Valencia padla i pod "novým" trenérem

Ve stínu předchozích utkání se neslo i středeční střetnutí Valencie s Athleticem Bilbao na Mestalle. Netopýři dvěma individuálními chybami dopomohli soupeři ke dvěma brankám, zatímco sami žádnou nedokázali vstřelit.

Už ve 4. minutě domácí nabídli soupeři šanci na gól. Centr letící do vápna Netopýrů se totiž nešťastně odrazil od Paulisty přímo na Daniho Garcíu, ale ten hbitou střelou jen těsně minul dolní roh branky.

O minutu později se mohl na druhé straně prosadit Guedes, když obránce vypíchnul míč ve vápně Parejovi, ale přímo na nohy volného Guedese. Jeho technickou střelu do horního rohu branky však gólman výborným zákrokem vytěsnil na roh.

V 8. minutě Guedes centroval z okraje velkého vápna Athleticu ke značce pokutového kopu, kde našel Maxiho Gomeze, jemuž ale hlavička nesedla a poslal tak míč nad břevno.

První gól přišel ve 13. minutě. Kondogbia chyboval v rozehrávce, načež dostal míč do vápna Valencie Williams a jednoduše jej posunul po zemi k pokutovému puntíku, kde nepokrytý Raul García propálil Cillesena proti směru pohybu. Athletic se tak ujal vedení.

Od úvodního gólu se hra Valencie zcela utlumila. Netopýři se málo objevovali na soupeřově polovině a ještě méně se dokázali přiblížit k brance Athleticu.

Až ve 34. minutě se dostal do dalšího zakončení hlavičkou Maxi, a to když mu Florenzi poslal míč do vápna soupeře, ale útočník Netopýrů opět zamířil nad branku.

Ještě lepší centr poslal Florenzi Maximu na konci 39. minuty, Maxi byl úplně sám u tyče hostující branky, ale i tentokrát hlavičkoval mimo.

S blížícím se koncem poločasu byla na Valencii konečně opět vidět snaha něco se zápasem udělat, ale Netopýři ztroskotávali na obraně Athleticu. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

Už ve 2. minutě 2. poločasu zachyboval Jaume Costa před svým pokutovým územím, míč se poté dostal před vápno na Raula Garciu, a ten bravurní střelou do horního rohu nedal Cillessenovi šanci – 0:2.

Další pokus měl stejný střelec v 54. minutě, kdy dohnal přihrávku na kraji vápna Valencie, ale ve skluzu vypálil pouze doprostřed branky na gólmana.

V 62. minutě Netopýři poprvé střídali. Guedes a Ferran šli ze hry, zatímco na plac nastoupili Soler a Čeryšev.

Netopýři měli po dlouhé době šanci v 65. minutě, ale Florenzi svojí prudkou střelou přestřelil branku.

V 73. minutě Solerův nákop do vápna sklepl Maxi přímo na kopačku Rodriga, ale ten zblízka netrefil míč ideálně tak, aby jej uklidil do branky.

V 74. minutě šel ze hry Maxi Gomez Gomez a šanci dostal Gameiro.

S blížícím se koncem zápasu Athletic zůstával spíše na své půlce a šetřil síly i gólový náskok, zatímco Valencia se vůbec nedokázala dostat do zakončení.

Poslední dvě střídání přinesla na hřiště Wasse a Vallejo, zatímco ze hry odešli Florenzi a Parejo.

Jenže až do konce zápasu se Valencia nedokázala dostat do žádné větší šance kromě jedné situace, kdy se míč odrazil před vápno soupeře, ale Gameiro přestřelil branku. Zápas tak skončil 0:2.

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Florenzi 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)