Další remíza. Valencia tentokrát nepřehrála Rayo

Valencia si připsala už třetí remízu v řadě. Tentokrát svěřenci kouče Bordaláse odehráli vyrovnaný zápas s Rayem Vallecano. V první půli šli do vedení Netopýři, a to když penaltu proměnil Soler. V druhém dějství se ale Rayo dočkalo vyrovnání na konečných 1:1.

První zajímavá šance přišla ve 14. minutě, kdy přihrávku v pohybu dostal do vápna Unai Lopez, ale střelu z voleje poslal do boční sítě.

Na druhé straně se o minutu později protlačil ke značce pokutového kopu Hugo Duro, kam dostal přihrávku, ale Salvejich jej nešikovně kopnul přes achilovku. Dlouhé zkoumání VAR uznalo zákrok jako penaltový, a tak se v 19. minutě postavil k exekuci Carlos Soler a chladnokrevně poslal domácí do vedení 1:0. Nutno dodat, že akce byla dost sporná, jelikož Hugo Duro stál přinejmenším na hraně ofsajdu v momentě, kdy mu byl adresován míč.

Po delším úseku neatraktivní hry musel ve 31. minutě zasahovat Cillessen, jemuž na branku z úhlu letěl střílený centr z přímého kopu.

Ve 45. minutě Guedes vysunul přihrávkou do vápna Solera, jenž mohl z úhlu jako volný hráč pálit, ale chtěl akci ještě vyšperkovat přihrávkou před odkrytou branku, a to se mu už stalo osudným.

Na začátku 47. minuty musel Cillessen zpozornět, aby včas vyrazil dalekonosnou skákavou střelu k tyči.

Krátce poté málem zavařil hostům Foulquier, který na pravém kraji vápna Vallecana zpracoval míč a okolo brankáře jej poslal před odkrytou branku, kde ale včas zasáhl před góluchtivým Costou obránce. Následně v 50. minutě zpracoval střelou z voleje skákavý míč v soupeřově vápně Guedes, ale míč se stočil mimo zadní tyč branky.

V 53. minutě se probíjel před tři obránce ke značce penalty Hugo Duro, ale nakonec souboj neustál a o míč ve slibném místě přišel.

V 57. minutě hosté podnikli rychlý protiútok, kdy si nakonec Unai Lopez obešel vybíhajícího Cillessena, ale pak už pálil z posledních sil do prázdné branky tak slabě, že doběhnuvší Costa bez problémů míč před brankou zachytil.

K prvnímu střídání zavelel domácí kouč v 62. minutě, kdy Maxi nahradil Guedese.

Mestalla viděla vyrovnávací gól v 64. minutě, kdy Cillessen stihl vyrazit netradiční zakončení protihráče, ale u míče byl hned Palazón, jenž doklepl míč za ležícího gólmana.

V 81. minutě si v pohybu vyměnil míč se Solerem Foulquier, načež po přihrávce do běhu zakončoval, ale góman Dimitrievski předvedl jistý zákrok.

Další z domácích střídání proběhlo v 83. minutě, kdy Costu nahradil Čeryšev a Wasse Musah.

S blížícím se koncem utkání byla na domácích vidět větší snaha zápas rozhodnout. V 88. minutě přišli na pomoc ještě Marcos André a Koba Lein. Ti nahradili Huga Dura a Huga Guillamóna.

V úvodu 89. minuty ale Andrés Martí po dlouhém centru upaloval sám na Cillessena, jehož technickou střelou překonal, načež mu byl ale gól anulován kvůli těsnému ofsajdu.

První minuta nastavení mohla potěšit Mestallu, jelikož Musah se ve vápně soupeře rozhlédl a poslal míč pod sebe na volného Marcose Andrého, který měl dostatek času míč zpracovat, ale pak vypálil pouze nad břevno!

V posledních sekundách zápasu hosté utíkali dva na jednoho, kdy Bebé sobecky pálil dělovku, do které skvěle skončil Diakhaby a zápas tak mohl skončit 1:1.

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Diakhaby 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Alderete 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Foulquier 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Hugo Duro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Guillamon 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Costa 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Guedes 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Koba Lein 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Maxi Gomez 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Musah 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Marcos André 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Čeryšev 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)

• Dimitri Foulquier je výborný!! Konečně vydařený nákup *17* Jinak co se týče zápasu, tak jsem očekával 3 body, ale nakonec můžeme děkovat za remízu *35* Popravdě ani nevím kde je chyba.. prostě nemáme už dlouhodobě žádného pořádného hrotáka. Potřebujeme nějakého Lafatu co si stoupne do vápna a zklepne *13* Gomez je takový že.. *30*