The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Valencia vyzve Leverkusen v rámci Trofeo Naranja

Valencia vyzve Leverkusen v rámci Trofeo Naranja


Netopýři znovu stanou na svém stadionu. Během léta vycestovali nejdříve na soustředění do švýcarských Alp, kde odehráli dvě přípravné utkání. Dále následoval přesun přes Holandsko do Anglie. Po třech dalších odehraných přípravných utkáních se Netopýři znovu ukáži na Mestalle, kde naposledy byli k vidění 20. května.

Trofeo Naranja neboli „Oranžový pohár“ patří do skupiny tradičních španělských pohárů, které bohužel v poslední době skomírají. Většina důležitých i menších klubů po celém Španělsku uskutečňovaly vlastní pohárový zápas, za účelem nalákat na vlastní stadion populárního soupeře před začátkem ligové soutěže. V tradici bohužel pokračuje už jen asi třetina klubů. Letos například Barcelona vyzve Bocu Juniors, Real Madrid přivítá AC Milán a Valencia poměří síly s Leverkusenem.

Z valencijského tábora

Letní příprava z pohledu Valencie skončila dvěma vítězstvími, dvakrát remízou a jednou porážkou. Týden před startem ligové části má Los Che na seznamu ještě poslední přípravné utkání v rámci Trofeo Naranja, ve kterém se utká s Leverkusenem. V posledních čtyřech letech Netopýři nastoupili v tomto poháru vždy proti italským klubům, jmenovitě se jednalo o Atalantu, Fiorentinu, AS Řím a AC Milán.

V sobotu se naskytuje poslední možnost pro hráče, aby si zajistili místo v základní sestavě před startem sezóny. Nabízí se hned několik pomyslných soubojů. Neto vs Jaume o post jedničky v bráně. Kdo se stane favorizovanou dvojicí stoperů z výběru Garay, Murillo, Paulista a Diakhaby. Místo parťáka v útoku vedle Rodriga a spoustu dalších soubojů o místa v základní sestavě. Očekáváme, že minimálně polovinu utkání odehraje i Ferran Torres, ve kterém Marcelino vidí zářivou budoucnost a mladičký výtvor valencijské akademie bude mít šanci nabrat další zkušenosti proti týmu vysoké kvality. No, a na nově podepsaného Batshuayiho si ještě budeme muset alespoň týden počkat, než se dostane na herní plochu, ale mohl by být k vidění alespoň na tribuně během utkání.

Z tábora soupeře

Bayer Leverkusen skončil v posledním ročníku Bundesligy na pátém místě, ale jednalo se o velmi napínavý konec sezóny, jelikož třetí Hoffenheim a čtvrtý Dortmund získali stejný počet bodů. Během letní přípravy Leverkusen nikam daleko neodcestoval, ba dokonce jejich příprava by se mohla zdát trochu netradiční. Během přípravy totiž odehráli tři utkání proti týmům až z německých regionálních lig. Poté si zahráli proti týmu Sittard z druhé nejvyšší nizozemské ligy a týmu Al Wehda z druhé nejvyšší saudskoarabské ligy. No, jako jediného známějšího soupeře během jejich přípravy můžeme považovat Besaksehir z Turecka.

Podle transfermarktu se jedná o tým papírově srovnatelný s Valencií, který oplývá talentovanými mladými hráči, kde průměrný věk hráče v kádru je pouze 24,8 let. V posledním ročníku byl největším tahounem týmu Kevin Volland, který si připsal 14 branek v ligových utkáních. Během letního přestupového okna se podařilo Leverkusenu získat teprve osmnáctiletého brazilského křídelníka. Za talentovaného Paulinha museli vyplatit 18,5 milionů eur. Uvidíme, jestli se představí i na Mestalle.

VAR – Video asistent rozhodčí

I ve španělské lize by se mělo najet na systém s videorozhodčím. V sobotu tento systém bude poprvé vyzkoušen v ostrém provozu na Mestalle. Proto až budou hráči svými pažemi ve vzduchu opisovat tvar obdélníku, znamená to směřovaní žádosti na hlavního rozhodčího, aby si nechal situaci objasnit od videorozhodčího.

V praxi budeme asi vídat toto gesto několikrát během utkání a někdy i v situacích, kdy ani videorozhodčího není možné využít. Hlavní rozhodčí na hřišti má stále hlavní slovo a poradit si od videorozhodčího může ve čtyřech případech:
1) sporné dosažení branky
2) (ne)udělení červené karty přímo
3) sporné penaltové situace
4) nejasnost v identifikaci provinivšího hráče

Více infromací a novinek z La Ligy najdete na: www.spanelskyfotbal.cz

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.