Valencia zakončila sezónu prohrou

Valencia se nepodívá do příštího ročníku Evropské ligy. Zatímco Getafe zaváhalo, Granada vyhrála a Valencia odehrála své typické utkání, které prohrála jedinou brankou 1:0.

1. POLOČAS

V 5. minutě přišlo na první střelu, skákavou dělovku vyslal z kopačky zpoza vápna Guedes a gólman Bono měl co dělat, aby vytěsnil jeho střelu mířící do dolního rohu.

Po 20 minutách hry byl Guedes nucen střídat, jelikož si natáhnul svaly v třísle a i přes snahy pokračovat nakonec odstoupil ze hry. Na plac tak zamířil Carlos Soler.

Ve 24. minutě si naběhl na centr za obránce ve vápně Ocampos a ve stísněné pozici sklepl z voleje míč pouze do boční sítě Jaumeho branky.

Parejo ve 39. minutě z dálky napálil skákavý míč z přímého kopu, který musel Bono vytěsnit na rohový kop.

2. POLOČAS

Jednoduchý pas do vápna našel ve 48. minutě volného Munira, jenž si bleskově srovnal míč a dělovkou jej napálil do zadní tyče!

Valencia byla další minuty zalezlá na své polovině a snažili se více domácí. V 53. minutě napálil tvrdý skákavý míč zpoza vápna Reguillón, ale těsně minul branku.

V 57. minutě už byla Sevilla úspěšná. Reguillón si potáhnul míč ve vápně kolem obránců a ve volné pozici vymetl pavouky z horního rohu Jaumeho branky – 1:0.

V 64. minutě po centru z rohového kopu sklepl hlavou De Jong míč na Koundého, a ten hlavičkou těsně přestřelil branku.

Teprve v 72. minutě Valencia podruhé střídala. Kangin nahradil Ferrana. Maxi Gomez dále nahradil Sobrina. Hne po střídání Sobrino naběhl na centr u značky pokutového kopu, ale jen o centumetry netrefil míč ze vzduchu ve snaze dostat jej do branky.

V 82. minutě se do hry podívali Correia a Kondogbia, ze hry šli Wass a Coquelin.

Gameiro se poprvé pořádně zviditelnil až v 84. minutě, kdy ve vápně vyslal přízemní tvrdou střelu, která jen projela vedle vzdálenější tyče branky Sevilly. Podobně pálil o minutu později na druhé straně Suso, a se stejným výsledkem.

Valencia už nedokázala s výsledkem nic udělat, a tak zápas skončil vítězstvím Sevilly 1:0.