Valencia nestačila už ani na Alavés

Valencia nevyhrála v lize už pošesté v řadě, a to ani navzdory tomu, že nyní stanula proti předposlednímu Deportivu Alavés, jenž vedl po první půli 1:0 a i když z penalty srovnal Guedes, soupeř dal gól na 2:1, také z penalty.

Už v úvodu utkání se musel hostující gólman činit. Díky přesnému pasu do vápna byl ve střelecké pozici z úhlu Louma, ale Mamardašvili jej dobrým zákrokem připravil o gól.

Pak už ale převzala otěže Valencia. Guedes si v 10. minutě potáhnul míč z levého kraje vápna až před vápno a vyslal zakroucenou dělovku do horního rohu domácí branky, jenže gólman předvedl skvělý zákrok.

Ve 14. minutě domácí zahrávali rohový kop, při jehož exekuci sice Mamardašvili vychytal hlavičku Escalanteho, ale pak se míč odrazil na volného Louma, a ten zblízka zametl míč do prázdné branky – 1:0.

Na druhé straně o 10 minut později po centru do vápna hlavičkoval Marcos André, ale nedokázal míč udržet v dostatečné výšce.

Domácí byli blízko druhé brance ve 28. minutě, když Lejeune vyslal dělovku ze střední vzdálenosti.

Za Valencii se po delší době připomenul ve 39. minutě Marcos André, jenž ve vápně pálil z úhlu z otočky do dolního rohu branky, ale Pacheco byl pozorný a jeho pokus skryl v náruči.

Hostující kouč neváhal reagovat na poločasový stav, a tak do druhého dějství provedl změny v sestavě. Na hřiště tak nastoupili Hugo Duro, Maxi Gómez a Bryan Gil. Naopak na lavičku zamířili Marcos André, Hélder Costa a Carlos Soler.

V 59. minutě zařídil právě Bryan Gil penaltu pro Valencii, když si chtěl ve vápně přehodit míč přes bránícího Jasona, který ještě nedávno hájil barvy Valencie, a míč přitom trefil Jasonovu ruku.

K exekuci pokutového kopu se postavil Goncalo Guedes, který poslal míč neomylně k tyči – 1:1.

Vyrovnávací branka byla novým impulzem zápasu a k vidění byla bojovná hra. V 74. minutě došlo k penaltě na druhé straně. Musah ve vápně při snaze trefit letící míč trefil nohu soupeře. Exekuce se ujal Joselu a poslal znovu do vedení domácí – 2:1.

Po inkasované brance zamířil do hry Foulquier, jenž nahradil Correiu. V 80. minutě pak nastoupil Guillamon za Cömerta.

Valencia se už do konce utkání nedokázala dostat do gólové příležitosti, a tak odjíždí z Alavésu s prázdnou.

Mamardashvili 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Correia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Diakhaby 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Cömert 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Lato 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Moriba 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Musah 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Costa 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Marcos André 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Guedes 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
H. Duro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Maxi Gomez 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Gil 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Foulquier 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
Guillamon 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)

• Stránke už ide, takže fajn. Ináč to bol riadny odpad toto, čo *1* predvádzala *38* Prečo k***a nemôžu podávať stále výkony s miernymi výkyvmni na úrovni prvého semifinále proti Bilbau? *6* To by boli úplne, že inde *12* Mama, Guedes a po výmene Gil najlepší *2* Škoda, že nebol Gaya, pretože s Gilom na ľavo hrajú excelentne *17* Maxiho už treba vykopnúť *25* Drevo a vôbec ho nie je vidieť *7* Chápem, že Adnré bol stratený, ale mal viac dotykov z loptov a bol viac hre ako Uruguajčan *26* K tomu Adnré nehrá pravidelne, takže bolo by potreba praxe, pretože Maxi je na odpis a k tomu vemeno jedno sa nevie správať *7* Ináč ma sklamal aj výkon Costu *3* Cherysheva už vôbec nevidieť napríklad a Lato bol stratený *34* Prehrať s Alavésom, ktorý sa kúpe v zostupe... Hanba na 100 rokov *2*

• V odpovědi na: Harakant

Měl jsem chvíli dilema, zda je dívat v nedělí na fotbal a nebo jít do restaurace na nedělní oběd. Jsem rád, že vyhrála druhá varianta - neboť trend strašných výkonu proti papírově slabším stále pokračuje.
    Nezbývá nám nic jiného než doufat a věřit ve spásu v CdR - jinak to zase bude celá sezóna k pláči