Jediný gól Čeryševa přinesl Valencii výhru v Bilbau

Valencia jediným gólem vybojovala na San Mamés výhru. První poločas byla jasně lepší Valencia, což podtrhl gólem Čeryšev, ale domácí Athletic ovládl druhé dějství, avšak obrana Valencie spolu s Cillessenem i přesto těsný stav nakonec udržela a konečně si připisuje první tříbodový zisk v La Lize pod trenérem Celadesem.

V úvodních minutách byla Valencia zalezlá na své polovině, zatímco Athletic se snažil něco vymyslet směrem dopředu. Domácí se ale nedostali k brance Netopýrů a naopak jako první zahrozili Netopýři rychlým útokem v 5. minutě, kdy Wass přihrál do vápna Maximu, který stihl vypálit těsně nad horní branky, než jej skluzem „dojel“ obránce.

V 7. minutě pak přišla i první šance domácích. Yuri z levého kraje hřiště poslal skákavý míč ke hranici malého vápna, kde si Garay nedostatečně pohlídal Williamse, jenž naštěstí o pár centimetrů nedosáhnul na míč.

Zápas začínal být bohatý na šance. O dvě minuty později Rodrigo přehodil obránce, čímž našel ve vápně Maxiho, který ale z úhlu následně vypálil vedle vzdálenější tyče.

Valencia se začala dostávat více do hry a převzala iniciativu, co se útočení týče. Houževnatá obrana Lvů ale dovolila Netopýrům další šanci až v 16. minutě, kdy Rodrigo z levého křídla přešel přes dva hráče a byl faulován. Přímý kop centroval do vápna Parejo, ale obrana zahrála míč do zámezí, a tak se kopal následně rohový kop. Po ose několika hráčů se míč odrazil před velké vápno, kde Garay napálil míč luxusně z voleje do horního rohu, ale brankář Unai Simón začaroval skvělým zákrokem.

Ve 27. minutě se Valencia ubránila rohovému kopu a následoval protiútok. Míč po nahrávce do běhu dotáhnul před vápno soupeře Maxi, poté jej poslal do běhu Ferranovi na pravé straně vápna, jenže ten ještě nestřílel a radši vrátil míč okolo brankáře před prázdnou branku, do které sklepával míč ČERYŠEV a bylo to rázem 0:1.

Lvi se dostali po chybě v rozehrávce Valencie do šance v 36. minutě, kdy domácí odebrali přihrávku soupeře a míč okamžitě dostal do běhu Iňaki Williams, jenž si jej potáhnul z levé strany do vápna a střelou z úhlu procvičil pozorného Cillessena.

S blížícím se koncem druhého poločasu se hra zklidňovala a Athletic vyrovnal hru. Jedinou šancí stojící za zmínku tak je ta ze 43. minuty, kdy do centru před svojí brankou naběhl Coquelin, ale sklepl jej hrudníkem přímo na Capu, jenž okamžitě pálil těsně vedle horního rohu valencijské branky.

Na konci nastaveného času ještě domácí vymysleli dlouhý centr na Raula Garciu stojícího u značky pokutového kopu před brankou Valencie, ale ve ztížené pozici hlavičkoval nad branku.

2. POLOČAS

Do druhého poločasu byli hosté nuceni vystřídat, a to Garaye, který měl zřejmě nějaké zdravotní problémy. Na jeho místo tak nastoupil Paulista.

Ačkoliv byl v úvodu aktivnější Athletic, byli to hosté, kdo měl první velkou šanci. Čeryšev posunul míč do vápna nabíhajícímu Maximu, jehož střelu ale pohotově Unai vychytal.

Valencii pak musel na druhé straně zachraňovat v 55. minutě Cillessen, a to když z levého kraje vápna poslal míč na bližší tyč Muniain přímo na Williamse, jehož první střelu Cillessen vychytal a stejně tak si poradil i s následnou dorážkou.

Cillessen musel v dalších minutách být na pozoru a krotil často nebezpečné centry před svojí branku. V 67. minutě si pak domácí našli skulinku v obraně Valencie. Williams si zpracoval centr na polovině Valencie a vydal se v doprovodu obránců k brance Netopýrů, kde pálil na zadní tyč, ale míč poslal mimo branku s přispěním Cillessena, který lehce špičkami prstů sáhnul na míč.

V 69. minutě šel ze hry Maxi Gomez a svoji šanci dostal Manu Vallejo.

A právě Vallejo připravil v 72. minutě Čeryševovi šanci pro druhý gól. Potáhnul si míč okolo obránců soupeře před velké vápno a pak volnou uličkou našel úplně samotného Čeryševa, který ale pálil po zemi přímo do brankáře Unaie.

S blížícím se koncem zápasu se Athletic snažil stále více a častěji dostat na dostřel brance Netopýrů, jejichž obrana byla často ale velmi houževnatá.

85. minuta přinesla poslední střídání na straně Valencie. Čeryševa nahradil překvapivě Rubén Sobrino.

Trochu vzrušení přinesl v 88. minutě centr z dalekého přímého kopu, jímž Beňat našel u značky pokutového kopu Saula Garcíu, jenž ale míč hlavou prodloužil mimo branku.

V nastaveném čase mohli Los Ché pojistit výhru při protiútoku, nakonec vzal Vallejo vše na sebe, ale míč špatně trefil, avšak odrazil se k volnému Rodrigovi, kterého ale vychytal brankář. Pak se ale míč odrazil na volného Ferrana, který pálil do odkryté branky, jenže mu skočil do střely v poslední chvíli obránce.

Zbytek zápasu už Netopýři ubránili a mohou se tak radovat z druhé výhry v ligové sezóně.

HODNOCENÍ HRÁČŮ:

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Garay 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Diakhaby 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
J. Costa 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
Coquelin 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Parejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Ferran 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Čeryšev 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
Maxi 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Rodrigo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
Paulista 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Vallejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Sobrino 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
TRENÉR:
Celades 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)

• V prvním poločase to byl nejkoukatelnější herní projev Valencie od nástupu Celadese. Netopýři hráli aktivně a dokonce i drželi míč. Nějak v době kolem vstřelení gólu grafika ukazovala, že měla Valencia 66 procent držení, což je něco neskutečného. Pak se to teda vyrovnalo, ale svědčí to o aktivním nástupu Netopýrů do utkání. Otázkou je, jestli takovou proměnu oproti Valencii z předchozích zápasů způsobila holá skutečnost, že oba kraje záložní řady v systému 4-4-2 obsadili ofenzivnější hráči. Uvidíme, jak to Celades vyhodnotí a jak se k tomu postaví v dalších zápasech.