Konečně! Valencia získala na Anoetě první výhru v sezóně

Valencii se konečně podařilo zvítězit. Po šesti kolech, v nichž pětkrát remizovala, se po dnešku může radovat z výhry, kterou jediným gólem utkání zařídil Kevin Gameiro. Na výhře se také zasloužil Neto, jenž v druhé půli vychytal penaltu.

V 5. minutě si první střeleckou pozici vypracoval Zurutuza. Který zpoza velkého vápna bez přípravy vypálil technickou střelu do horního rohu valencijské branky, ale Neto byl včas na místě.

Zatímco většina akcí Valencie končila těsně za polovinou hřiště, domácí pomalu naťukávali obranu Valencie, ale k vytvoření nějaké šance se také dlouho nedostali.

Mezitím v 17. minutě vystřídal pro zranění Merino, jehož musel nahradit Rubén Pardo.

Jako první na straně Valencie se osmělil ke střele ve 24. minutě Kondogbia, který se mezi hráči domácích protlačil ke střele z hranice velkého vápna, ta však minula vzdálenější tyč branky.

Ve 27. minutě přisunul nahrávku do vápna domácích Batshuayi. Ve volném místě se nacházel Gameiro, který překonal elegantně brankáře, ale byl mu správně odpískán ofsajd.

Domácí na sebe upozornili ve 34. minutě, když z hranice velkého vápna vypálil Kevin Rodriguez, ale Neto jeho střelu zkrotil.

Ve 36. minutě se Čeryšev rozhodl z levého kraje velkého vápna poslat kolmou přihrávku na zadní tyč, kam si přesně naběhl Gameiro, jenž uklidil míč bez problémů do sítě. Valencia tak šla do vedení.

Ve 42. minutě měl vyrovnání na hlavičce Elustondo, jenž byl při rohovém kopu u tyče Valencie nehlídán a hlavičkou poslal míč k tyči, avšak Neto se skvěle stihl přemístit a vytěsnit jeho střelu!

V úvodu druhé půle byl pro zdravotní problémy na domácí straně vystřídán Zaldua a na jeho místo nastoupil Sandro Ramirez.

Právě tento nový hráč se ve velkém vápně dostal ve 47. minutě k centru, který jeho směrem odklonil hlavičkou obránce Vezo, ale Sandro z voleje vypálil jen do boční sítě Netovy branky.

V úvodu 50. minuty při protiútoku vyvezl míč Sandro až k volnému Oyarzabalovi, který z hranice velkého vápna vypálil nad branku Valencie.

O pár minut později na druhé straně předvedli hosté protiútok s ještě horším koncem. Gameiro vyvezl míč až do velkého vápna Realu Sociedad, pak jej nahrál Batshuayiovi, ale tomu se míč zamotal mezi nohama, načež jej následně zbavil míče jeden z obránců.

V 59. minutě mohli hosté navýšit stav, když Batshuayi doběhl centr do vápna soupeře, poté si odstavil obránce, ale jeho následnou tvrdou střelu brankář Moyá vyrazil. Následná tvrdá dorážka Solera trefila Gameira.

Na poslední půlhodinu se rozhodl asistent trenéra Valencie poslat do hry Guedese, jenž nahradil žlutou kartou oceněného Čeryševa.

Právě Guedes v 63. minutě vybojoval přímý kop zhruba 35 metrů od branky. Jeho exekuci měl jako vždy na starosti Parejo, který tentokrát zvolil střelu, která skončila těsně vedle horního rohu Moyovy branky.

V 66. minutě se ve vápně postavil do cesty Pardovi obránce Lato, z čehož byla penalta. K té se postavil Willian José, jenž umístil střelu do dolního rohu, avšak Neto přesně jeho střelu vystihl, míč odrazil nohou, a odmítnul prozatím vyrovnání skóre.

Po penaltě hosté vystřídali Batshuayie, na jehož místo nastoupi Rodrigo.

V minutě 71. Guedes vyvezl míč k velkému vápnu soupeře právě pro Rodriga, který ale z úhlu po zemi nezamířil přesně na branku.

V 76. minutě přišlo poslední střídání Valencie. Kondogbiu nahradil Coquelin.

Hosté hráli v druhé půli hodně na protiútoky. Další měli v 77. minutě. Soler vyslal po křídle Rodriga, který servíroval následně míč do vápna ke Gameirovi, ale našel pouze nohu obránce.

O vyrovnání se v 87. minutě pokusil Rubén Pardo, ke kterému obrana Valencie odrazila centr z přímého kopu, ale ačkoliv Pardova střela proletěla přesně skulinou mezi hráči, skončila vedle valencijské branky.

V 90. minutě Gameiro ve vápně přisunul na dobíhajícího Guedese, který ve volné pozici netrefil míč. I přes velké emoce a vysoké tempo z obou stran už se nic zásadního neudálo a zápas tak skončil 0:1.

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Vezo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)