Obtížný zápas s Getafe rozhodnul penaltou Parejo

Valencia měla na půdě Getafe těžký zápas. Oba týmy měly několik šancí skórovat, ale domácí byli lepším týmem. I přesto se až do 81. minuty čekalo na první a jedinou branku utkání, kterou dal až z penalty Dani Parejo, jenž tak získal pro Valencii druhou výhru v letošním ročníku La Ligy.

Ve 3. minutě Guedes prostrčil míč do vápna soupeře mezerou mezi obránci a našel nabíhajícího volného Rodriga, jenž byl sám na brankáře Soriu, ale v obrovské přílěžitosti poslal míč mimo branku.

Na druhé straně odpověděli hostí, když v 11. minutě Garay nejprve hlavičkou ve svém vápně nastřelil Coquelinovi ruku a pak se k míči dostal volný Molina, jehož střelu mocně vychytal Neto. Po následném rohovém kopu hlavičkoval Cabrera do tyče a z bezprostřední vzdálenosti pak přestřelil odkrytou branku Valencie znovu Molina.

Hitparádu promarněných šancí hosté rozšířili ve 24. minutě, kdy Parejo při protiútoku našel ve vápně volného Rodriga, jenž se svojí střelou zaváhal a nakonec ji poslal přímo do brankáře. Pak se míč odrazil k volnému Solerovi, jenž ale netrefil míč, jenž načež skryl doběhnuvší gólman.

Domácím se několikrát podařilo pěkně zatopit obraně Netopýrů, kteří z toho ale zvládnuli vždy vyváznout. Ve 39. minutě byli gólu blízko hned dva hráči Getafe, a to při přízemní kolmé nahrávce skrz pokutové území, kde oba dva se skluzu jen těsně nedosáhli na míč.

Ve 42. minutě Antunes centroval ke značce pokutového kopu, kde přesně našel Molinu, ale jeho hlavička minula branku Netopýrů.

Nešťastníkem zápasu byl zřejmě Rodrigo, kterého Soler ve 44. minutě našel nahrávkou za obranu, ale útočník Valencie opět vyhořel  na brankáři Soriovi.

Domácí rozehráli hned v úvodu desetisekundovou akci, na jejímž konci byl ve vápně Volný Moluna, jenž trefil přesně spojnici tyčí Netovy branky.

Getafe pokračovalo v náletech na hostující branku. Ve 49. minutě se však Neto nemusel nijak přiničit, protože soupeřova střela skončila nad brankou.

V úvodu 60. minuty zkusil střelou ze střední vzdálenosti překvapit Soler, ale i on poslal míč nad branku. O minutu později na druhé straně u značky pokutového kopu hlavičkoval nad branku Valencie Portillo.

Před prvním střídáním Valencie centroval v 68. minutě z křídla do brankoviště Soler a našel Rodriga, který míč zády k brance sklepnul ze vzduchu nad branku.

Ze hry pak byl stažen Mina a nahradil jej Kevin Gameiro.

Na druhé straně se hned v 69. minutě vytáhnul na tvrdou střelu Jordiho Amatha brankář Neto.

V úvodu 78. minuty Soler poslal před branku skákavý balón, jenž našel těsně před brankářem Gameira, kterého ale stáhnul Bruno za dres. Rozhodčí celou situaci zkonzultoval s videorozhodčími a nařídil penaltu, zatímco hříšník dostal druhou žlutou kartu a musel tak pod sprchy.

V úvodu 81. minuty se ujal penalty Parejo, jenž zakončil chladnokrevně do dolního rohu a Netopýři tak šli do vedení 0:1.

Hosté stáhli v 85. minutě Guedese a místo něj šel do hry obránce Vezo.

Posledním střídajícím na hostující straně byl Daniel Wass, za nějž šel do hry nasbírat minuty Ferran Torres.

Čtyři nastavené minuty uběhly jako voda, bez šancí před brankou Valencie, která tak získává svoji druhou ligovou výhru v sezóně. V posledních sekundách zápasu ještě při protútoku dostal Gamerio do prostoru ve vápně míč, který ole poslal pouze do boční sítě domácí branky.

TECHNICKÉ ÚDAJE

0. Getafe: David Soria; Damián Suárez, Cabrera, Bruno, Antunes, Portillo, Maksimovic, Arambarri, Amath (Rober Ibáñez, m. 84), Jorge Molina © (Sergi Guardiola, m. 91) y Ángel (Mata, m. 64).

1. Valencia CF: Neto, Wass (Ferran Torres, m. 89), Garay, Gabriel Paulista, Gayà, Carlos Soler, Parejo ©, Coquelin, Guedes (Vezo, m. 85), Rodrigo y Santi Mina (Gameiro, m. 69).

GÓLY: 0-1. M. 80: Parejo z penalty.

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)