The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

OFICIÁLNĚ: Salva Ruiz se vrací domů

OFICIÁLNĚ: Salva Ruiz se vrací domů


Valencijská akademie je známá proto, že v posledních letech vyprodukovala spoustu dobrých levých obránců. Salva Ruiz je dalším vyprodukovaným hráčem valencijské akademie, ale nikdy se nedokázal probojovat do a-tymu. Proto následovala hostování, poté i přestup, ale nakonec se Salva znovu vrátí do svého týmů, kde byl vychovaný.

Celým jménem Salvador Ruiz Rodriguez je nyní 23 let starý hráč, který působil (až na dvě hosotvání) v letech 2011 až 2017 ve výběru VCF Mestalla, za kterou bez jednoho utkání odehrál kulatých 100 utkáních. První ze zmíněných hostování se konalo v sezóně 2013/2014, kdy se přemístil do Tenerife. Tam bohužel dostal možnost nastoupit pouze pětkrát a další ročník strávil opět s VCF Mestalla. O rok později se vydal na další hostování do Granady, které skončilo znovu neúspěchem a pouhými dvěma starty.

Po návratu strávil v rezervním celku další rok a půl, ale kvůli aplastické anémii nemohl hrát a bojoval pouze se svým zdravím. Po zlepšení zdravotního stavu následoval první přestup v lednu 2018. Zadarmo přesel Salva do týmu RCD Mallorca, ale Valencia držela v ruce možnost přednostního odkupu zpět, pokud by po hráči v budoucnu zatoužila. S příchodem na Mallorku se zdálo všechno být růžové. Salva na jaře odehrál 9 utkáních a poté na začtáku podzimu 11 zápasů za sebou jako hráč první jedenáctky, který pouze dvakrát byl během zápasů vystřídán.

Bohužel toto skvělé období skončilo ve chvíli, kdy se někteří hráči Mallorky vrátili z marodky a vytlačili Ruize ze sestavy. Valencia měla předností právo do letošního ledna, ale nevyužila této možnosti. Zvolila jinou cestou, kterou je počkání na vypršení smlouvy v Mallorce, která končí letos v létě a poté Netopýři získají Ruize zpět v rámci volného přestupu.

Valencijský kouč Marcelino už má plány do budoucna. Počítá s příchodem Salvy zpět, který v létě naskočí ihned do předsezonní přípravy prvního týmu a bude zařazen jako třetí levý obránce prvního týmu. Po skončení přípravy se rozhodne, jestli Salva zůstane dále na Mestalle nebo jestli ho Valencia vyšle na další hostování či přestup.

Poznámka na závěr. Salva Ruiz není jediným hráčem, u kterého je očekáván příchod v létě. Do Valencie dále zamíří Manu Vallejo s Cádizu, Jorge Sáenz z Tenerife a Jason Remeseiro z Levante.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.