Ajax proměnil na co sáhnul. Valencia 0:3 Ajax

Valencia nedokázala doma získat body v Lize mistrů proti Ajaxu. Ačkoliv už od 8. minuty prohrávala, celý první poločas byla jasně lepší, ale zahodila spoustu šancí včetně penalty. Naopak soupeře přidal postupně další dva góly a může se radovat z výhry 3:0.

Už v první minutě musel Cillessen řešit nebezpečnou akci, když Van de Beek převzal příhrávku ve vápně zády k obránci a z otočky se uvolnil a okamžitě zblízka pálil na domácího brankáře, který bravurním zákrokem podržel svůj tým.

Na druhé straně se dostal v 5. minutě do zakončení Parejo, ale to bylo až poté, co Rodrigo sprintoval při protiútoku do vápna Ajaxu, pak zaváhal a nakonec vrátil míč až zpět před velké vápno, kde okamžitě bez přípravy napálil míč Parejo, ale přímo do náruče gólmana.

Pak ale v 8. minutě napřáhl Ziyech a zpoza vápna přesně trefil vzdálenější horní roh branky.

Dlouhé minuty přetahované utnula ve 24. minutě nařízená penalta. Guedes si vyměnil míč v běhu s Jaume Costou, který mu jej vrátil do velkého vápna. Tam však byl pozdě obránce Edeson, jenž zkosil Guedese. Penalty se ujal Dani Parejo, jenže branku přestřelil!

Valencii to ale nijak nepoznamenalo. Byli t Netopýři, kdo okupoval soupeřovu polovinu. Ve 31. minutě se dostal k odraženému míči Guedes, ale zpoza vápna vypálil na tribunu.

Ve 33. minutě Los Ché zaskočili Ajax pro změnu rychlým protiútokem, když Rodrigo při zpracování míče na polovině hřiště vyslal dlouhým centrem do útoku Maxiho, ale ten ztroskotal na skvělým zákroku gólmana Onany.

Jenže krátce poté uštědřili hosté Valencii lekci z efektivity. Stačilo několik krátkých přihrávek ve vápně Valencie a míč se rázem ocitl u značky pokutového kopu na noze volného Promese, který už jen sklepával do odkryté branky – 0:2.

Na druhé straně pokračovalo pálení šancí. Ferran našel ve 39. minutě u přední tyče Rodriga, a ten zblízka v jasné pozici napálil brankovou konstrukci!

Chvíle Ajaxu přišla ve 42. minutě. Nejprve z dálky pálil do břevna Ziyech, následně o moment později Promes sklepl míč patičkou na zpod břevna musel „vyškrábnout“ Cillessen.

Valencia se pak po zbytek poločasu vrátila na soupeřovu polovinu, ale nic už ze zbytku prvního dějství nevytěžila.

Ve 47. minutě se po rohovém kopu míč odrazil k volnému Ferranovi, jenž z okraje velkého vápna poslal míč s pomocí teče obránce do dolního rohu branky, kam Onana s vypětím všech sil stihl skočit a míč vytěsnit mimo branku.

Další obrovská šance na sebe nenechala dlouho čekat. Nákop Ferrana se dostal k Rodrigovi, jemuž míč odskočil nečekaně od kolen na branku, kde opět musel bleskově reagovat Onana. Jenže míč se dostal následně zpět do hry a Onana se ještě stihl přemístit a zabránit Guedesovi v dorážce do branky.

Na druhé straně se po dlouhé době ozvali domácí, když soupeř obehrál na kraji vápna Wasse a našel Tadiće, který ve vápně sklepával míč na branku, ale nakonec ji minul.

Celades sáhnul v 57. minutě k zajímavému řešení. Vystřídal Maxi Gomeze a místo něj poslal do hry Kangina Leeho.

V 58. minutě Promes zahodil další šanci na gól, a to když si ve vápně Valencie zaseknul míč, sroval na střelu, a pak jej poslal nad branku.

Valencia jako by se v dalších minutách smířila s tím, že zápas už nepůjde zvrátit. Bojovnost z první půle a ze začátku druhé půle se vytratila a Ajax čím dál častěji začal podnikat výpady před branku Netopýrů, jenž musel hasit většinou Paulista.

A to se domácím vymstailo. V 67. minutě prostrčil Tadić míč mezi obránci do vápna na Van de Beeka, a ten poslal míč do branky okolo nohou Cillessena.

Van de Beek mohl přidat brzy poté i další gól, když z úhlu přehodil Cillessena, ale Garay hlavičkou míč před brankovou čárou odklonil do bezpečí.

Druhé střídání Netopýři přidali na konci 70. minuty, kdy Coquelina nahradil Correia.

Zoufalý výkřik do tmy, jenž vystihoval momentální stav Valencie, předvedl v 75. minutě Wass, jenž svojí střelou z dálky pouze poslal míč do náruče Onany.

Poslední domácí střídání přišlo v 76. minutě. Ferran šel ze hry a nastoupil Čeryšev.

Valencia ani Ajax už nic kloudného do konce zápasu nevymysleli, a tak utkání skončilo za stavu 0:3.

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)