Valencia s přehledem smazala Alavés

Páteční večer udělal radost příznivcům Valencie. Zápas hraný v pozdních večerních hodinách totiž Netopýři zvládli ve velké pohodě a brankami Wasse, Solera a Guedese porazili Alavés 3:0.

1. POLOČAS

Valencia se dostala velmi rychle do vedení, když si míč na křídle vyměnil do vápna nabíhající Čeryšev a poté poslal míč z levé strany do malého vápna, kde jej z první sklepl do branky Wass. Situaci rychle prošel VAR, aby ukázal, že se doslova o milimetry nejednalo o gól z ofsajdu. Netopýři tak mohli slavit svoji první branku ze hry v tomto ligovém ročníku.

O pět minut později měl další gól na kopačce Guedes. Ten si oběhl obránce, aby naběhl na přihrávku za obranu, poté se po pravém křídle prosmýknul do vápna a z úhlu vypálil do tyče!

V 10. minutě přidal další pokus Alderete, jenž po centru z rohového kopu hlavičkoval jen těsně vedle hostující branky.

Ve 25. minutě se protáhnul pro změnu domácí brankář Mamardashvili, když do vápna propadl míč na Guidettiho, jenž zády k brance zakončoval nůžkami, ale na gólmana Netopýrů si nepřišel.

Po občerstvovací pauze vybídl Guedes krásným dloubáčkem do levého kraje vápna spoluhráče Gayu, jenž už by vracel míč rovnou před branku, ale v pěkné šanci mu při zpracování utekl míč mimo hřiště.

Gayá to ale ve 40. minutě odčinil skvělým centrem od postranní čáry, jímž našel před branku nabíhajícího Maxiho, který ale těsně přestřelil branku!

Poločas uzavřel gólem na 2:0 v nastavení Soler. Dlouhý centr Gayi našel ve vápně Guedese, jenž sklepl hlavou míč přímo před brankáře, kde byl i Soler. Tomu míč sice letěl za záda, ale to mu nevadilo, prostě zvednul nohu a ze vzduchu patou elegantně uklidil míč do sítě ve stylu známém také jako „škorpión“.

2. POLOČAS

V 56. minutě musel pořádně zapracovat na udržení dvougólového vedení Mamardashvili, když po centru z přímého kopu hlavičkoval na zadní tyč Miazga. Gruzínský gólman však vytáhl výstavní zákrok.

Valencia si ale cestu k výhře pojistila v 60. minutě. Dlouhý nákop z půlky našel na hranici vápna Alavésu Maxiho, jenž se zbavil obránce a pak z otočky přihrál před brankáře volnému nabíhajícímu Guedesovi, a ten už si s posledním mužem hostujícího celku poradil přízemní střelou – 3:0.

Domácí si připravili první střídání na 68. minutu. Nová posila Marcos André zamířila na plac a Guedes šel ze hry. Jelikož zdravotní problémy hlásil Guillamon, byl vystřídán i on, a to za Račiče.

A právě oba noví hráči vytvořili akci hned o minutku později. Při protiútoku dotáhnul míč k vápnu Čeryšev, pak přihrál nabíhajícímu Marcosovi, ale míč se mu na střelu bez přípravy zamotal, tak jej přistrčil nabíhajícímu Račičovi, ale ten jej napálil nad břevno.

V 74. minutě další dlouhý centr našel pro změnu až ve vápně soupeře Marcose Andrého, ale než si zpracoval míč, už byl v ostrém úhlu z nějž vyslal velmi slabou střelu, která brankáři nečinila problémy.

D salším dvojím střídáním přispěchali Netopýři v 85. minutě. Diakhaby a Musah šli do hry, zatímco odpočinou si zamířili Wass s Alderetem.

V úvodu pětiminutového nastavení, kdy už byla výhra jasná, dostal jako střídající svoji šanci mladý odchovanec Jesus Vazquez, jenž vystřídal Denise Čeryševa. Do konce zápasu se ale už nic podstatného neudálo, a tak mohou Los Ché slavit druhou výhru v sezóně.

HODNOCENÍ HRÁČŮ

Mamardashvili 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (14 hlasů)
Correia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (13 hlasů)
Paulista 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (13 hlasů)
Alderete 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (13 hlasů)
Gaya 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (14 hlasů)
Guillamon 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (13 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (13 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (14 hlasů)
Cheryshev 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (13 hlasů)
Guedes 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (14 hlasů)
Maxi 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (14 hlasů)
STŘÍDAJÍCÍ:
Marcos André 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (13 hlasů)
Račič 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (12 hlasů)
Diakhaby 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Musah 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
Jesus Vazquez 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)

• Suepr výkon, bojovný , aj sa na to dalo pozerat *4*
    Ano Alaves je uplne herne mimo, no niekedy su s takýmito týmami najhoršie zápasy.
    Škoda že beda teraz zas ta otravna repre pauza *10*
    Ale som zvedavý jak sa ešte vykrištalizuje káder, stále mám pocit že guedesa budu chcet silou mocou predať, nejako sa aj divne tváril po vystriedaní, ako by to bol jeho posledný zápas.
    A ani na fotke zo šatne po zápase nebol, kdežto taký Kang-in áno, divné
    No uvidím, doležite bude zbierať hlavne doma s takímato supermi 3 body a vonku haluzit plichty *1*

• Vstup do sezóny se výsledkově podařil na výbornou, po 3. kole může mít jen jeden tým víc bodů než Valencia. A i výkony jsou zatím myslím slušné. Jen je potřeba to v každém zápase potvrzovat. Ono minulou sezónu taky ten začátek nebyl úplně špatný. Tam jsme se na 7 bodů dostali po 4. kole, jenomže pak přišel útlum a další bodík jsme přidali až v 8. kole. A tak jsme se z popředí tabulky sesunuli. No a když jsme se pak ke konci sezóny pomalu strachovali o prvoligovou příslušnost, tak už si málokdo vzpomněl, že start sezóny nebyl až tak špatný. Takže zatím fajn, ale ať hráči dál pokračují v nastoleném trendu a ať dál makají *5*