Huesca hrála s Valencií bez branek a sestupuje

Valencia v rámci posledního ligového kola uhrála bezbrankovou remízu s Huescou, která díky výhře Elche sestupuje z La Ligy. Zápas nebyl na nikterak vysoké úrovni, oba týmy měly pár šancí, ale ani jedné z nich nevyužily. V závěru pak byl Valencii upřen regulérní gól Musaha do prázdné branky.

Huesca nastoupila do zápasu aktivněji a ve 3. minutě už měl Cillessen první práci, když z úhlu pálil Sandro, avšak přímo do rukavic brankáře Netopýrů. O dvě minutky později se s problémy vypořádal i s nenápadnou skákavou střelou i z opačné strany pokutového území.

V úvodu 14. minuty si potáhnul Sergio Gomez míč do prostoru a z dálky vypálil tvrdou střelu po zemi, která skončila jen decimetry vedle dolního rohu hostující branky.

Valencia se dostala poprvé do útoku až ve 28. minutě, kdy střelu Račiče zpoza vápna obrana tečovala na roh. Po následném centru z rohu ještě hlavičkoval u bližší tyče Diakhaby, ale míč vyslal vysoko nad branku.

Na druhé straně se v úvodu 32. minuty dostal k nákopu poblíž tyče hostující branky Rafa Mir, ale i on poslal míč mimo bránu.

Ve 39. minutě měli domácí svoji největší šanci. Téměř od poloviny hřiště unikl sám na branku Rafa Mir, stíhán dvěma obránci, nakonec pálil z úhlu a Cillessen zvládl střelu odrazit.

Ve 42. minutě napřáhl zpoza vápna Seoane a tentokrát brankáři Valencie dal zákrok zabrat, jelikož se míč sklouzl po rukavicích a pokračoval do zámezí.

To už byla bylo pro první poločas více méně vše.

První šance prvního poločasu byla v podání Kangina Leeho, jenž vyslal z hranice vápna tvrdou přízemní střelu, ale brankář byl na svém místě.

V 52. minutě Kangin potáhnul míč před vápnem okolo obránců a dloubnutím do míče přihrál Maximu, jenž z voleje vyslal nebezpečnou střelu pod břevno, ale Fernandez předvedl bravurní zákrok.

Další střelu přidal v 58. minutě přímo Kangin Lee, který pálil ve skluzu ze střední vzdálenosti k tyči, ale přímo do rukavic gólmana.

Na druhé straně v 61. minutě pálil z úhlu tvrdě Sandro, ale Cillessenovy rukavice nedovolily míči skončit v brance, ale pouze na tyči.

Po dlouhé době se střílelo na branku v 75. minutě, kdy Guedes při protiútoku trochu pokazil ve vápně kličku a nakonec musel zakončovat z úhlu, ale Fernandez si jeho střelu pohlídal.

Na druhé straně se o minutu poté chvíli radovali z gólu domácí, než přišel ke slovu čárové sudí, jenž při centru na okraj malého vápna zahlédl hlavičkou zakončujícího Rafu Mira v jasném ofsajdu.

Následovalo první střídání Valencie, kdy Čeryšev nahradil Guedese.

Na konci 79. minuty Sandro potáhnul míč okolo 5 hráčů a nenápadnou střelou po zemi orazítkoval tyč! Vzápětí na druhé straně pálil z kraje vápna těsně nad břevno Kangin Lee.

Právě Kangin byl následně spolu s Maxim vystřídán a do hry se dostali Musah a Vallejo.

Sandro v 84. minutě vybojoval pro domácí přímý kop ze 23 metrů, jenž sám zahrál technickým obstřelením obranné zdi, ale Cillessen se včas přesunul, aby jeho střelu zachytil.

Na konci 88. minuty se podíval do hry Managala, který vystřídal Guillamona.

V 94. minutě Sandro pálil z přímého kopu pod břevno, ale Cillessen skvěle vytěsnil! Na následný rohový kop přispěchal pomoci i domácí brankář. Netopýři se pak dostal do protiútoku, tři hráči na posledního obránce, načež Musah zakončoval do prázdné branky. Jenže sudí odpískali ofsajd, který se ale dle záběrů z kamer vůbec nekonal. Utkání tak krátce poté skončilo 0:0.

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
Correia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)