The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Jaká budoucnost čeká Rubéna Sobrina? Nahradí ho třeba Mariano Diaz?

Jaká budoucnost čeká Rubéna Sobrina? Nahradí ho třeba Mariano Diaz?


V podzimní části sezóny se Netopýrům hlavně nedařilo po střelecké stránce. Dlouho dobu patřila Valencia mezi nejméně produktvní týmy v La Lize. Během zimní přestávky přišla malá obměna hráčů v útoku, ale žádného velkého zlepšení jsme se nedočkali. Sobrino pouze zaujal místo čtvrtého útočníka...

Jak to ale všechno začalo? Na začátku sezóny se očekávalo, že se bude Valencii střelecky dařit. Rodrigo Moreno byl spojován s přestupem do Realu Madrid, který nabízel 70 milionů eur, ale Los Che nechtělo Rodriga pustit kvůli jeho předešlé velice vydařené sezóně. Santi Mina také byl velice produktivní v minulém ročníku. Navíc se podařilo dokonat přestup Guedese a získat na hostování Batshuayiho, u kterého statistika hovořila takto: za posledních 9 utkáních, 8 vstřelných golů za Borussi Dortmund. No, a jestě nesmíme zapomenout na příchod Kevina Gameira, který zaujmul místo po Zazovi.

Nyní už všichni jasně víme, že všechna tyto pozitivní očekávání se rychle rozplynula. Žádnému z útočníku se nedařilo a vedení se rozhodlo, že Batshuayi už nadále nebude oblékat dres Valencie. No, nebylo vůbec snadné se belgického útočníka "zbavit", ale po táhlém vyjednávaní nakonec Batshayi přestoupil do Chrystal Palace. Tak se právě uvolnilo místo pro Rubéna Sobrina. Přišel na Mestallu z Deportiva Alaves, kterému se v La Lize v té době velmi dařilo.

Nová posila, která vyšla Valencii na 5 milinů eur, dostala poprvé šanci se ukázat v utkání Evropské ligy, kde se Valencie utkala s Celticem Glasgow. Sobrino odehrál plných 90 minut a hned se dokázal jednou prosadit. Pomohl tak Netopýrům si z půdy soupeře odvést vítězství 0:2. Dále Sobrino dostal ještě několik příležitostí, ale postupem času jsme jej na trávniku mohli vidět méně a méně, až se nakonec skoro ztratil. Za posledních 10 utkáních Sobrino nenastoupil ani jednou v základní jedenácte a v součtu odehrál pouhých 46 minut. 

Vypadá to, že Marcelino se Sobrinem dále už nepočítá, jelikož v posledních utkáních raději do útoku vysunul Cherysheva nebo Guedese, když bylo potřeba. Z toho můžeme usuzovat, že Sobrino by se mohl stát jedním z letních prodejů. Avšak za kolik je možné prodat útočníka, který skóro nehraje? 

Už nyní se začíná mluvit o tom, kdo by mohl v létě posílit klub. Valencia si zajistila postup do Ligy mistrů a tedy i přísun peněžních prostředků. To by mělo stačit k zajištění setrvání současných hráčů a přivední nějaké posily. V mediích se nyní mluví, že by na Mestallu mohl přijít Mariano Diaz z Realu Madrid. Po návratu Zidana na trenérskou židli si Mariano téměr nezahrál, a navíc Zidane s ním pro příští sezónu nepočítá. Mohl by právě on nahradit nevyužívaného Sobrina?

Mariano Diaz prošel přes akademii Realu Madrid, ale Zidane s ním pro zařazení do A-týmu nepočítal. Proto v létě roku 2017 Mariano přestoupil do Lyonu za 8 milionů eur. Avšak v následující sezóně Mariano ve 34 zápasech nasázel 18 branek. Další trenér Julen Lopetegui přijal Mariana zpět a Real Madrid za hráče zaplatil 22 milionů eur. Nyní po návratu Zidana čeká na Mariana znovu nejspíše odchod.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.