Maxi vystřelil Valencii to nejtěsnější vítězství

Že by to v úterý večer byla zrovna velká fotbalová podívaná, to se říci nedá. Zápas mezi Realem Sociedad a Valencií spíše patřil k těm opatrnějším, a tak není divu, že jej rozhodl jediný gól, který dal v druhé půli Maxi Gomez.

Ve 13. minutě nikdo nepohlídal v malém vápně Isaka, jenž dostal z pravého okraje vápna přihrávku na patu, kterou přetavil v elegantní střelou patičkou, čelem k brance. Naštěstí však míč kopnul těsně nad branku.

Domácí více kontrolovali hru a byli celkově nebezpečnější. Po několika neúspěšných akcích. Pak ale ve 28. minutě napřáhl z dálky Wass a gólman Realu musel s vypjetím všech sil vyrazit střelu do bezpečí.

Na druhé straně ve 32. minutě dosáhl na míč po dlouhém nákopu do vápna Januzaj, ale sklepl jej pouze vedle branky Los Ché.

Ve 38. minutě prolétl do pokutového území Gayá, pak posunul míč nenápadně pod sebe, kde byl zcela volný Kangin, jenž okamžitě pálil, ale do jeho dělovky se mu postavil obránce.

V úvodu druhé půle se Valencia více bránila, ale dařilo se jí soupeře držet na dostřel od branky. Částečně tomu pomohla i nesehranost domácích v některých akcích.

V 55. minutě pak Silva přehodil obranný val Valencie a za obranou ve vápně našel Monreala, který ze vzduchu z úhlu sklepával míč na branku, ale Jaume byl pozorný. Těžší zákrok musel Jaume předvést o pár desítek sekund později, kdy si Oyarzabal potáhnul míč do vápna do strany okolo dvou obránců a z úhlu po zemi vypálil, ale gólman Netopýrů opět situaci zvládl.

V úvodu 70. minuty zamířil do hry Gameiro, aby nahradil Kangina Lee. Krátce poté se na lavičku poroučel i Alex Blanco a šanci dostal Toni Lato.

Velkou šanci dostal v 74. minutě Oyarzabal, k němuž se odrazil míč ve vápně Valencie, ale jeho dělovku, směřující na zadní tyč, svým tělem zablokoval bránící hráč. Krátce poté ten samý hráč dostal míč k tyči hostující branky, ale zaváhal a poté už jen míč zblízka poslal do Jaumeho.

Naopak na druhé straně v 76. minutě dlouhým nákopem vyslal Wass na křídle Gayu, ten potáhnul útok podél vápna a přesně našel u značky pokutového kopu Maxiho, jenž v běhu zblízka sklepl kolenem míč do sítě a Valencia šla nečekaně do vedení, 0:1.

Závěr zápasu patřil samozřejmě tlačícímu Realu, ale ten ne a ne trefit branku.Například v 91. minutě pálil z hranice vápna svižnou střelu na zadní tyč Merino, ale míč skončil na tribunách. 2 minuty před koncem utkání ještě Vallejo vystřídal Maxiho.

S posledními sekundami zápasu hosté nacentrovali až před Jaumeho, kde v obrovském závaru hráčů Elustondo tečoval míč na brankovou čáru, kde přes snahu několika obránců nakonec kuriozně skončil v síti. Sudí naštěstí přezkoumal akci přes VAR a nepřehlédl nenápadnou ruku Elustonda, čímž gól neuznal a zápas tak skončil 0:1.

Jaume 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
Correia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)