Zázrak se nekoná

Valencia nedokázala získat na půdě aktuálního ligového lídra ani jeden bod. Netopýry sice poslal v 11. minutě do vedení výstavní střelou Račič, ale do poločasu už bylo vyrovnáno a v druhé půli domácí dokonali obrat na konečných 3:1.

Už v úvodních sekundách zápasu si nákop na polovinu soupeře sklepnul paží do běhu Joao Felix, který se protáhnul až na kraj vápna, odkud vyslal přízemní střelu, jenž však naštěstí minula zadní tyč Jaumeho branky.

V 6. minutě už musel hostující brankář zasahovat, a to když po rohovém kopu hlavičkoval razantně Giménez. Jaume předvedl skvělé reflexy, načež míč odpálil do zámezí Paulista.

Na druhé straně se o dvě minuty později protáhnul do vápna přes obránce Vallejo a tvrdou střelou prověřil pozorného Oblaka.

Gólman Atlética si ale neporadil v 11. minutě, když po nahrávce Gayi zpoza vápna napálil míč parádní střelou přímo do horního rohu branky Račič a poslal tak Netopýry do vedení.

Netopýrům vedení vydrželo pouze do 23. minuty, kdy po rohovém kopu dolétl míč na zadní tyč, kde jej nohou z voleje sklepl do Jaumeho branky Joao Felix, ačkoliv sám brankář si na míč stihl sáhnout. 1:1.

Následovala na akce klidnější pasáž, kdy ani jeden z týmů nedokázal dojít až k zakončení. Až ve 34. minutě se po nešťastném odrazu dostal k zakončení Llorente, ale míč těsně mimo vlastní branku ztečoval Soler.

Ve 40. minutě po centru z rohového kopu vyskočil nejvýše Diakhaby, ale hlavou sklepl míč pouze do náruče brankáře Oblaka.

Chvíli poté na opačné straně Suarez dloubáčkem do vápna našel Lemara, jenž sice přehodil Jaumeho, ale míč spadnul pouze mezi valencijské obránce.

Hned v úvodu druhého dějství si Diakhaby přivodil svalové zranění a na plac tak musel náhle naskočit mladík Hugo Guillamon.

V 51. minutě se po slalomu mezi obránci dostal k zakončení Carrasco, jehož razantní přízemní střela ale skončila mimo branku.

Atlético zcela dominovalo a gólu se dočkalo už v 54. minutě, kdy Joao Felix doběhl dlouhý nákop na polovinu Valencie, prostrčil míč do vápna na Suareze, a ten s ledovým klidem poslal míč do zadní tyče, odkud zapadl do sítě.

Netopýři už v 58. minutě reagovali střídáním, při němž Čeryševa nahradil Guedes.

Atlético se stáhlo a nechávalo hrát Valencii. Ta však dlouhé minuty marně hledala skuliny, kudy proniknout před branku domácích. To dávalo Atléticu šanci na protiútoky a jeden takový po ztrátě Račiče zakončoval střelou mimo bránu Llorente.

Los Ché si připsali další střelu na branku až v 67. minutě, kdy z úhlu pálil po zemi pohotově Maxi, ale Oblak neměl problém střelu zneškodnit.

Domácí nakonec přidali pojistku v podobě třetí branky. Llorente v 73. minutě po dlouhém centru totálně unikl po křídle všem a poté ve vápně poslal míč pod sebe na nepokrytého Carrasca, jenž střelou okolo Jaumeho nohou uklidil míč do branky.

V 79. minutě zamířili do hry Jason, Gameiro a Koba Lein. Z trávníku byli staženi Račič, Vallejo a Musah.

V 87. minutě mohl stav navýšit Correa, a to když Torreira vypíchnul u vápna Gayovi míč a okamžitou nahrávkou před branku vybídnul svého kolegu, jehož střelu ale bravurně zneškodnil Jaume.

Zápas už žádné větší drama nepřinesl. Atlético tak zvítězilo 3:1.

Jaume 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Correia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)