The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Barcelona chce zrychlit jednání o Rafinhovi, Valencia je v klidu

Barcelona chce zrychlit jednání o Rafinhovi, Valencia je v klidu


Katalánský deník Mundo Deportivo informuje, že dle Barceloně blízkých zdrojů chtějí na Camp Nou co nejdříve vyřešit budoucnost Rafinhi, který je momentálně se svými spoluhráči v Japonsku, kde už odehrál i část přípravného utkání proti Chelsea. Zároveň však Barcelona nechce slevit z požadované částky 15 milionů eur. Reakce Valencie? Vyčkávání.

Již je to celkem dávno, co jsme vás prvně informovali o zájmu Los Che o brazilského středopolaře. Uplynulo už mnoho týdnů, ale k posunu v jednání vlastně nedošlo. Barcelona chce 15 milionů eur, na což ale Valencia nechce přistoupit. Netopýři navíc chtěli do smlouvy zanést klauzuli, která by přestupovou částku výrazně snížila v případě, že by Rafinha nebyl ze zdravotních důvodů schopný odehrát určité množství zápasů, neboť není žádným tajemstvím, že mladší syn Mazinha, bývalého hráče Los Che, již v minulosti utrpěl několik vážných zranění, která ho vyřadila ze hry na dlouhý čas. Ovšem zanesení této klauzule do smlouvy se příliš nezamlouvá Barceloně. Momentálně to vypadá, že by ke shodě mezi kluby mohlo dojít v případě snížení pevné částky za přestup, kterou by na požadovaných 15 milionů eur dorovnávaly případné výkonnostní bonusy. Podobně Barcelona dojednala například nedávný přesun Denise Suareze do Celty Vigo.

Na Mestalle jsou však v klidu a na přestup nijak nespěchají. Dle serveru ElDesmarque.com již dokonce u Netopýrů panuje spokojenost se současným stavem kádru, třebaže posílení o Rafinhu by samozřejmě přišlo vhod, neboť šestadvacetiletý Brazilec by mohl do týmu přinést něco nového, co by ještě mohlo zvýšit sílu celku, který koncem května triumfoval v Copa del Rey. Všeobecně se má za to, že by Rafinha přišel hlavně jako alternativa za Daniho Pareja, který v uplynulých letech odehrál drtivou většinu zápasů Los Che. Po příchodu Rafinhi by mohl častěji odpočívat. Rafinha však může zahrát na několika místech v sestavě, třeba na pravém kraji zálohy. No a když už jsme v úvodu zmiňovali přátelské utkání Barcelony proti Chelsea, tak Rafinha nastoupil do druhého poločasu a hrál falešnou devítku. Dle dostupných informací patřil k nejlepším na hřišti a rozhodně na něm nebylo znát, že byl půl roku bez fotbalu.

Případný přestup pravděpodobně nebude uzavřen před návratem katalánského celku z Japonska, kde má Barcelona na programu ještě utkání proti Vissel Kobe v sobotu 27. července. Nicméně Netopýři na přestup celkově spěchat nechtějí, neboť generální ředitel Los Che Mateu Alemany razí heslo, že kdo na přestupovém trhu znervózní, ten prohrává. Tudíž Netopýři zůstávají v klidu, nebudou se pouštět do žádných šíleností, ale naopak chtějí vyčkat na ten správný okamžik pro závěrečnou ofenzívu k dotažení Rafinhova přestupu.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.