The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

OFICIÁLNĚ: Valencii opustili Fran Villalba a Uros Racic

OFICIÁLNĚ: Valencii opustili Fran Villalba a Uros Racic


Valencia dnes na svých oficiálních stránkách potvrdila odchod dvou hráčů. Za novými výzvami zamířili dva záložníci, kteří byli v uplynulé sezóně na hostování v klubech Segunda Division. Oba jednadvacetiletí, ale přesto je mezi nimi výrazný rozdíl. Zatímco Uros Racic se stal Netopýrem teprve před rokem, tak Fran Villalba do klubu zamířil už jako pětiletý chlapec. Rozdíl je dále v tom, že Srb míří na hostování, ale Španěl na přestup.

Konec šestnáctileté cesty

Klubový odchovanec Fran Villalba zamířil do anglického druholigového celku Birmingham City FC, se kterým podepsal tříletou smlouvu. Netopýři k hráčovu přestupu na svém webu vydali následující oznámení: „Klub Valencia CF ve čtvrtek uzavřel dohodu s klubem Birmingham City FC o přestupu hráče Frana Villalby, kterému valencijský klub přeje hodně štěstí v nové etapě jeho kariéry.“

Přestup na svém webu samozřejmě potvrdil i anglický celek, který mimo jiné ve svém oznámení uvádí, že Villalba zamířil do Birminghamu zadarmo. Dle španělských médií je to sice pravda, ovšem smlouva o přestupu má být plná zajímavých informací. Tak například Valencia si má ponechat 75% hráčových práv a za rok ho může získat zadarmo zpět. Tuto možnost může anglický klub odmítnout zaplacením 3 milionů eur za 25% hráčových práv, kterých by tak oba kluby měly v tu chvíli polovinu. V případě dalšího přestupu by Valencia mohla Villalbu získat za polovinu ceny v porovnání s ostatními zájemci. Kromě toho Netopýři mohou vyinkasovat prémie v případě týmového úspěchu Birminghamu. V případě účasti v play off by to mělo být 1,5 milionu eur, za postup do Premier League pak 2 miliony eur.

Villalbův život byl s Los Che spojen opravdu dlouhou dobu, takže nepřekvapí, že hráč se na svých sociálních sítích s Netopýry rozloučil obsáhlým prohlášením: „Šestnáct let dlouhá cesta. Valencia CF je v mém životě od té doby, co jsem přišel jako pětiletý do Paterny. Otec sledoval můj tým bez ohledu na to, kde hrál, nezmeškal žádný významný zápas bez ohledu na to, jak daleko byl, a učil mě úctě k dresu, který jsem nosil. Tento klub mi dal všechno a určil nejen moji hru, ale také způsob myšlení a porozumění tomuto sportu v jakékoliv jeho podobě. V jednadvaceti letech už jsem měl příležitost prožít ve Valencii mnoho zvláštních okamžiků, a to až po poslední zápas proti Sportingu Lisabon. Jen osud ví, zda se znovu setkáme, ale vždy budu jeden z vás. @valenciacf“

Druhý Netopýr ve Famalicau

Nováček portugalské nejvyšší soutěže FC Famalicao bude v nadcházející sezóně využívat služeb hned dvou hráčů Los Che. Už před pár týdny do klubu na hostování zamířil talentovaný levý bek Alex Centelles, zatímco nyní směr Portugalsko nabral Uros Racic. Netopýři o hráčově odchodu informovali následujícím oznámením na svém webu: „Klub Valencia CF dosáhl dohody s klubem FC Famalicao, dle které bude mladý záložník Uros Racic hostovat v portugalském klubu do 30. června 2020.“

Připomeňme, že nyní jednadvacetiletý Racic přišel do Valencie před rokem z bělehradské Crvene Zvezdy. Do prvního týmu Los Che se však neprosadil, za valencijské áčko nastoupil jen v jednom utkání Copa del Rey. Jinak strávil první polovinu uplynulé sezóny v rezervním celku VCF Mestalla v Segunda Division B, zatímco na jaře pak hostoval v druholigovém Tenerife. Nyní tedy dostane příležitost sbírat zkušenosti s prvoligovým fotbalem, třebaže ne s tím španělským.

  • No doufám, že si kluci nějak vyřešili ten zpětný odkup... já jsem ve Football Manageru prodal Villalbu do Las Palmas za 500.000 E a nastavil jsem si cenu zpětného odkupu na 2,5M E (bez data vypršení), po třech sezónách (Já s Vale 3x 3.místo :-D ) měl cenu 16M a až neuvěřitelně se zlepšil, tak jsem si ho stáhnul a udělal z něj ofenzivní CM :)

    Jenom chci říct, že klidně prodávat mladé hráče, ale mít nastavený zpětný odkup (jako Sivera) nebo jako tady, pořešit to právama...

  • V odpovědi na: filgi81

    No nevim, jestli ma vubec nadeji, ze se nam nekdy vrati. Mohl by v druholigovem anglickem Birminghamu zapusobit natolik, ze by si ho Vale vzala zpet? Nemyslim si. To tu bude chtit majitel spis vehlasnejsi jmena. I kdyz na druhou stranu je pravdou, ze treba Salva Ruiz se dokazal vratit. I kdyz pochybuji, ze tu bude i v zari. Celkove nevim, jestli je Anglie pro Villalbuv styl hry to prave. Jiste, prosadili se tam v pohode Silva a Mata, ale to bylo v top klubech Premier League. Villalba bude o soutez niz, takze prostredi bude agresivnejsi a spoluhraci nebudou takovych kvalit. Po nedavnem vyreseni krize ve vedeni na schuzce v Singapuru klub vydal prohlaseni, kde mimo jine uvadel, ze chce dal stavet na talentovanych odchovancich vlastni akademie. Tak nejak mam podezreni, ze to hlavne mirilo na Kangina Lee, ktery ma klubu vice otevrit asijsky trh, coz je vroucne prani Petera Lima. Tim ale nechci rict, ze Lee neni dobrej.