Javi Gracia: „Mali sme jasnú predstavu o hre, ale nepodarilo sa nám ju naplniť“

Tréner Javi Gracia predsadol na tlačovú konferenciu, ktorá sa konala po zápase medzi Levante UD a Valenciou CF. Mestské derby 27. kola skončilo víťazstvom domáceho celku v pomere 1:0 a hosťujúci hráči len ďalej predlžujú mizériu a trápenie sa na domácich ihriskách súperov.

Kormidelník Gracia dal jasne najavo, že dôvodom porážky nebola hra na troch stopérov: „Nemyslím si, že hra s tromi stopérmi bola dôvodom porážky a preto, ak by som si myslel, že by to nebolo najlepšie pre vývoj hry, neurobil by som to ani od prvej minúty.“ Avšak obrovská chyba Mouctara Diakhabyho v 18. minúte zápasu, stála Netopiere tri body a posun v tabuľke smerom vyššie. Pohárová Európa sa opäť vzdiaľuje a pásmo zostupu pomaly, ale isto naťahuje svoje pazúre po valencijskom klube.

Zmena systému:

Nemyslím si, že hra s tromi stopérmi bola dôvodom porážky a preto, ak by som si myslel, že by to nebolo najlepšie pre vývoj hry, neurobil by som to ani od prvej minúty. Mali sme jasnú predstavu o hre, ale nepodarilo sa nám ju naplniť.“

Slabé výsledky mimo Mestallu:

Naša realita je taká, ako ju vidíte. Rozdiel medzi dnešným a poslednými zápasmi bol ten, že naša hra nepadala na nedostatku v prístupe. Ale tím chyboval v útočných aj obranných akciách a táto hra bola podmienená touto chybou. Potom sme pokračovali v pokusoch dorovnať stav. Nakoniec bola aj čistá šanca od Manuho a mali sme dobré akcie zo štandardných kopov. Ale treba uznať, že súper využil svoje výhody.“

Začiatok zápasu:

Začiatok bol dobrý. Tím mal dobrý prístup a dobre vstúpil do zápasu. Až po desiatej minúte sa súper priblížil k našej bráne. V tejto sezóne sa vyskytli momenty, kedy prvá časť bola zlá a druhá bola dobrá. Dokázali sme zvrátiť priebeh niektorých hier a získať body. To hovorím preto, lebo tím sa nevzdáva a vzdať sa ani nechce. Keď súperíme s ostatnými tímami, ktoré majú svoje prednosti, tak tie nám nedovolia pridať dve výhry po sebe.“