Valencia si proti Utrillas v klidu došla pro postup

Třítisícové městečko Utrillas nakonec nebylo ve čtvrtek večer svědkem zázraku. Domácí borci podlehli Valencii 0:3. Za Netopýry se trefili Marcos André, Koba Lein a Yunus Musah.

1. POLOČAS

V první minutě se po centru na polovinu soupeře mohl do brejku utrhnout osamocený domácí útočník, ale při zpracování míče zaváhal, a tak jej vzápětí dostihl Diakhaby, takže nakonec zvolil střelu z velké dálky, která měla daleko k tomu, aby ohrozila branku Netopýrů.

Hráči Valencie v dalších minutách sice často okupovali pokutové území soupeře, ale domácí borci se bránili velmi dobře.

V 19. minutě se odrazil míč před domácí pokutové území, kde jej napálil z voleje Foulquier, ale jeho skákavá přízemní střela zamířila mimo branku.

Lso Ché se konečně do pořádné šance dostali ve 28. minutě, kdy Musah zpracoval míč na pravém křídle, Maxi na bližší tyči nechal míč propadnout za sebe ke značce pokutového kopu, kde jej do branky sklepl dobíhající Marcos André – 0:1.

Vesnická senzace se málem zrodila ve 31. minutě, kdy se rohový kop Utrillas stočil ke vzdálenější tyči, kde hlavičkující hráč o kousek nedosáhnul na míč.

Ve 41. minutě přerušil gólovou radost příznivců Valencie rozhodčí, který správně viděl Marcose Andrého v ofsajdu v době, kdy z úhlu pálil na branku Čeryšev, načež po špatném zásahu brankáře dorážel do prázdné branky právě Marcos.

2. POLOČAS

První minuty druhé půle byly bez velké šance, až v 51. minutě hosté nastřelili ruku bránícího Diaffary před jeho brankou. Sudí ukázal na značku pokutového kopu, jehož exekuce se ujal Čeryšev. Ten však penaltu poslal na půl cesty brankáře Laineze k tyči a gólman jej tedy vychytal, jenže míč se odrazil k Musahovi, který okamžitě sklepával do prázdné branky a napravil tak předchozí zaváhání svého ruského spoluhráče – 0:2.

Příznivý vývoj skóre znamenal pro kouče Bordaláse možnost k rotaci hráčů na hřišti, a tak se v 64. minutě událo na straně hostí první střídání. Maxiho vystřídal Vallejo a Čeryševa pro změnu Toni Lato.

V 67. minutě se po rohovém kopu dostal míč ve vápně k Račičovi, jenž zblízka napálil míč ze vzduchu pod břevno, ale přímo do míst, kde stál gólman Lainez, jenž jeho střelu nepropustil.

Hodně si dovolil o minutu později Marcos André. Zády k brance převzal přihrávku ve vápně a po otočce zůstal sám na Laineze, jenže celou akci chtěl ještě vyšperkovat tím, že brankáře obejde a zakončí do prázdné branky. No, vybíhající Lainez mu akci znesnadnil, načež Marcos po obejití brankáře ztratil stabilitu a nebyl schopen zakončit.

To ale hostům nemuselo vadit, protože v 71. minutě se ujal přímého kopu Koba Lein a svojí střelou zaskočil brankáře Laineze, jenž se za míčem pouze ohlédl, načež jej vzápětí mohl lovit z branky – 0:3.

Nasazení do zápasu se po dlouhé době konečně dočkal i Piccini, jehož v 74. minutě pustil na hřiště Foulquier.

V 76. minutě domácí poprvé v druhé půli vypálil. V na první pohled slibné šanci se ocitl Ndiaye, jehož na vstupu do vápna našel přesnou přihrávkou spoluhráč, ale Ndiaye napálil míč úplně zle mimo branku.

O dvě minuty později na druhé straně unikl sám na brankáře Vallejo, ale tváří v tvář domácího hrdinu nepřekonal. Následovalo střídání, kdy Musaha nahradil Jason, dále byl stažen Vazquez, za nějž naskočil do hry Hélder Costa.

V 80. minutě si míč v pohybu vyměnili Vallejo a Marcos André, načež druhý jmenovaný už mohl zakončit zblízka do branky, ale míč si zamotal pod nohy a následně o něj přišel.

Začátkem 88. minuty zkusil vyslat tréninkovou střelu na branku zpoza vápna Račič, ale jeho pokus letěl těsně nad břevno.

Jelikož zahrát si proti Valencii je pro běžného smrtelníka životní zážitek, asi není překvapením, že v 88. minutě domácí dali tuto šanci i náhradnímu brankáři Lópezovi, který nahradil doposud dobře chytajícího Laineze.