The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

OFICIÁLNĚ: Brankářská výměna dokončena, Neto míří do Barcelony

OFICIÁLNĚ: Brankářská výměna dokončena, Neto míří do Barcelony


Během dnešního dopoledne bylo oficiálně potvrzeno dokončení avizované výměny mezi Valencií a Barcelonou. Že do Valencie míří holandský reprezentační gólman Jasper Cillessen, to už oba kluby potvrdily včera večer, dnes dopoledne pak oba potvrdily, že naopak Neto Murara opustí Mestallu a nově bude působit v dresu katalánského celku.

K odchodu brankáře Neta Valencia na svém webu vydala následující oznámení: „Klub Valencia CF dosáhl dohody s klubem FC Barcelona ohledně přestupu brazilského brankáře Norberta Murara. Klub chce touto cestou vyslovit hráči uznání za jeho odhodlání, úsilí a profesionalitu během dvou sezón ve Valencii, během níž se stal vítězem Copa del Rey, a přeje mu hodně štěstí v nové fázi jeho kariéry.“

Barcelona pak o příchodu nové posily informovala na svém webu prostřednictvím následujícího sdělení: „Kluby FC Barcelona a Valencia CF dosáhly dohody o přestupu hráče Norberta Murara Neta. Poplatek za přestup bude 26 milionů eur pevná částka plus 9 milionů eur ve formě případných bonusů. Hráč s klubem podepíše smlouvu do konce sezóny 2022/2023 s výkupní klauzulí ve výši 200 milionů eur.“

Barcelona tak i v případě Neta zveřejnila přestupovou částku, která je však mírně odlišná od částky, kterou má Valencia zaplatit za Cillessena. Respektive finální částka je stejná, a to 35 milionů euro, ale zatímco u odchodu holandského brankáře do Valencie Barcelona celou tuto částku uváděla jako pevnou sumu (psali jsme zde), tak u nákupu Neta ji uvádí rozdělenou na 26 milionů eur pevné částky a 9 milionů eur bonusů. Za co by měla Barcelona Valencii tyto bonusy vyplácet, to zveřejněno nebylo. Můžeme jenom doufat, že jedním z hledisek nebudou odehrané zápasy, protože s Netem je v Barceloně počítáno jako s dvojkou za Ter Stegenem, no a když tuto roli plnil Cillessen, tak toho mnoho neodehrál.

Lze tedy očekávat, že vytížení brazilského gólmana půjde dolů. Ve Valencii byl totiž pro trenéra Marcelina jasnou jedničkou v lize i v pohárové Evropě, jen v Copa del Rey dostával přednost Jaume Domenech. Mimochodem Neto ve španělském poháru nenastoupil za dvě sezóny ani jednou. Do budoucna lze předpokládat, že důvěru bude dostávat naopak především v této soutěži. V létě roku 2017 se Neto stal první posilou, která na Mestallu zamířila po příchodu nového trenéra Marcelina. Přišel jako brankářská dvojka Juventusu, ale ve Valencii ukázal, že je dostatečně kvalitní i na pozici prvního gólmana.

  • Ať koukám z jakéhokoliv úhlu pohledu, jediným kdo na tomhle přestupu může něco získat bude Barcelona. Zaplatit za barcelonskou dvojku 35 mega, potažmo ji vyměnit za golmana, který se u nás skvěle osvědčil, mě přijde za špatný krok. Jestli Neto chtěl jít za prachama, pak z toho měla Valencie vytřískat víc než je stejná suma za Cilessena. I když bude chytat Cillessen skvěle, pro nás nic nového, neboť Neto chytal také skvěle. Spíš co se bude dít, až bude chytat tužku..... Zbývá mi jen dodat...... Chudák naše věčná dvojka Jaume! Možná tohle byl čas dát mu příležitost.

  • V odpovědi na: syphoon

    Naši na tom vydělali taky a to že by tato výměna měla vyřešit problém s FFP, a dokud neuvidím Jaspera chytat v našem dresu, tak nebudu soudit, kdo je lepší... a ohledně Jaumeho, já si myslím, že prostě na víc, než na dvojku u nás nemá... můj názor... a někde jsem i četl, že Neto by si měl příjít na trojnásobek platu, co měl u nás... takže mu to nemůže mít nikdo za zlé *9*