyužili náš potenciál. Po domácich víťazstvách má tím viac viery, ale pokiaľ ide o výsledky, pokračujeme v príprave s rovnakými ambíciami a nadšením.

Dnes 19 striel a najkomplexnejšia hra?

Keby sme boli viac efektívnejší, tak by sme zápas vyriešili skôr. Pokiaľ ide o hru, tak prvý polčas odrážal prístup tímu a vôľa trestať súpera gólom. V druhom polčase sme stratili držanie lopty a stratili sme kontrolu. Túto hru sme mohli ukončiť skôr a začínal sa objavovať strach z toho, že prehráme, pretože si nás súper podmanil. Myslím si, že to bola dobrá hra.“