José Gayà: „Griezmanna som sa možno ľahko dotkol“

Po remíze Valencie na horúcej katalánskej pôde Barcelony sa pred mikrofón postavil kapitán Netopierov Luis Gayà. Hráč pre Movistar TV zhodnotil duel s protivníkom a taktiež sa vyjadril k inkriminovanému momentu v prvom polčase, kedy fauloval v pokutovom území Antoina Griezmanna.

Priebeh zápasu:

Bola to trochu bláznivá hra a odohrali sme neuveriteľný zápas. Vytvorili sme si veľa šancí a dokonca sme mohli aj vyhrávať 2:0. Barcelona, ale má najlepšieho hráča na svete a skvelý tím. Pokiaľ však niekto nie je koncentrovaný po celých 90 minút, tak dostane góly. Verili sme si, že môžeme vyhrať a dokonca sme mali aj šance dosiahnuť skóre 2:3. Ale i tak, odchádzame odtiaľto s jedným bodom a sme spokojní.“

Penalta po faule na Griezmanna:

Vysvetlím to najlepšie ako budem môcť. Leo vedie loptu a ja som chybne postavený. Ja zasiahnem loptu a možno sa Griezmanna ľahko zozadu dotknem. Rozhodca mi ale povie, že som do Griezmanna zatlačil. VAR mu povie, že tam žiadne postrčenie nebolo a rozhodca to teda ide posúdiť. Vidí mierny kontakt a tak odpíska penaltu, ale o červenú kartu už nejde... Najprv si myslel, že som Griezmanna postrčil, ale po zhliadnutí situácie na obrazovke mi povedal, že tam žiadne postrčenie nebolo, ale že tam bol ľahký kontakt a tak odpíska jedenástku. Popravde, nevidím v jeho vysvetlení žiadny zmysel.“

Valencia mohla vyhrať:

V prvom polčase zápasu sme mali dobrú akciu s Cherym, ale trochu sme sa vzájomne nepochopili. Ter Stegen perfektne vyrazil moju strelu. Trochu mi ešte chýbal rytmus, ale behom zápasu som sa do toho dostal. Musíme takto pokračovať ďalej.