Sestava náhradníků veze z Villarrealu prohru

Valencia před sobotním finále Copa del Rey pošetřila velkou část svých opor a v derby proti Villarrealu tak dostali šanci především hráči širšího kádru, čemuž odpovídá i konečný výsledek 2:0 pro Žlutou Ponorku, o který se postaral dvěma góly Danjuma.

Od začátku se hrál bojovný fotbal, ale první šance přišla v 7. minutě, kdy si hosté neporozuměli při rozehrávce, a tak se Lo Celso vydal k brance, ale napálil míč jen do boční sítě, zatímco gólman míč rukou tečoval. Při následném rohu hlavičkovali domácí do horní části paže Comerta a sudí nařídil penaltu, kterou Danjuma s přehledem proměnil – 1:0.

V 15. minutě mohl Danjuma přidat druhý gól. Stačil dlouhý nákop Albiola těsně za polovinu, ale pak Danjuma trefil do nohou brankáře Cillessena. O necelé dvě minutky později už se ale zadařilo. Tentokrát náběh za obranu, kam dostal přesnou přihrávku do běhu a Cillessena pokořil střelou do dolního rohu branky.

Další centr za obranu Valencie zamířil ve 21. minutě a tentokráte byl příjemcem Yeremy, jenže Cillessen si vyběhl, aby v poslední chvíli sbalil míč zpod kopaček soupeře.

Třetí gól mohl Danjuma přidat ve 26. minutě, ale centr do vápna pálil rovnou bez zpracování míče, avšak těsně vedle branky.

Ve 33. minutě Lo Celso centrem vyslal na křídlo unikajícího Danjumu, jenž následně hledal před malým vápnem nabíhajícího Pinu, ale ten ve skluzu jen těsně minul míč.

Ve 45. minutě byl Danjuma opět rychlejší než hostující obránci, a tak si opět naběhl před brankoviště Valencie na přihrávku Foytha do běhu, ale poté jeho střelu z úhlu zlikvidoval Cillessen.

V 55. minutě naskočil ke svému debutu za áčko Valencie Jesus Santiago, který vystřídal Musaha. Spolu s ním přišli na plac také Gayá a Moriba, jenž nahradili Solera a Vazqueze.

Na stavu se další minuty nic neměnilo, a tak v 64. minutě střídal i Correia, jehož nahradil Čeryšev.

V 66. minutě ale Moriba mohl vybojovat penaltu, když jej skluzem strefil ve vlastním vápně Parejo. Jenže sudí to viděli jinak a nepískali faul ani následný gól, který dal po ofsajdu Čeryšev.

V 69. minutě Gayá přihrávkou před vápno vybídl volného Marcose Andrého, jehož technická střela mířila jen centimetry vedle horního rohu domácí branky!

Jako poslední byl vystřídán v 77. minutě Račič a zastoupil jej Koba Lein.

V 81. minutě mohl domácím pojistit výhru Samu, jenž si seběhl na dlouhý nákop do vápna Valencie, ale pak sám proti brankáři minul branku.

Po několikaminutové klidnější části domácí opět probrali obranu Netopýrů. Tentokrát z kraje vápna pálil po zemi Chukwueze, ale míč po teči obránce těsně minul branku.

V 90. minutě nákop před branku Valencie sklepával v pádu opět Chukwueze, ale znovu minul branku.

V poslední minutě si došel pro faul na kraji vápna domácích Moriba, ale následný přímý kop Gayi šel přímo na brankáře a uzavřel tak zápas za stavu 2:0.

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Correia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Masquera 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Comert 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Vazquez 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Iranzo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Musel 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Račič 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Costa 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
M. André 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Jesus Santiago 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Moriba 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Čeryšev 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Koba Lein 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)

• Pepek hovoril, že zápasu budú čeliť s maximálnym záujmom *9* Toto vôbec tak nevypádalo a odflákli to *10* Presne tak ako zápas proti Osasune *34* Zbytočné straty bodov, ktoré budú *1* mrzieť, keďže ja vo výhru nad Betisom v pohári popravde neverím *3* Proste v dnešnom zápase nefungovalo nič, hoc bola jedenástka pozmenená *31* Tak prečo by to malo fungovať proti Betisu vo finále CdR? *35* Každý zápas ku koncu sezóny a hlavne keď ide o umiestnenie je v podstate finále pre *1*

• Po záblesku lepšího období, ve kterém jsme porazili Malorku, Granadu a Elche... Přišla opět mizérie v utkáních Cádizem, Vallecanem a Ossasunou. Kdybychom v těchto třech utkáních také zvítězili, tak včera hrajeme s Villarrealem přímý souboj o 7. místo....

To se ale nestalo a včerejší prohra s Villarrealem znamená ztrátu 10 bodů na 7. pozici, takže zbývajících 5 ligových utkáních bude pouze sporadické nezáživné dohrání sezóny, protože nahoru se nedostaneme a od sestupu je také daleko.

Uvidíme, jestli nedělní finále Copy del Rey přinese maximální nasazení, bojovnost a vypuštění duše na trávníku... Protože pokud ne, tak už nevím, co jiného by hráči Valencie chtěli...