Valencia dvěma góly v nastavení bere bod

Valencia doma nedokázala pokořit Mallorcu. Zatímco ostrovní soupeř proměnil vše, co se dalo, Netopýři se v koncovce trápili, a to i přes vyloučení Kangina Leeho v 55. minutě. Zatímco hosté dali dva góly v prní půli, Netopýři vyrovnali až v samém nastavení.

V úvodu 6. minuty krásným centrem z přímého kopu přehodil Wass obranu a našel ve vápně volného Maxiho, jenže než si míč před brankářem zpracoval, přišel o něj. Vzápětí se ale kulatina dostala k Račičovi, jenž ale poslal míč nad branku.

Na druhé straně v 15. minutě vyboxoval Cillessen centr z přímého kopu před vápno, kde napřáhnul ke střele Maffeo, načež gólman jeho pokus vyrazil před sebe a měl co dělat, aby zabránil v dorážce Ángelovi Rodríguezovi.

Další oživení pak přinesl začátkem 27. minuty Guedes, jenž se proháčkoval s míčem do vápna, ale ideální příležitost prováhal, takže se dostal ke střele z ostrého úhlu, která zamířila pouze do obránce.

Minutu poté Gayá vyslal z křídla nenápadný centr, který se stočil na branku a dopadl jen těsně nad břevno hostující branky.

Chvíli poté se přihlásil o slovo opět Guedes, ale jeho střela z dvaceti metrů skončila na tribuně.

Překvapivě to byla ale Mallorka, kdo se dostal do vedení. Ve 32. minutě se nechal Račič obrat při rozehrávce o míč, načež následoval rychlý pas na Kangina, jenž převedl slalom do vápna z pravého kraje, a poté poslal ke značce pokutového kopu přesnou nahrávku, kterou nehlídaný Ángel uklidil bez problému do branky… 0:1.

Jenže už o 7 minut později se hosté radovali podruhé. Během protiútoku vedeném po pravém křídle se do zakončení u tyče z úhlu dostal Dani Rogriguez a obklopen třemi obránci poslal ušmudlanou střelu okolo Diakhabyho a Cillessena k zadní tyči – 0:2.

Do druhé půle domácí reagovali hned trojím střídáním. Do hry naskočili Soler, Alderete a Marcos André. Pro Maxiho, Račiče a Diakhabyho zápas skončil.

Valencia vlétla do druhé půle sice s očividnou snahou, ale velké šance z toho nebyly. Nicméně v 60. minutě vzal Kangin Lee kopačkou přes lýtko Wasse a dostal svoji druhou žlutou kartu v utkání, čímž poslal Netopýry do početní převahy.

V 59. minutě zahodil tutovku Costa! Byl ve volné pozici ve vápně, dostal přihrávku před brankáře, ale dobíhající obránce tečoval jeho střelu těsně vedle branky!

V 64. minutě šel do hry Vallejo, jenž nahradil Huga Dura.

Netopýři měli dále převahu na míči, ale chyběly jim střelecké příležitosti. Až v 71. minutě Marcos André po centru k tyči překonal hlavou brankáře, jenže na brankové čáře zasáhl obránce.

Poslední střídání poslalo v 75. minutě na hřiště Jasona, jemuž uvolnil místo Foulquier.

Los Ché i nadále přehrávali soupeře na jeho polovině, jenže ne a ne si vytvořit gólovou šanci a čas dál a dál ubíhal.

V 90. minutě už ze zoufalosti zkusil pálit z kraje vápna Gayá, ale tentokrát ztroskotal na brankáři.

Ve 3. minutě ze 7 nastavených to zkusil z ještě větší dálky Guedes a i díky teči obránce míč krásně zapadnul pod břevno a dal Netopýrům naději - 1:2.

V 95. minutě dlouhý Jasonův nákop našel před brankou Valleja, jenž dal do výskoku všechnu sílu a dosáhnul na hlavičku, která ale skončila v rukavicích brankáře.

V posledních sekundách zápasu však spasil svůj tým kapitán Gayá. Dlouhý centr na zadní tyč sklepl do malého vápna Marcos André a Gayá z voleje zametl míč do sítě - zápas tak skončil skóre 2:2

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)