Z Camp Nou bez bodů

Nedělní zápas mezi Barcelonou a Valencií byl celkem vyrovnanou partií. Netopýři šli brzy do vedení díky trefě Gayi, ale Fati brzy vyrovnal. Domácím pomohla před koncem první půle smyšlená penalta sudího Manzana, kterou proměnil na 2:1 Depay. V závěru zápasu pak pojistil výhru domácích gólem na 3:1 Coutinho.

Začátek byl dynamický a už ve 2. minutě pálil přes nohu tečujícího Foulqiera z úhlu do boční brankové sítě Fati.

Úspěšnější byl v 5. minutě na druhé straně Gayá, k němuž se před vápno dostal po rohovém kopu míč. Kapitán napřáhl a přesnou ranou do dolního rohu branky poslal Netopýry do vedení.

Sám Gayá pak v úvodu 10. minuty zabránil soupeři ve vyrovnání, když na při akci na jeden dotek prošel míč celým vápnem okolo Cillessena až před odkrytou branku, kde těsně před kopačkami Desta skluzem odklidil míč do zámezí.

Nakonec domácí nečekali na vyrovnání moc dlouho. Fati si v akci na jeden dotek vyměnil míč s Depayem a poté sám zakončil zpoza vápna pohotovou střelou, kterou obstřelil Foulquiera, načež míč zapadnul do dolního rohu branky – 1:1.

Následné minuty byly velkou přetahovanou o míč na obou stranách. Blízko ke gólu mohl být ve 25. minutě Guedes, který zakončoval protiútok střelou uvnitř vápna přes obránce poté, co si srovnal míč. Jenže vypálil mimo branku a navíc sudí dodatečně pískli ofsajd.

S blížícím se poločasem domácí více drželi míč. Ve 40. minutě zblízka po kombinaci zakončoval Fati, jenže míč netrefil ideálně. Okolo se však ochomýtl Gayá, který jej skluzem minul a Fati spadnul k zemi. Rozhodčí nařídil penaltu a dal Gayovi žlutou kartu. Depay ji proměnil a bylo to 2:1.

V 50. minutě sahal po druhém gólu Fati, jemuž míč ve vápně posunul do volné pozice Depay, ale jeho střelu vyškrábl z dolního rohu Cillessen.

V 53. minutě po krásné kombinaci zakončoval ve velkém vápně Soler k tyči, ale míč se o ní otřel a pokračoval pryč z brány!

Valencii to celkem nabudilo a dost se v dalších minutách hrálo na polovině Barcelony. V 57. minutě měl Guedes před vápnem dost času a vypálil mezerou mezi obránci, ale Ter Stegen však včas vytasil ruku, aby dělovku soupeře zlikvidoval.

V 60. minutě sáhli hosté ke střídání. Hugo Duro opustil plac a do hry se dostal Marcos André.

Následovaly dlouhé minuty neatraktivního fotbalu, jemuž chyběly dynamické útočné akce. Naopak se oba týmy přetahovaly o míč.

V 75. minutě tedy došlo k dalším střídáním. Čeryšev nahradil Guedese, Musah přišel místo zraněného Foulquiera.

O tři minuty později už bylo o drama postaráno. Pohotový útok, při němž Soler dostal míč na polovině soupeře na pravém křídle do náběhu, zakončil Soler tak, že prošel až k brankáři a z úhlu přihrával před prázdnou branku okolo gólmana, ale míč před dotírajícím Maxim odklidil Piqué.

Chválihodný pokus vyslal v 84. minutě okolo obranné zdi při přímém kopu Maxi, ale míči stále chybělo pár decimetrů, aby skončil v brance.

Výhru domácím nakonec pojistil Coutinho. V 86. minutě totiž obránci Valencie totálně zaspali, když mezi 6 hráči byl pouze De Jong na pravém kraji vápna, který prostrčil míč před branku na malé vápno Coutinhovi, u nějž trestuhodně nikdo nestál, a tak v pohodě propálil z blízka Cillessena 3:1.

Ze hry ještě stihl kouč Bordalás stáhnout Maxiho, jehož nahradil Vallejo a také Guillamona, za nějž naskočil Hélder Costa.

V nastaveném čase se při rohovém kopu Barcelony odrazil míč před vápno ke Gayovi, jenž z voleje napřáhnul, avšak svižnou střelou poslal míč až na tribuny.

Nic dalšího už ale tento zápas nepřinesl, a tak si tři body odnáší Barcelona.

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)