Valencia si z derby odnáší další ostudu

Série výkonů jako z říše nočních můr pokračují. Valencia si na stadionu La Cerámica ani neškrtla a z místního derby proti Villarrealu si tak odnáší dvougólovou porážku.

1. POLOČAS

První šance zápasu přišla z kopaček domácích po pěti minutách. Mario Gaspar si potáhnul míč na kraj vápna do prostoru a při dostatku času vypálil jen decimetry vedle branky Netopýrů.

Na druhé straně v 7. minutě Gayá odpálil z velké dálky od postranní čáry míč až do vápna k zadní tyči, kde se ve skluzu po míči natahoval Maxi, ale jen těsně netrefil nohou prolétnuvší míč.

Mario Gaspar si připsal i druhou střelu mimo branku, a to na konci 10. minuty, kdy lehký nákop ke značce pokutového kopu přetavil v nepřesnou střelu hlavou.

Ve 14. minutě zaspal Paulista při nákopu za obranu do vápna a Alcácer byl u míče prostě rychleji, takže jej z voleje sklepnul přímo do dolního rohu branky a poslal Villarreal do vedení 1:0.

Ve 21. minutě hosté naubránili Gerarda Morena, k němuž přistál míč z rohového kopu a domácí hráč hlavičkou přehodil všechny ve vápně, načež míč přelétl i přes Cillessena a zevnitř se odrazil od tyče a poté zpět do hry.

O minutu později dlouhý nákop do vápna doběhl Chukwueze a zcela osamocen pálil hlavičkou z první, ale mimo branku.

Gayá se ve 35. minutě provinil proti pravidlům a hosté tak dostali přímý kop ze zhruba 30 metrů, jehož se ujal Alcácer, míč ale poslal na tribuny.

Svalové problémy přinutily ve 41. minutě ke střídání Gayu, a na plac tak musel coby náhrada Jaume Costa.

Domácí přidali 2. gól před přestávkou. Ve 44. minutě dlouhým odkopem z vlastní poloviny našel gólman až na kraji vápna Valencie Paca Alcácer, který sklepl na volného Gerarda Morena, a ten z voleje rozvlnil síť ve spodním rohu branky – 2:0.

V úvodu nastavení Chukwueze posunul míč ve vápně na Paca Alcácera, ale tomu jeho následná střela na zadní tyč nesedla a skončila tak mimo branku. Zbytek poločasu už Netopýři ubránili.

2. POLOČAS

Do druhého poločasu hosté vystřídali Ferrana, jehož místo zaujal Goncalo Guedes.

Už po necelých 2 minutách druhé půle se dostali hosté do zakončení. Rohový kop, nakrátko rozehraný, se dostal před vápno na Florenziho, ale jeho přízemní dělovka šla hodně daleko od branky.

V 52. minutě se odrazil míč od obráncovy nohy před vápno domácích na volného Pareja, který už měl pouze napálit míč do sítě, ale místo toho jej napálil do obránce. Na druhé straně vzápětí potáhnul míč do vápna Netopýrů Paco, ale zamířil mimo horní roh branky.

Další šanci zazdil domácí útočník poté, co se v 60. minutě Chukwueze probil do vápna Valencie a přihrál mu pod sebe, ale Paco technickou střelou znovu minul.

65. minuta byla poslední v utkání pro Daniho Pareja, jehož se kouč Celades rozhodl stáhnout ze hry a nahradit Kondogbiou.

Valencia se na nějakou dobu začala více tlačit na polovinu soupeře, jenže se nedokázala dostat až před branku a už vůbec ne k nějakému zakončení.Od 80. minuty se dostali do hry Kangin Lee a Gameiro, naopak staženi byli Soler a Rodrigo.

Právě v 85. minutě tito dva předvedli krásnou souhru. Kangin přehodil obránce a na míč si naběhl Gameiro, jenž už byl sám před Asenjsem, ale ten jej zvládl vychytat. Rohový kop se nekonal, jelikož byl nakonec odpískán ofsajd, který ale opakované záběry nepotvrdily.

Trochu naděje mělo dát Valencii 5 minut nastavení, ale problém byl v tom, že většina toho času se odehrála na polovině Valencie, která se nebyla schopná dostat od své branky. V posledních sekundách zápasu se navíc mezi třemi obránci probil s míčem Bacca, ale zblízka poslal míč vedle branky. Zápas tak byl ukončen za stavu 2:0.