Real Madrid s přehledem přehrál Valencii 4:1

Pokud se Valencii vůbec něco proti Realu Madrid dařilo, pak to byla úvodní desetiminutovka. Poté už hru kontroloval madridský celek, jenž před poločasem skóroval ze sporné penalty. Dva góly v druhé půli přidal Vinícius a další gól přidal Benzema. Za Valencii se zmohl na snížení po další pochybné penaltě Guedes. Real Madrid – Valencia 4:1.

Valencia sice byla prvních 5 minut dost aktivní a tlačila na soupeře, ale první velkou šanci měli domácí. V úvodu 7. minuty dolétl centr z přímého kopu do vápna na hlavu Viniciuse, jehož prudkou hlavičku s problémy vyrazil Cillessen.

Ve 12. minutě dokázal bráněný Guedes od levé postranní čáry odcentrovat k zadní tyči, kde našel Guillamona, jenže jeho hlavička byla slabým tréninkovým pokusem, který skončil v rukavicích Courtoise.

V 16. minutě se pokusil překvapit Guedes. Vypadalo to, že si na polovině soupeře potáhne míč a pak přihraje, ale místo toho z poměrně velké vzdálenosti hbitě po zemi vypálil k tyči. Courtois byl ale pozorný.

Na opačné straně v 19. minutě zakončoval Militao, kdy u značky pokutového kopu po centru hlavičkoval nebezpečně, ale přesto těsně vedle branky Netopýrů.

V půlhodině hry nenápadný lob za obranu zpracoval Asensio, jenž v pěkné pozici z úhlu zkusil překonat Cillessena, ale ten jeho pokus bravurně zneškodnil.

Real Madrid byl čím dál aktivnější a obrana Valencie měla krušné chvíle. Ve 33. minutě se do dalšího zakončení dostal pro změnu Casemiro, ale jeho hlavička poblíž tyče minula svůj cíl.

O dvě minuty později zpoza vápna pálil nebezpečně Benzema, ale i jemu chyběly nějaké ty centimetry k trefě branky.

Hra na jednu branku pokračovala. Na konci 40. minuty vyslal z kraje vápna dělovku Modrič. Míč se odrazil od spodku břevna a vylétl ven z branky.

O minutu později se do vápna Netopýrů prodíral Casemiro, který naběhl do Aldereteho a sudí rovnou nařídil dost spornou penaltu, kterou proměnil do horního rohu branky Benzema. Těsně před poločasem tak šel Real Madrid do vedení 1:0.

Úvodních 5 minut druhé půle bylo dost vlažných. Pak si ale Vinicius vyměnil se spoluhráčem míč ve vápně Valencie mezi obránci, zatímco bránícímu Diakhabymu se míč propletl mezi nohama, a pak už byl Vinícius sám před Cillessenem, kterého zblízka překonal – 2:0.

Druhý gól přidal Vinícius v 61. minutě. Přihrávka mezi onránci našla ve vápně Asensia, jehož střelu Cillessen sice vyrazil, ale míč dopadl před prázdnou branku přímo na kopačky Viníciuse, který jen sklepl míč do odkryté branky – 3:0.

O dvě minuty později byla blízko gólu i Valencia, když míč dopadl před vápno k volnému Wassovi, jenž vypálil dělovku do horního rohu, ale Courtois předvedl zákrok jako z říše snů. Následoval rohový kop, po němž opět Wass pálil tvrdě, ale teď už jen těsně vedle stejného horního rohu.

V 65. minutě hosté vystřídali Costu, Musaha a Maxi Gomeze. Na place se nově ocitli Koba Lein, Čeryšev a Marcos André.

V 75. minutě vytěžil penaltu Marcos André, jehož měl faulovat po centru do vápna Mendy, ale i tato penalta nebyla oprávněná. No, její exekuce se ujal Guedes, jehož sice Courtois vychytal, ale míč se pak vrátil zpět ke Guedesovi, a ten jej hlavou sklepl do branky – 3:1.

Další nebezpečnou ránu vypustil z kopaček Wass v 78. minutě, opět z kraje vápna, kdy zakroutil míč na vzdálenější tyč. No, jeho pokus minul branku jen o centimetry!

V 79. minutě vystřídali hosté Picciniho a do hry zamířil Iranzo. Tři minuty poté zmizel ze hry i Koba Lein a nastoupil Vallejo.

Právě Vallejo mohl v 85. minutě zápas zdramatizovat, když měl ve vápně dost místa srovnat si míč na střelu, kterou ale skvělě zlikvidoval domácí gólman.

Real Madrid ještě neřekl poslední slovo. V 88. minutě totiž Benzema u značky potutového kopu převzal přihrávku a z otočky okolo dobíhajícího Gayi uklidil míč k tyči - 4:1.

Naštěstí už se Valencia další ostudě ubránila, tak zápas skončil 4:1.

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Diakhaby 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Alderete 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Musah 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Guillamon 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Costa 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Guedes⚽ 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Maxi 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Iranzo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Koba Lein 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Čeryšev 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Vallejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Marcos André 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)

• Cillessen opäť dnes vytiahol niekoľko skvelých zákrokov. U mňa hráč zápasu v podaní *1* *12* Mať lepšiu efektivitu v útoku a to povestné štastie na kopačkách, tak *1* by uhrala aj lepší výsledok *31* Ináč k tej penalte proti *1* sa na sociálnych sieťach vyjadril aj samotná klub, pričom Pique ako hráč FCB trochu ironicky poznamenal správu poznámku *37*

• V odpovědi na: Harakant