Valencia vybojovala v Leicesteru remízu 1:1

Středeční zápas Valencie s Leicestrem City patří mezi ty, u nichž se dá říct, že výsledek neodpovídá průběhu zápasu. Valencia sice hrála první poločas s anglickým týmem vyrovnanou partii a skóre po něm bylo 1:1. Pak ale dominoval už anglický tým, ale nerozhodný výsledek pro Valencii udržel především skvělý Neto.

I když domácí hned po 9 sekundách zápasu vybojovali přímý kop vedle velkého vápna Valencie, byli to pak Netopýři, kteří v následujících minutách přitlačili svého soupeře na jeho polovinu. Po několika nezdařilých akcích Netopýrů udeřil soupeř. Ve vápně nedostatečně pokrytý Iheanacho napřáhnul a prostřelil Jaumeho. Domácí Leicester šel v 11. minutě do vedení 1:0.

V 18. minutě však bylo vyrovnáno. Míč stihl ještě před brankovou čárou ve vápně Leicesteru vyškrábnout skluzem Ferran a přisunul tak balón na obsazeného Zazu, který okamžitě prodloužil nahrávku pod sebe, kde už napřahoval Parejo, jenž uklidil míč do dolního rohu branky.

Hra se gólu na 1:1 vcelku vyrovnala. V jednu chvíli se pokoušel Leicester probít před branku Valencie, poté naopak Los Ché zkoušeli zahrozit. No, na další výraznější šanci čekali diváci až do 28. minuty, kdy dlouhý nákop do vápna Valencie našel Iheanacha, ale ten jej těsně před vybíhajícím Jaumem netrefil z voleje ideálně, a tak míč nemířil mimo branku.

Ten samý hráč se objevil v další šanci o 3 minuty později, kdy dostal do vápna přihrávku, kterou okamžitě z úhlu proměnil ve střelu přes bránícího Veza. Naštěstí však poslal míč přímo do náruče Jaumeho.

Na druhé straně se ve 33. minutě chytal za hlavu Zaza. Z levého křídla dokázal poslat míč po zemi skrz pokutovým územím Rodrigo, ale Zaza u bližší tyče, napadán obráncem, netrefil pořádně míč.

Další šanci založil ve 26. minutě Kondogbia, který krásně do uličky mezi hráče vyslal k brance soupeře Lata, ale ten z úhlu ve vápně místo střely zvolil kolmou přihrávku na Rodriga, který však ještě nestihnul doběhnout a tudíž na přihrávku dosáhnout. O tři minuty později zkusil po nahrávce od Picciniho vystřelit z úhlu ve velkém vápně Ferran, ale přestřelil branku.

Ve 43. minutě se na polovině soupeře krásnou otočkou zbavil Piccini dvou hráčů a pak bleskově dlouhým nákopem našel ve vápně soupeře Medrána, jenž rovnou střílel z voleje a i on branku přestřelil.

V druhé půli nastoupili hosté s několika změnami. Ze hry šli Jaume, Lato, Rodrigo, Vezo, Medrán. Na plac se dostali Neto, Diakhaby, Gayá, Wass a Mina.

Ve 47. minutě po rohovém kopu domácích hlavičkoval v pádu Iheanacho a podařilo se mu pouze poslat míč přímo do náruče Neta. O moment později ten samý hráč opět hlavičkoval, tentokrát když se tečovaný míč přehoupnul přes celý obranný val Valencie a u značky pokutového kopu našel Johnsona, jenž tentokrát hlavičkou přestřelil nad břevno.

Valencia se v dalších minutách i nadále nedokázala dostat pořádně na polovinu anglického soupeře. Naopak domácí čekali na slabší moment v obraně Netopýrů. Po dlouhé době až přišel výkřik do tmy, když Zaza zkusil ze 25 metrů napřáhnout, ale míč vyslal několik metrů nad branku.

Valencia v 64. minutě stáhla Picciniho, Ferrana a Murilla, a do hry poslala Solera, Montoyu a Garaye.

Právě čerstvý Montoya napodobil Zazu a i on v 66. minutě ze středná vzdálenosti poslal míč na tribuny.

Na druhé straně mušel v té samé minutě excelovat Neto, jenž zlikvidoval hned dvě po sobě jdoucí střely soupeře vyslané zevnitř malého vápna.

Jako by to Valencia už neznala jinak... V 70. minutě se další hráč rozhodl napřáhnout z dálky, tentokrát zhruba z 35 metrů Mina. Jeho skákavá tvrdá střela ale jen prolétla kolem tyče Schmeichelovy branky.

V 72. minutě se ze hry poroučeli Zaza a Ferran. Nahradili je Jordi Escobar a Kangin Lee.

Z dálky to zkusil v 78. minutě na druhé straně i Gordon, ale rukavice Neta byly připravené. Z ještě větší dálky pak o dvě minuty později zkusil přehodit Neta Ndukwu, ale brankář Valencie byl opět pozorný a včas se stáhnul do branky.

Následující minuty Valencia většinou zastavovala na své polovině průniky domácích a poté vyvezla míč na polovinu soupeře, kde jej neudržela příliš dlouho. Jedinou šanci připravil v 90. minutě Ferran, když centroval z křídla do pokutového území, kde míč nedokázal sklepnout do branky Escobar. Těsně poté se protáhnul s míčem mezi obránci po skvělé přihrávce do pohybu Mina, ale z úhlu pak Schmeichela nepřekonal. Poté byl zápas ukončen za stavu 1:1.

1. Leicester City FC: Schmeichel, Chilwell (Gordon, min, 61), Morgan © (Ndukwy, min, 61), Iheanacho (Amartey, min 46), Maddison (Fuchs, min, 61), Albrighton (Knight, min, 61), Pereira (Helder, min. 46), Iborra (Choudhury, min, 61), Ndidi (Johnson, min 46), Diabaté (Thomas, min. 74)y Benalouane (Amartey, min. 46).

1. Valencia CF: Jaume (Neto, min. 46), Piccini (Montoya, min. 62), Vezo (Diakhaby, min. 46), Murillo (Garay, min. 62), Lato (Gayà, min. 46), Kondogbia (Kangin Lee, min. 71), Parejo © (Carlos Soler, min. 62), Ferran Torres, Medrán (Wass, min. 46), Zaza (Jordi Escobar, min. 71) y Rodrigo (Santi Mina, min. 46).