The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

OFICIÁLNĚ: Valencii na rok posílí klubový odchovanec Jaume Costa

OFICIÁLNĚ: Valencii na rok posílí klubový odchovanec Jaume Costa


Jednatřicetiletý Jaume Costa fotbalově vyrostl ve valencijské akademii, ale za první tým Netopýrů si prvně zahraje až nyní, kdy na Mestallu míří na roční hostování z Villarrealu.

Dnes vpodvečer dorazil Costa do kanceláří Valencie, aby dokončil svůj přesun na Mestallu. Netopýři se se Žlutou ponorkou již dohodli před pár dny, ale do dneška se čekalo na souhlas vlastníka klubu Petera Lima s přestupem, respektive s hostováním zkušeného hráče v jeho rodném klubu. Ten tedy nakonec přišel a Valencia tak mohla hráčův příchod na svém webu oficiálně oznámit: „Klub Valencia CF dosáhl dohody s klubem Villarreal CF o hostování hráče Jaume Costy do 30. června 2020.“

Jaume Costa se narodil přímo ve Valencii před jednatřiceti lety a není tedy divné, že fotbalově vyrůstal u místních Netopýrů. Nedotáhl to však u nich dál než do rezervního celku, za který hrál v Segunda Division B a v Tercera Division. V sezóně 2009/2010 Costa hostoval v Segunda Division v Cadizu. V roce 2010 pak zamířil do Villarrealu, kde setrval až dosud. Dost dlouho tak působil pod vedením trenéra Marcelina, který Žlutou ponorku vedl v letech 2013 až 2016. Nebude tak mít problém se zvykáním na styl současného trenéra Los Che. A to je dobrá zpráva, protože v sobotu ho zřejmě uvidíme v základní sestavě v utkání 1. kola La Ligy, neboť Jose Luis Gaya si musí odbýt trest za žluté karty, který si přenáší z minulé sezóny.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.