Valencia v nudném zápase porazila jediným gólem Ebro

Ačkoliv proti sobě měla Valencia v rámci odvety Copa del Rey soupeře ze střetí ligy, její výkon tomu neodpovídal. Los Ché podali velmi nudný výkon, který oživil jedinou brankou zápasu Michy Batshuayi.

První minuty zápasu byly pouze nudným posouváním míče mezi hráči Valencie na polovině Ebra. Naopak na druhé straně stačil hostům v 8. minutě centr z přímého kopu do vápna Netopýrů, kde jeden z hostí dostal míč přímo na nohu, ale nedokázal jej dobře zpracovat a nebyla z toho ani střela, ani přesná přihrávka.

O první střelu utkání se v 10. minutě pokusil z rohu velkého vápna Kangin Lee, jenže branku Ebra zcela jasně přestřelil.

Dlouhé minuty nudy utnul ve 26. minutě Kondogbia, k němuž se odrazil míč před velké vápno soupeře, načež Africký záložník doběhnul míč a vypálil bez přípravy dělovku, která jen o decimetry minula horní roh Salvovy branky.

Na druhé straně měl ve 33. minutě přesnější mušku Gerrit, který z dálky vypálil tvrdou střelu pod břevno, jenž musel Jaume vytěsnit mimo hrací plochu.

Nicméně první poločas byl opravdu o ničem. Další zoufalý pokus zkusil tentokrát zpoza velkého vápna ve 40. minutě Račič, ale míč zaplachtil na tribuny.

Ve 49. minutě se opět střílelo zpoza velkého vápna, tentokrát vyslal slibnou tvrdou střelu Račič, ale připletl se mu do ní Batshuayi, který míč odklonil mimo domácí branku. O tři minuty později vypálil pěknou technickou střelu z podobné pozice i Ferran, ale brankář skryl hbitě míč ve svých rukavicích.

Ačkoliv byla hra Valencie první hodinu minimálně nebezpečná, právě v 60. minutě Lato našel centrem z prostoru levého křídla Michyho Batshuayie na hranici malého vápna a belgický útočník nikým nepokrytý hlavou sklepnul míč do branky – 1:0.

Na druhé straně měli i domácí v 64. minutě svoji šanci při centru od pravého rohového praporku, který našel u značky pokutového kopu Raula Gonzaleze, jenž ale neměl dostatek klidu mezi dvěma obránci a svůj pokus hlavou tak poslal nad branku.

Netopýři museli následně střídat. O střídání si totiž řekl Gameiro a do hry tak přišel Dnis Čeryšev.

Batshuayi si chtěl v 65. minutě připsat i druhou branku, ale jeho alibistická střela ve velkém vápně z úhlu pouze skončila v boční síti branky Ebra.

V 68. minutě domácí podruhé vystřídali. Račiče přišel nahradit Parejo a v 76. minutě se dostal na plac i Alex Blanco, který vystřídal Kangina Leeho.

Hosté měli v 79. minutě na kopačce vyrovnání. Stačil k tomu centr do vápna, který útočící hráč sklepnul ke značce pokutového kopu, kde hráči obklopený útočník okamžitě pálil na branku, ale Jaume se stihl včas přemístit a parádně střelu zblízka zlikvidovat.

V 91. minutě ještě předvedl parádní individuální akci Ferran který si na kraji vápna soupeře zkrotil na něj letící centr, pak si posunul míč okolo obránce a nakonec z úhlu tvrdě protáhnul pozorného brankáře Salvu. V další minutě chytila střelecká slina prozměnu Picciniho, ale jeho pokus zpoza velkého vápna skončil nad břevnem branky Ebra.

Krátce poté rozhočí naposledy fouknul do píšťalky, což znamenalo konec utkání za stavu 1:0 pro Valencii, která tak postupuje do osmifinále Copa del Rey.

Jaume 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)