Valencia až v prodloužení odvrátila pohárovou ostudu

Valencia se proti Arenteiru na postup pořádně nadřela. Netopýři šli sice už v 1. minutě do vedení elegantním gólem Musaha, jenže v 9. minutě soupeř vyrovnal. Především v první půli byl soupeř ze čtvrté ligy lepším týmem. V druhém dějství se hra vyrovnala, ale gól už do konce základní hrací doby nepadnul. Na řadu tak přišlo prodloužení, ve kterém definitivně rozhodli Guillamon a Vallejo.

Hned v první minutě při první akci hosté skórovali. Maxiho skákavý míč od levé postranní čáry našel ve vápně na bližší tyči Musaha, jenž zády k brance sklepl míč ze vzduchu patičkou za brankáře – 0:1.

Domácí mohli do pěti minut vyrovnat, když centr do vápna našel volného hráče, který sklepával míč zblízka do branky, ale nastřelil pouze Musaha.

Začátkem 9. minuty dostal domácí Joni míč do náběhu na polovinu Valencie, a pak sám utíkal na Jaumeho, jehož překonal střelou do vzdálenějšího spodního rohu branky – 1:1.

Domácí byli aktivnější a ve 14. minutě pálil jen těsně nad branku z kraje vápna Cruz. V dalších minutách stále drtili Valencii na její polovině, ale ohrožení branky z toho nebylo.

Až okolo 25. minuty se Netopýři dostali do hry. Střely na branku se sice nedočkali, ale získali postupně několik rohových kopů.

V úvodu 37. minutě si Račič na kraji vápna srovnal ryhcle míč mezi několika hráči a hbitě vypálil jen těsně nad branku domácích.

První dějství už nic velkého nepřineslo, a tak šly oba týmy do kabin za stavu 1:1.

Druhá půle začala vcelku vyrovnaně. V 56. minutě zkusil vypálit z dálky domácí Cruz, ale nedokázal míč udržet v rozumné výšce.

Valencia se rozhodla reagovat na špatný výkon dvojitým střídáním v 60. minutě, kdy na plac zamířili Soler a Guillamon, zatímco zápas skončil pro Čeryševa s Račičem.

Problémy vneslo do týmu Valencie náhlé zranění Foulquiera, a tak musel naskočit do hry v 68. minutě Piccini.

V 68. minutě dlouhý nákop dopadl k vápnu Arenteira, kde si jej zpracoval Marcos André, ale brankář stihl vyběhnout a udělat skluz tak, že se útočník Netopýrů ke střele nakonec nedostal.

Míč měla více Valencia, ale stále byla daleko na dostřel od domácí branky. Proto další šance přišla až téměř po deseti minutách, a to když míč z centru propadl do vápna na Marcose Andrého, jenž měl volno ke střele z úhlu, ale branku minul.

Trápící se Netopýři ještě poslali v 88. minutě do hry Costu a Jasona, jímž uvolnili místa Maxi Gomez a Yunus Musah. V té samé minutě našel Piccini centrem ve vápně Jasona, ale ten hlavičkoval těsně nad branku.

V 90. minutě byli domácí blízko senzaci, kdy domácí Blanco prošel z pravého křídla do vápna přes dva hráče a pak vypálil na pozorného Jaumeho. Na druhé straně se ještě Valencia pokoušela odvrátit ostudu, ale utkání nakonec dospělo do prodloužení.

PRODLOUŽENÍ

Ve 3. minutě nastavení si pohrál s míčem Costa, a pak tvrdě z úhlu vypálil k tyči, ale gólman jeho střelu zlikvidoval.

V 99. minutě napřáhl zpoza vápna Soler a jeho skákavou střelu musel brankjář s problémy odrazit na roh. Centr z rohového kopu sklepl hlavou do malého vápna Diakhaby a nepokrytý Hugo Guillamon zblízka uklidil míč do branky.

Ve 102. minutě chtěl ještě střelou z kraje pokutového území pojistit Gayá, ale těsně minul břevno.

Jako poslední posila přišel na plac ve 103. minutě Manu Vallejo místo Wasse.

Ve 111. minutě Costa minul hlavou z jednoho metru prázdnou bránu, míč poslal hlavou do země a odtud se odrazil nad branku.

Nakonec se to povedlo o minutku později Vallejovi, a to při protiútoku, kdy Jason šel sám na gólmana, ale posunul právě volnému Vallejovi, a ten už dopravil míč do odkryté branky.

Na druhé straně musel zasahovat ve 116. minutě Jaume, když se před ním zjevil s míčem volný hráč.

V úvodu 119. minuty upaloval sám na branku Costa, ale zadní tyč branky minul. Zápas tak byl brzy poté ukončen za stavu 1:3.

Jaume 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)