The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

OFICIÁLNĚ: Eliaquim Mangala se vrací do Valencie

OFICIÁLNĚ: Eliaquim Mangala se vrací do Valencie


Včerejší večer byl ve znamení zoficiálnění příchodů nových obránců k Netopýrům. Nejprve byl potvrzen levý bek Jaume Costa, kterého o něco později následoval stoper Eliaquim Mangala. Zatímco Costa je odchovancem Los Che, ale za valencijské áčko nikdy nehrál, tak Mangala byl součástí kádru Netopýrů v sezóně 2016/2017, kdy na Mestalle hostoval z Manchesteru City.

Po návratu ze Španělska do Anglie však už mnoho kariérního štěstí neprožil. V Manchesteru City si pevnou pozici nezískal a když v lednu 2018 zamířil na hostování do Evertonu, tak se hned vážně zranil. Od té doby víceméně nehrál, v minulé sezóně jen párkrát nastoupil za rezervní celek City. Před nynějším příchodem na Mestallu proto v pondělí prošel důkladnou zdravotní prohlídkou, která zřejmě dopadla dobře, neboť již v pondělí večer valencijský klub na svém webu oficiálně oznámil dohodu s francouzským stoperem, ale v tu dobu ještě bylo potřeba dořešit nějaké administrativní náležitosti. Včera večer se pak na webu Los Che objevilo následující oficiální oznámení, které hráčův příchod s konečnou platností stvrdilo: „Klub Valencia CF dosáhl dohody s Eliaquimem Mangalou. Francouzský obránce s klubem podepsal smlouvu do 30. června 2021.“

Mangala se narodil sice ve Francii, ale od pěti let vyrůstal v Belgii. Fotbalově tak vyrůstal v různých belgických klubech, až doputoval do Standardu Lutych, kde začala jeho profesionální kariéra. V roce 2011 zamířil do Porta a v roce 2014 se jeho zaměstnavatelem stal Manchester City. Valencijští Netopýři o něho měli několikrát zájem, prvně už v době, kdy ještě hrával za Standard Lutych, ale dočkali se ho až v roce 2016, kdy na Mestallu zamířil na roční hostování z anglického klubu. V sezóně 2016/2017 byl pevnou součástí valencijské sestavy, ve středu obrany působil většinou po boku Ezequiela Garaye, který je stále ještě členem valencijského kádru. Mangala samozřejmě v klubu potká víc bývalých spoluhráčů, už tehdy v klubu byli Jaume Domenech, Jose Luis Gaya, Dani Parejo, Carlos Soler či Rodrigo, s kterým se však, dle přestupových spekulací posílajících valencijského útočníka do Atletica Madrid, bude na Mestalle nejspíš jen míjet. Do Valencie přichází jako volný hráč.

  • Transfermarkt udává, že přichází zadarmo. To jsou počty, které se nám hodí! *12**1* Dobré doplnění na stoperu, hlavně ať se mu vyhýbá zranění.