Valencia vybojovala výhru 2:1 nad Alavésem

Valencia dokázala doma vyhrát nad Deportivem Alavés a získat tak cenné 3 body do ligové tabulky. Netopýři vedli od první půle díky Maximu 1:0. Před koncem zápasu navýšil z penalty na 2:0 Parejo, jenže hosté vzápětí snížili. Na nic dalšího se však už nezmohli.

V 9. minutě zahrál Parejo rohový kop na zadní tyč, kde vyskočil nejvýše Rodrigo, ale jeho hlavička našla přímo rukavice gólmana Sivery.

O dvě minuty později v podobné pozici hlavičkoval Čeryšev, jehož našel u tyče dlouhý centr, ale Čeryšev nehlavičkoval přesně a Sivera míč lehce rukou tečoval, načež poté prolétl míč jen těsně kolem hlavy volného Maxiho.

Na druhé straně ve 13. minutě Couqelin rozehrál před svým pokutovým územím přímo na kopačky Roja, a tak musel za pomyslnou záchrannou brzdu zatáhnout Wass, který stáhnul soupeře k zemi.

Následných několik minut přetahované ukončila akce na jeden dotek ve 25. minutě, kdy si Lucas Perez narazil se spoluhráčem míč na jeden dotek před vápnem Valencie a pak vypálil jen těsně nad horní roh branky.

Nakonec se Mestalla dočkala gólu ve 27. minutě, když Rodrigo nakopnul míč za obránce, kam si naběhl Maxi Gomez a střelou k tyči překonal brankáře – 1:0.

Ve 42. minutě mohl Rodrigo navýšit vedení domácích. Obránci k němu srazili míč na kraj velkého vápna, Rodrigo si jej sklepl hrudníkem, ale pak zblízka minul branku!

Další šanci zahodil Rodrigo v nastaveném čase, když zády k brance soupeře převzal přihrávku, otočkou se zbavil obránce, potáhl si míč před branku a místo nahrávky na volného Čeryševa vypálil míč vysoko na tribuny.

V úvodu druhého dějství centroval Parejo na zadní tyč hostující branky a Garayovi u zadní tyče chyběly centimetry, aby dosáhnul na míč a sklepl jej hlavou do branky.

Na druhé straně měl největší šanci hostí Joselu, který v 52. minutě naběhl na levé křídle na přihrávku do běhu a poté sám z úhlu vypálil pod břevno, ale CIllessen si s jeho střelou poradil.

O chvíli později hosté zahrozili znovu, a to když se neporozuměli Wass s Garayem, mezi něž propadl míč, ke kterému se tak protáhl Lucas Perez, jenž ještě stihl špičkou kopačky dosáhnout na míč, ale poslal jej těsně vedle branky.

Krátce nato centrovali hosté z levého okraje vápna na Joseluho, který ve volné pozici hlavičkoval těsně vedle branky.

Na stadionu na několik minuty vypadlo osvětlení, čehož zatím domácí využili ke střídání. Rodriga nahradil Manu Vallejo.

Domácí si mohli ulevit od nátlaku hostů v 66. minutě, kdy Costa vybojoval faul před vápnem soupeře. Parejo pak svůj přímý kop zakroutil těsně nad horní roh branky.

S druhým střídáním domácí počkali do 70. minuty. Ferrana překvapivě nahradil Diakhaby. Valencia tak šla dohrávat zápas především soustředěna na ubránění výsledku.

Nebylo proto překvapením, že si hosté dělali další šance. V 73. minutě rohový kop našel v malém vápně Valencie Laguardiu, jenž ale nestihl míč zpracovat s spíš se mu odrazil od nohy mimo branku Netopýrů.

V úvodu 79. však hosté poněkud nezvládli kostrbatý útok domácích, kdy nakonec ve změti hráčů vypíchnul míč před velké vápno Maxi a doběhnul jej Parejo, který už byl sám na Siveru, jenže ten vyběhl a podrazil jej, za což byla nařízena penalta. Právě Parejo byl i tím, kdo ji proměnil.

Hosté ale ještě v 89. minutě snížili. Joselu ve volné pozici ve vápně sklepl míč a vypálil do dolního rohu branky, kde Cillessen vyrazil míč na volného Lucase Pareze, který míč napálil tak, že se od spodku břevna odrazil do branky – 2:1.

Nastavovalo se 6 minut, v nichž domácí naposledy vystřídali. Čeryšev opustil hřiště a do hry nastoupil Sobrino.

V 92. minutě už mohl Sobrino zvednout z lavic Mestallu, když na jeho kopačky přilétl do vápna soupeře centr z pravého křídla, ale útočník Valencie napálil z voleje míč mimo branku. Víc už toho naštěstí zápas nepřinesl, a tak skončil za stavu 2:1.

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)