The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

OFICIÁLNĚ: Nacho Gil skončil ve Valencii a jako volný hráč zamířil do Ponferradiny

OFICIÁLNĚ: Nacho Gil skončil ve Valencii a jako volný hráč zamířil do Ponferradiny


Valencia pokračuje ve zbavování se nepotřebných hráčů, po Abdennourovi či Murillovi se s Netopýry rozloučil i třiadvacetiletý odchovanec Nacho Gil. Ten se s valencijským klubem domluvil na rozvázání smlouvy a následně zadarmo zamířil do týmu SD Ponferradina, který se pro nadcházející sezónu probojoval do Segunda Division.

Valencijský rodák se do klubu Valencia CF dostal už v roce 2002, tedy ve svých sedmi letech. Po dlouhých sedmnácti letech se s ním pak nyní Netopýří skrze svůj web rozloučili následujícím stručným prohlášením: „Valencia CF dosáhla dohody s hráčem Nacho Gilem o ukončení jeho smlouvy v klubu.“ Jen deset minut poté, co Valencia na svém twitteru odkazovala na článek s oficiálním oznámením o ukončení Gilovy smlouvy, skrze tutéž sociální síť Ponferradina představila Nacha Gila jako svého nového hráče. Nacho Gil se poté s Netopýry rozloučil skrze svůj účet na sociální síti Instagram: „Dnes jsem se rozloučil s tím, co bylo v mém životě a v čem jsem vyrůstal od svých sedmi let. Chci poděkovat všem lidem, kteří mi věřili a pomohli mi stát se dobrým člověkem a profesionálním fotbalistou. Nakonec se chci rozloučit s tím nejlepším klubem a s jeho fanoušky. Děkuji za podporu a náklonnost, kterou jste mi vždy projevovali. Amunt Valencia!“

Nacho Gil od útlého věku vyrůstal ve valencijské akademii, postupně procházel všemi věkovými kategoriemi a probojoval se i do prvního týmu. Za áčko Netopýrů debutoval v sezóně 2016/2017 (2 ligové zápasy), kdy zároveň přispěl k velmi povedené sezóně valencijského rezervního celku VCF Mestalla, který byl blízko postupu ze Segunda Division B do Segunda Division. Většinu zápasů v dresu prvního týmu Los Che však odehrál až v sezóně 2017/2018, respektive v její první polovině (6 ligových zápasů a 4 zápasy v Copa del Rey), neboť v lednu 2018 zamířil na hostování do Las Palmas. Celku z Kanárských ostrovů však nedokázal pomoci k udržení prvoligové příslušnosti a v létě tak byl zpět ve Valencii, kde s ním však trenér Marcelino už nepočítal. Nacho Gil tak zamířil na další hostování, a to do Elche, kde ale z administrativních důvodů (Elche nemělo prostor ve finanční fair play) mohl být registrován až v lednu 2019. Půl roku tak byl bez zápasového vytížení. Letos na jaře sice odehrál za Elche 11 zápasů a vstřelil 2 góly, ale přesto se znovu vrátil do Valencie. A to pravděpodobně naposledy, neboť dnes s ním Netopýři ukončili spolupráci.

Nacho Gil tak nevylepšil rodinnou bilanci u Netopýrů. Odchovancem Los Che je totiž i Carles Gil, což je starší bratr Nacha. I on se propracoval až do valencijského áčka, ale podobně jako Nacho v něm víceméně vydržel jen půl roku. Poté přes Deportivo La Coruna a Aston Villu doputoval až do zámořské Major League Soccer, kde aktuálně působí v celku New England Revolution.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.