Vamos a la Champions!

Valencia splnila svoji povinnost a porazila venku Real Valladolid 0:2, čímž se kvalifikovala do dalšího ročníku Ligy mistrů. O branky se zasloužili Soler a Rodrigo.

Dlouhé minuty byl výkon obou týmů spíše uspávací. Poprvé publikum probrali v 10. minutě hosté, když centr z levého okraje hřiště našel v malém vápně Rodriga, který hlavou jen o centimetry nedosáhnul na míč, aby jej sklepl do branky.

V úvodu 14. minuty vyškolil Wasse v postupu do vápna ze strany Toni Villa, který se probojoval k tvrdé střele z úhlu, jenž tvrdou střelou prověřil pozorného Jaumeho.

V 16. minutě Mina zkusil skákavou střelou zpoza vápna prověřit Yoela, ale tento pokus byl bez problémů chycen do náruče domácího gólmana.

O chvíli později se do velké šance dostal s míčem ve vápně domácích Rodrigo, ale míč mu uskočil v rozhodující chvíli.

Největší šance přišla v 19. minutě, kdy Wass z pravého křídla našel na bližší tyči volného Minu, jenž z voleje napálil míč na branku, ale Yoel skvělým zákrokem zblízka jeho pokus zlikvidoval.

Na opačné straně ve 22. minutě domácí zahrávali přímý kop ze střední vzdálenosti. Míč pěkně obletěl zeď a skončil uprostřed branky. Ačkoliv se Jaume už přesouval k tyči, stihl dát do střely nohu a míč tak vytěsnit do bezpěčí.

Ve 26. minutě pěkně Guedes pronikl do vápna mezi obránci, odkud vypálil tvrdou střelu, kterou ale dokázal Yoel ztlumit ve svých rukavicích.

O deset minut později už ale hosté měli důvod k radosti. Chybu obránce využil Rodrigo, který mu sebral míč na hranici vápna, pak přihrál pod sebe na nabíhajícího Minu, který místo střely ale ještě prodloužil míč na úplně volného Solera. Ten zachoval chladnou havu, míč si zpracoval a pak jej poslal přesně do dolného rohu. Valencia šla do vedení 0:1.

Hned první větší šance v druhé půli znamenala gól. V 53. minutě sebral před vápnem soupěře Parejo soupeřovu přihrávku před obráncem, pokračoval do vápna soupeře a před vybíhajícím Yoelem poslal míč na volného Rodriga, který uklidil míč do odkryté branky – 0:2.

V 59. minutě se na hřiště podíval čerstvě uzdravený Kondogbia, který nahradil Coquelina coby první hostující střídající hráč.

V úvodu 61. minuty měl Jaume dost práce, když musel odvracet tvrdou dělovku Alcaraze do dolního rohu, které dali prostor hostující obránci.

Drushé střídání Netopýři provedli v 64. minutě. Střelec druhé branky Rodrigo Moreno uvolnil místo na hřišti pro Gameira.

Třetí střídání na sebe nenechalo dlouho čekat. Za pět minut šel totiž ze hry i Santi Mina a na plac zamířil Ferran.

V 76. minutě sevřeli ve vápně domácího útočníka Wass a Soler. Soupeř souboj s dvěma hráči neustál a skončil na zemi. Sudí se šel podívat na záznam celé akce, ale penaltu naštěstí nepískal.

V 86. minutě jednoduchou nahrávkou vyslal k vaápnu soupeře Ferran Gameira, který poslal míč pod brankářem na branku, ale míč se Yoelovi otřel o nohu a skončil pouze na boční síti branky!

O dvě minuty později už byl sám před brankářem Ferran, ale jeho střela po zemi skončila mimo branku!

V astaveném čase se zjevil před Jaumem volný Borja, ale Jaume parádním zákrokem proti střele soupeře podržel Netopýry.

Jaume 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)