Valencia si v přátelském utkání poradila s CD Alcoyano

Valencia má za sebou přátelský zápas, s nímž vyplnila mezeru v reprezentační pauze. Na půdě třetiligového Alcoyana celkem bez problémů zvítězila 0:3 po brankách Gameira, Miny a Ferrana.

Domácí začali velmi aktivně. Velikou šanci měli v úvodu 6. minuty, kdy kopali rohový kop, který přes brankáře jeden z hlavičkujícíh hráčů prodloužil od blizší ke vzdálenější tyči. Zde byl volný jeden z domácích hráčů, jenž míč sklepával do odkryté branky, ale těsně před brankovou čárou míč odrazila noha zasahujícího Rubéna Veza.

První akci si Valencia připravila v 10. minutě, kdy Gameiro při náběhu do vápna soupeře přisunul míč přev velké vápno Minovi, který mu jej ihned vrátil do náběhu do pokutového území, kde se Gameiro již zjevil nikým nehlídán a technickou střelou k tyči otevřel skóre – 0:1.

Už za necelé tři minuty lovil brankář Alcoyana míč ze sítě podruhé. Lato vystihl rozehrávku domácích a hlavou ji odrazil až ke hranici velkého vápna, kam si naběhnul Mina, jenž přešel přes vybíhajícího brankáře a do prázdné branky upravil na 0:2.

Brzy poté rozhodčí přerušili další akci Valencie chybně odpískaným ofsajdem. Wass prostrčil míč okolo brankáře na levý okraj pokutového území, kam si seběhl Lato, jenž okamžitě po zemi vyslal míč na opačnou stranu branky. V tu chvíli již ale bylo pískáno.

Valencia se neuchylovala ke stálému tlaku na polovině soupeře, jako to dělá třeba Barcelona. Nechávala soupeře trochu hrát až po své pokutové území a sama pravidelně vyrážela do útoku.

Ve 28. minutě však daroval domácím šanci Parejo, který fauloval hned u velého kraje pokutového území, ale přímý kop obrana zneškodnila. Stejnou situaci si ale oba týmy zopakovaly o 3 minuty později, tentokrát na opačné straně velkého vápna. Tentokrát centr našel jednoho z domácích borců, jenž ale netrefil míč ideálně.

Ve 33. minutě z poloviny hřiště napřáhnul Oscar Díaz a Jaume se pořádně zapotil, když couval rychle do branky. Míč naštěstí jen těsně minul horní roh branky.

Na druhé straně vyslal Kangin Lee dlouhým nákopem ze své poloviny hřiště Kangin Lee svého spoluhráče Minu, jenž rychlým sprintem doběhl míč a stíhán třemi obránci z úhlu vystřelil pouze nad břevno branky gólmana Baňuze.

Do druhé půle vystřídal valencijský kouč dva hráče. Na stoperu byl stažen Diakhaby a nahradil jej Paulista. Na pravém kraji obrany byl Piccini nahrazen dosud nepříliš známým Molinou z rezervního týmu.

V 50. minutě dostal Lino dobrou přihrávku před velké vápno Valencie, ale míč mu při zpracování před gólmanem Jaumem utekl.

Po několika náznacích se k další šanci prokousali domácí v 55. minutě, kdy Niko kličkou odstavil Veza a poté z úhlu vypálil jen pár centimetrů nad horní roh branky Netopýrů.

Valencia se probrala až v 57. minutě, kdy si Gameiro obhodil jednoho obránce a pak se zjevil sám před brankářem, ale míč poslal přímo do jeho náruče. O pár desítek sekund později se řítil i na druhé straně hráč do protiútoku, ale jeho sólo zastavil sudí s ofsajdovým praporkem. Chvíli nato zas byl míč zpátky u branky Alcoyana, kde z prostoru křídla pálil Kangin Lee, ale brankář chytil míč opět do náruče.

V 59. minutě si do vápna pro nahrávku naběhl volný Ferran, obhodil brankáře nahrávkou do volného prostoru v malém vápně, kde už skluzem měl dopravit míč do branky Mina, ale těsně před brankovou čárou se do skluzu pustil i domácí obránce, jenž byl v souboji úspěšnější.

dvě minuty později si z cca 35 metrů řekl o pozornost Wass, jenž z přímého kopu vyslal míč do dolního rohu branky, ale v poločase střídající brankář Ortega skvělým skokem jeho pokus zlikvidoval. Krátce poté si Ferran s Minou vyměnili místa a Mina na pravém kraji pokutového území počkal s míčem, až mu z druhé vlny naběhne Ferran, jemuž přiťukl míč a mladičký záložník okamžitě vypálil tvrdě z úhlu, ale opět pouze do brankáře.

V 65. minutě si připravil na hranici vápna míč ke střele Gameiro, ale jeho následný pokus se jen přehoupl přes břevno domácí branky.

67. minuta znamenala konec pro Wasse a Kangina. Do hry šli Miki Muňoz a Nacho Gil.

Hráčská obměna byla okamžitě poznat na hře a Valencia tak přestala Alcoyano tolik trápit na jeho polovině. Naopak domácí měli více pokusů dostat se do před branku Netopýrů.

Další střídání přišlo v 76. minutě. Zkušeného Gameira nahradil mladík Jordi Escobar.

V 80. minutě Mina posunul míč na Nacho Gila, který patičkou okamžitě prodloužil na Ferrana, jenž napadán dvěma obránci souboj ustál a poslal míč pod brankářem do branky. 0:3.

Po tomto gólu se ze hřiště poroučel kapitán Dani Parejo a další mladík dostal příležitost, tentokrát to byl Pascual.

V 86. minutě se mohl prosadit Miki, ale při samostatném úniku neustál nápor dobíhajícího obránce a vystřelil v pádu velmi bídně. Valencia si ale v té samé minutě připravila další šanci. Míč před velké vápno dostal Nacho Gil, ale jeho jedovatá střela zamířila nad branku.

Rozhodčí se rozhodl nenastavovat žádný čas navíc, a tak byl zápas ukončen za konečného stavu 0:3.

TECHNICKÉ ÚDAJE

0. CD Alcoyano: Bañuz (Javi Ortega, min. 46), Barreda (Felipe, min. 63), Tomás Ruso (Aracil, min. 83), Pajarero, Navarro (Hermosa, min. 46), Primi (Anaba, min. 46), De Lerma (Omgba, min. 46), Alberto Rubio (Rubio, min. 46), Hernán Lino (Nebil, min. 63), Óscar Díaz (Nieto, min. 46) y Vicente (Niko, min. 46).

3. Valencia CF: Jaume, Piccini (Guillem, min. 46’), Ruben Vezo, Diakhaby (G. Paulista, m. 46), Lato, Parejo (Pascual, min. 79), Wass(Miki Muñoz, min. 66), Ferran, Kang In (Nacho Gil, min. 66), Santi Mina y Gameiro (Jordi Escobar, min. 75).

Góly: 0-1, min. 9: Gameiro, 0-2, min. 12: Santi Mina. 0-3, min. 78: Ferran.

Jaume 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)