Konec Bordaláse? Betis vypráskal Valencii 4:1

Valencia už nevyhrála sedmý zápas v řadě a propad ligovou tabulkou pokračuje. Tentokrát Netopýři prohráli 1:4 na půdě Betisu Sevilla. Nastal už čas na odvolání trenéra Josého Bordaláse?

1. POLOČAS

V úvodních minutách se jako první dostal do zakončení Jesus Vazquez, jemuž do vápna „namazal“ spoluhráč Gayá. Jenže střela šla přímo do brankáře. Ve 12. minutě zajel skluzem Alderete do Iglesiase. Faul se stal spíše na hranici velkého vápna, ale sudí nařídil penaltu.

Faulovaný hráč se ujal exekuce a poslal míč na opačnou stranu, než si vybral brankář Cillessen – 1:0.

Valencia měla vyrovnání ve 20. minutě na kopačkách. Pěkná rychlá akce, v níž se dostal s míčem před vápno Guedes, našel pak u značky penaltového kopu volného Marcose Andrého, který napálil míč do brankáře. K dorážce z úhlu se poté dostal ve skluzu Gayá, ale branku přestřelil.

Na druhé straně ve 22. minutě čaroval také Cillessen. Domácí si při rychlém přečíslení rozebrali obranu Netopýrů, přičemž sám před Cillessenem skončil s míčem Canales, ale holandský brankář vyběhl dost dobře na to, aby nedal útočníkovi Betisu šanci.

Ve 25. minutě z rohu velkého vápna vypálil Fekir dělovku, která skončila ne tyči Valencijské branky!

Druhý gól ale na sebe nenechal dlouho čekat. Iglesias si před vápnem srovnal míč a vypálil na branku střelu, kterou si nepříjemně srazil do vlastní branky Foulquier. Na to nezvládl Cillessen reagovat – 2:0 ve 30. minutě.

Netopýrům se podařilo v 39. snížit, a to když při rohu brankář Bravo nezachatil dobře míč a srazil jej pouze na Paulistu, jenž doklepl míč zblízka za ležícího brankáře. Celou situaci ještě prozkoumal VAR a rozhodnutí sudího potvrdil. Stav se tak změnil na 2:1.

S koncem základní hrací doby první půle byl ošetřován právě čerstvý střelec Paulista, jehož v nastavení nakonec vystřídal Diakhaby.

2. POLOČAS

Už v první minutě druhé půle měl na kopačkách vyrovnání Guedes. V pádu mu do vápna mezi obránci přikopl míč Marcos André, ale Guedes netrefil míč ideálně a tím pádem netrefil ani branku.

Na druhé straně v 50. minutě z levého křídla vyslal Canales skákavou přihrávku do vápna Juanmimu, ale ten sklepnul míč slabou střelou přímo na brankáře Valencie.

Následovalo několik minut drsnější hry plné faulů a přetahované o míč. V 59. minutě centr z přímého kopu odrazila obrana Betisu před své vápno, kde Guedes napálil míč do svého spoluhráče Aldereteho ležícího v malém vápně.

V 60. minutě přišel na plac Hélder Costa a Yunus Musah, naopak Hugo Duro a Jesus Vazquez zamířili na střídačku.

Jenže pár desítek vteřin po střídání se prosadili domácí. Centr z rohového kopu našel nedůsledně hlídaného Pezzelu, a ten zakončil hlavičkou přesně do horního rohu branky.

Gólový festival ale pokračoval dál. Odkop brankáře Betisu dolétl až za polovinu, kde před Juanmim nešťastně hlavičkoval Diakhaby, jenž akorát sklepnul ve výskoku míč protihráči, a ten šel sám na Cillessena. Toho Juanmi propálil a navýšil na 4:1.

Totožnou akci měl Juanmi hned brzy poté, ale tentokráte Cillessen soupeře vyčapal!

V 75. minutě hostující kouč dal šanci Račičovi a Vallejovi, jenž nahradili Daniela Wasse a Guedese.

V 83. minutě mohl symbolicky snížit hlavičkou po rohovém kopu Diakhaby, jenže radost mu překazil pohotový zákrok brankáře Brava. Chvíli poté na druhé straně přistál odražený míč ve vápně na kopačkách Ruibala, jenže po sklepnutí míče hrudníkem vypálil nad branku.

Zápas už se dohrál bez větších šancí, Betis si tak připisuje výhru 4:1.