The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

V případě Rodrigova odchodu by na Mestallu mohl zamířit talentovaný mladík s valencijskými kořeny

V případě Rodrigova odchodu by na Mestallu mohl zamířit talentovaný mladík s valencijskými kořeny


Katalánský deník Sport uvádí, že Netopýři z Valencie jsou jedním z vážných zájemců o devatenáctiletého útočníka Barcelony Abela Ruize. Přivést by ho však chtěli pouze v případě odchodu Rodriga Morena z Valencie.

Barcelonský mladík je považován za jeden z nejzajímavějších talentů katalánského klubu poslední doby. Pravidelně nastupuje za rezervní celek v Segunda Division B a v závěru minulé sezóny si odbyl debut za první tým Blaugranas, v utkání 37. kola proti Getafe nastoupil na závěrečnou dvacetiminutovku. Nyní však v Barceloně řeší Ruizovu budoucnost, neboť přes nesporný talent panují pochyby, zda je již dostatečně zralý pro stálé místo v barcelonském áčku. Na druhou stranu setrvání v rezervním celku v Segunda Division B by jeho vývoj už brzdilo. Proto se nabízí možnost hostování, kde by Ruiz mohl více ukázat své kvality na vrcholné úrovni. A o zájemce není nouze. Dle deníku Sport by Ruiz mohl zamířit například do Francie, kde si ho vyhlédl Olympique Marseille. Barcelona by však spíš upřednostňovala, aby si talentovaný mladík zvykal na nejvyšší španělskou ligu, odkud se o něho zajímají Betis Sevilla a Valencia. Podle deníku Sport je právě Valencia vyhodnocena jako nejlepší možnost pro Ruizův další kariérní posun, nicméně tato varianta hráčovy budoucnosti je podmíněna odchodem Rodriga Morena z Mestally.

Ve vzduchu stále visí možnost, že by mohl Rodrigo zamířit do Atletica Madrid, které si však nejprve musí udělat místo ve svém kádru. Na odchodu má být Angel Correa, kterého chce AC Milan, ale ten se pro změnu musí nejdříve zbavit Andre Silvy, aby měl sám prostor. Silva byl uváděn jako jedna z možných náhrad za Rodriga ve Valencii, ovšem trenér Marcelino portugalského útočníka kategoricky odmítá, takže hráčův agent Jorge Mendes bude muset Silvu umístit někam jinam a zřejmě tak nedojde k uzavřenému kruhu výměn mezi Valencií, Atleticem Madrid a AC Milan.

Abel Ruiz by proti působení ve Valencii nejspíš neměl námitky. Vždyť se v roce 2000 narodil nedaleko Valencie, a to ve zhruba desetitisícovém městečku Almussafes. U Netopýrů dokonce s fotbalem začínal, ale jako dvanáctiletý pak v roce 2012 přešel do barcelonské akademie La Masia. Tam prošel jednotlivé mládežnické výběry a v závěru sezóny 2016/2017 debutoval za rezervní celek Barcelony v Segunda Division B. Barcelonské béčko si však v oné sezóně vybojovalo postup o soutěž výš, takže v sezóně 2017/2018 působilo v Segunda Division. Ruiz odehrál ve druhé nejvyšší španělské soutěži 1330 minut v 26 zápasech a vstřelil 3 góly. V uplynulé sezóně už byl rezervní celek Barcelony zpět v Segunda Division B. Ruiz odehrál 1300 minut v 21 zápasech a vstřelil opět 3 góly. O jeho debutu za barcelonské áčko pak už zmínka padla. Ruiz samozřejmě jako jeden z největších talentů své generace prochází postupně jednotlivými mládežnickými reprezentačními výběry Španělska. Může se tak pochlubit zlatými medailemi z evropského šampionátu U17 z roku 2017 a z evropského šampionátu U19 z letošního roku. V obou případech hrál ve španělské ofenzivě po boku  svého dobrého přítele Ferrana Torrese, se kterým by se tak mohl potkat i na klubové úrovni.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.