Bern ztratil s Valencií dva body, ta naopak bod získala

Valencia znovu šokovala a znovu v negativním slova smyslu. Proti Young Boys Bern měla velmi slabý vstup do zápasu, ale Batshuayi i přesto poslal Netopýry do vedení. Celý druhý poločas byli však domácí Young Boys lepší. Z penalty vyrovnali a několikrát sahali po historickém vítězství.

První šanci měli netopýři v 6. minutě, kdy centr našel ve vápně soupeře obsazeného Batshuayie, jenž při nedostatku prostoru posunul míč skulinou na hranici velkého vápna na Picciniho, který si míč zpracoval, ale pak jej poslal nad branku.

Domácí se soustředili na nebezpečné výpady a při jednou z nich si doběhl Sow pro nevybíravý faul Paulisty, jenž byl oceněn žlutou kartou. Jedovatou střelu z 30 metrů pak musel krotit v dolním rohu branky v náručí Neto.

Velmi přímočaré protiútoky a útoky soupeře dělaly Valencii často problémy a zpravidla je hasila obrana Netopýrů až v poslední chvíli. Jeden takový přišel v 16. minutě a tentokrát domácím vyšel. Na křídle potáhnul míč Fassnacht, jenž centroval ke značce pokutového kopu, kde Hoarau sklepnul míč na zasahujícího Neta. Rozhodčí pak nenechali hru pokračovat, neboť byl pískán ofsajd.

Netopýři v následných minutách konečně začali dostávat zápas pod kontrolu, soupeře nepouštěli ke své brance a začali více držet míč.

Stejným výsledkem skončila i akce Valencie na druhé straně ve 23. minutě, kdy Rodrigo nahrávkou do vápna za obránce našel nabíhajícího Batshuayie, před kterým byl už jen brankář, ale i zde se jednalo o odpískanou ofsajdovou situaci.

„Batsman „ se nakonec dočkal ve 27. minutě. Soler si totiž před vápnem Young Boys potáhnul míč mezi tři hráče a pak jej elegantně sklepnul do volného prostoru ve vápně, kam si seběhl právě Batshuayi, jenž si položil brankáře a pak zakončil do prázdné branky – 0:1.

Ve 36. minutě měl zajímavou střeleckou pozici Parejo, jenž z přímého kopu z úhlu ale přestřelil horní roh domácí branky. O moment později se proklopýtal pokutovým územím soupeeře okolo obránce Batshuayi, ale pak ho o míč skluzem připravil vybíhající gólman Wölfli.

Valencii se ve 40. minutě připomněl Sow, který si ve vápně naskočil na centr, následnou hlavičku ale zvládnul ztečovat mimo branku Paulista.

Ve 43. minutě se pak pokusil sám vytvořit šanci Mbabu, jenž se vydal na výlet do vápna Valencie z levého křídla, ale jakmile ucítil ruce Josého Gayi, ochotně padnul na trávník, vyžadujíc penaltu. Místo ní se ale dočkal žluté karty.

Na druhé straně se brzy poté s obtížemi zbavil obránce Ferran Torres, ale ačkoliv měl před sebou už jen brankáře, jeho střela byla z příliš ostrého úhlu a branku neohrozila.

Ve 48. minutě Benito sklepnul pod sebe centr, který mu přilétl do prostoru levého křídla a našel tak nohu pohotově střílejícího Sulejmaniho, jemuž ale chyběl nějaký ten metr k trefení branky.

Tím ale nápor domácích nekončil. Nikdo z obránců Valencie napokryl o minutu později centr z levého křídla do malého vápna, kde Fassnacht technicky hlavičkoval k tyči, ale Neto skvěle vystihl směr letu míče.

O další minut u později Diakhaby s Paulistou nepohlídali do vápna nabíhajícího Mbabuho, který se zjevil před Netem zcela osamocen, ale naštěstí svoji střelu na zadní tyč zamířil těsně vedle branky Los Ché.

Valencia trpěla i nadále a v 54. minutě sáhnul k nepříjemnému skluzu ve vápně Parejo, za což byla nařízena penaltu. Té se ujal Hoarau, jenž vystihnul přesně opačný dolní roh branky, než si vybral gólman Neto – stav se změnil na 1:1.

To asi Valencii nestačio. V 58. minutě se domácí dostali do protiútoku 3 na 2. Nakonec zakončující hráč vypálil proti Netovi na zadní tyč a brankář Valencie opět skvěle zasáhnul!

Když už to vypadalo, že si Valencia udělala pořádek na vlastní polovině, připomněl se za domácí Assalé, jemuž brankář rukou rozehrál hodem až do poloviny hřiště. Assalé se pak prosmýkl mezi dvěma hráči a tvrdou ranou se pokusil překvapit Neta, ale jeho střela šla značně mimo branku.

V 66. minutě si hosté vybrali první střídání. Za Ferrana šel do hry Gameiro O tři minuty později byl stažen i Kondogbia, aby byl nahrazen Coquelinem.

Krásný protiútok na jeden dotek založili hosté v 73. minutě a mohli jít do přečíslení, ale sudí špatně odpískali Gayovi ofsajd, což i sám hráč nesl velmi nelibě.

V 88. minutě kopali po pěkné akci rohový kop Young Boys. Centrovaný míč přesně našel hlavu domácího hráče, jenž poslal míč do tyče, odkud se však odrazil do náruče již na zemi položeného Neta!

Rozhodčí nastavil čtyři minuty, ve kterých ale nepadl rozhodující gól, a tak se oba týmy rozcházejí smírně 1:1

TECHNICKÉ ÚDAJE:

1. BSC Young Boys: Wölfli, Mbabu, Lauper, Von Bergen, Benito, Sow, Sanogo, Sulejmani (Moumi Ngamaleu, min. 73), Fassnacht (Bertone, min. 84), Hoarau (Nsame, min. 78) y Assalé.

1. Valencia CF: Neto, Piccini, G. Paulista, Diakhaby, Gayà, Kondogbia (Coquelin, min. 67), Parejo, Carlos Soler, Ferran Torres(Gameiro, min. 66), Rodrigo y Batshuayi.

Góly: 0-1, min. 26: Batshuayi. 1-1, min. 54: Hoarau, z penalt\.