The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Rafinhovo hostování na Mestalle by Peter Lim schválil, Barcelona chce však hráče prodat

Rafinhovo hostování na Mestalle by Peter Lim schválil, Barcelona chce však hráče prodat


Valencia se na přestupovém trhu snaží získat ještě jednoho hráče, který by posílil kádr Netopýrů. Poté, co na Mestallu před týdnem zamířili stoper Eliaquim Mangala a levý bek Jaume Costa, tak z plánovaných posil je potřeba získat už jen všestranného hráče do ofenzivy.

Už dávno je zřejmé, že si trenér Los Che Marcelino jako ideální posilu vyhlédl barcelonského středopolaře Rafinhu Alcantaru, nicméně až nyní o víkendu valencijský trenér tuto skutečnost poprvé veřejně přiznal. V médiích bylo dlouho uváděno, že s příchodem hráče na Mestallu nesouhlasí vlastník Valencie Peter Lim, nicméně Marcelino na předzápasové tiskové konferenci před úvodním ligovým zápasem proti Realu Sociedad uvedl, že to není tak úplně pravda. „V úseku sportovního plánování klubu došlo před letním přestupovým obdobím ke shodě, že je k posílení týmu potřeba všestranný ofenzivní hráč a usoudili jsme, že Rafinha by kvalitu kádru pozvedl. Přestup Rafinhi už byl téměř podepsán, ale následně majitel klubu předložil argumenty, abychom tento přestup neuskutečnili, a to především kvůli hráčovým zraněním, čemuž jsme rozuměli. Ujistil nás však, že pokud by měl Rafinha přijít na hostování, tak tento scénář odsouhlasí. Proto se momentálně snažíme vést vyjednávání tímto směrem a pokud budeme úspěšní, tak Rafinha bude hráčem Valencie,“ vysvětlil Marcelino, který dále uvedl, že by se jednalo o dobrou volbu, protože vzhledem k okolnostem trhu nyní hráči podobné úrovně stojí zhruba 40 milionů eur.

Navzdory tomu, že je Rafinha v Barceloně určen k odchodu, tak trenér katalánského klubu Ernesto Valverde jeho služeb prozatím rád využívá. Po povedených vystoupeních v přípravných zápasech ho baskický kouč nominoval i k utkání 1. kola La Ligy proti Athletic Clubu Bilbao. A netrvalo dlouho a Rafinha se dostal i na hřiště. V základní sestavě sice nenastoupil, ale ve 37. minutě vystřídal zraněného Luise Suareze. A ve zbytku zápasu si počínal velmi dobře, vždyť ještě do konce prvního poločasu mohl Barcelonu poslat do vedení, ale jeho pokus domácí brankář s vypětím všech sil vytáhl na spojnici tyče a břevna. I v dalším průběhu utkání měl pár nebezpečných střel, které však obrana Athleticu dokázala vždy zblokovat. Podle serveru SofaScore.com byl Rafinha nejlepším hráčem Barcelony a lepšího hodnocení se nedočkal ani nikdo z domácích Lvů. Nastejno s barcelonským záložníkem byl jen bývalý Netopýr Aritz Aduriz, který na hřiště přišel jako střídající hráč v 88. minutě a následně v 89. minutě zápas jediným gólem rozhodl. Třebaže je pro Rafinhu typickým postem střed zálohy, tak se přesně dle přání trenéra Marcelina jedná o všestranného ofenzivního hráče. Dokáže zahrát na kraji záložní řady, v přípravném utkání proti Chelsea hrál falešnou devítku, no a když v pátek vystřídal Luise Suareze, tak zápas odehrál na pravém křídle, zatímco Suarezovo místo ve středu barcelonského útoku převzal Antoine Griezmann.

Barcelona svým zápasem na hřišti Athleticu nový ligový ročník v pátek večer otevřela, další zápasy následovaly až v sobotu, mezi nimi i ten, ve kterém se Valencia střetla s Realem Sociedad. Na pozápasové tiskové konferenci se tak novináři valencijského trenéra Marcelina opět mohli zeptat na Rafinhu, a to konkrétně na to, co říká jeho povedenému výkonu proti týmu z Bilbaa. „Myslím, že jediné, co k tomu mohu říct, je to, že jeho výkon potvrdil jen to, že jsme se v úseku sportovního plánování klubu nemýlili. Potvrdil to, co jsme si mysleli. Stojíme před velmi dobrým hráčem, ale co se bude dít dál, to nemohu ovlivnit. Je to především na Barceloně a na samotném hráči. Pokud si ho Barcelona chce nechat, tak s tím nic neuděláme. Pokud si ho nechat nechce, tak jsme asi zatím nepřinesli tu správnou nabídku. My víme dlouho, že potřebujeme všestranného fotbalistu, a této vize se držíme. Petera Lima přesvědčovat nebudu. Svůj názor už jsem řekl dávno,“ ohodnotil Marcelino Rafinhův výkon proti Athleticu a zmínil se i o složitostech vyjednávání. Během zmiňované tiskové konference dále uvedl, že pokud by se Valencii nepodařilo Rafinhu získat, tak že by se Netopýři na přestupovém trhu museli poohlédnout po jiném hráči podobného profilu. Nicméně ani španělská média neuvádějí jména hráčů, kteří by mohli na Mestallu dorazit místo Rafinhi v případě, že jednání s Barcelonou nebudou úspěšná.

Dle serveru PlazaDeportiva.com chce Barcelona Rafinhovu budoucnost dořešit tento týden, ovšem takovéto informace se během přestupového období objevily již několikrát a přesto se jedná stále dál a dál, takže pravděpodobnější je možnost, že o Rafinhovi budeme moci psát až do úplného konce tohoto přestupového období. Pojďme se podívat na jednotlivé možnosti. Valencia chce Rafinhu na půjčku, což by však znamenalo, že by hráč nejdříve musel v Barceloně prodloužit svoji smlouvu, která má platnost jen do léta roku 2020. Když by se tak vrátil z ročního hostování ve Valencii, tak by byl najednou volným hráčem a Barcelonu by opustil zadarmo. To samozřejmě nedává logiku, katalánský klub chce mít ze svého hráče ještě nějaký užitek, ale nejlépe hned, takže stále preferuje hráčův prodej. Nejspíš za 15 milionů euro, ale je otázkou, s jak vysokou pevnou částkou by se Barcelona spokojila a kolik by tak na Camp Nou zamířilo až později formou výkonnostních bonusů. Valencia by velmi ráda přivítala podobný postup, jako když na Mestallu před týdnem zamířil stoper Mangala. Tomu v Manchesteru City taky zbýval poslední rok smlouvy, ale anglický klub ho uvolnil a on tak mohl Valencii posílit jako volný hráč. S tím se však u Rafinhi nedá moc počítat. Barcelona by sice ušetřila za hráčův plat, který má být 3 miliony eur čistého, ale i vzhledem k jeho výkonům v katalánské metropoli věří, že za něho získají víc. Situaci Barceloně komplikuje i skutečnost, že jinam, než do Valencie, Rafinha odejít nechce. Spekulovalo se o nějakých italských zájemcích, ale Brazilec trvá na odchodu k Netopýrům. Možná se však nakonec dočkáme závěru, který byl na začátku přestupového období téměř nemyslitelný, ale který teď vzhledem k hráčovým výkonům nejdříve v přípravných zápasech a následně i v prvním utkání nové sezóny přichází na přetřes stále častěji, tedy že Rafinha zůstane na Camp Nou.

  • Kurňa, tak už ať ho udělaj !!!!

  • Já si už spíš myslím, že to nedopadne a Rafinha nepřijde. Je to moc komplikované. Valencia se o něm pomalu nemůže dohodnout sama se sebou a když už dojde k nějakému závěru (hráčovo hostování), tak je to závěr, se kterým nesouhlasí Barcelona. Navíc v tomto případě Valencii moc neprospěla Alemanyho taktika vyčkávání, protože Rafinha ukázal svoji kvalitu v přípravě a nyní i v lize a Valverdeho tak silně svádí k tomu, aby si ho ponechal na Nou Campu. Teď budou zraněni nějaký čas Suarez a Dembele, takže si myslím, že mu Valverde nějaké místo v sestavě Barcelony najde.

    Fakt by mě ale zajímalo, kdo přijde jako krytí zad Pareja místo něj. Spekulace jsem neviděl žádný, jen snad ještě v červenci byl zmíněn Dennis Praet ze Sampdorie Janov, ale ten už přestoupil do Leicesteru. Lim má jako všestranného ofenzivního hráče preferovat Kangina Lee, ale ten přece nikdy nehrál ve středu zálohy. Odpůrci Rafinhi z řad fanoušků tvrdí, že by šlo přivést někoho jiného, kdo by nebyl tak skleněný. To by určitě šlo, protože Rafinha je samozřejmě z tohoto pohledu riziková transakce, ale buď tam u toho jiného nebudou ty herní kvality, nebo bude cenou jinde. Krom toho nějaký fanouškovský návrh, kdo by měl být tím někým jiným, jsem neviděl ani jeden. Ještě to nakonec dopadne tak, že se krátce před koncem přestupového období prodá Rodrigo a narychlo se bude shánět náhrada za něj, takže na nějakou alternativu za Pareja už se zapomene.

    Mě tak napadlo, že teď by třeba mohl být ten ideální čas pro zúročení průzkumné cesty Pabla Longorii po Jižní Americe minulý rok na podzim. Psalo se, kolik viděl talentů, ale postupem času vše utichlo. Přitom v jeden čas už byl dle spekulací například Augustin Almendra z Bocy Juniors jednou nohou na Mestalle. A to je střední záložník, který může hrát i na krajích záložní řady.