The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Belotti? Pro Valencii nejspíš příliš drahý, ale mohl by Netopýrům pomoci jinak

Belotti? Pro Valencii nejspíš příliš drahý, ale mohl by Netopýrům pomoci jinak


Valencia během ledna prozatím stále neposílila svůj útok a mnoho času jí už do konce zimního přestupového období nezbývá. K dříve zmiňovaným jménům možných ofenzivních posil nyní italský fotbalový server TuttoMercato přidal Andrea Belottiho z celku Turín FC. Ovšem italský klub za něho chce 40 milionů eur, což je nad možnosti Los Che. Ale možná Belottiho přestup do jiného klubu, konkrétně do West Hamu, Valencii přinese jinou posilu. A co na to Batshuayi? Belgický útočník může nyní jen čekat.

Drahé zboží z Itálie

TuttoMercato před pár dny informovalo, že je o italského útočníka Belottiho zájem ve Španělsku, konkrétně pak v Atleticu Madrid, Seville a Valencii. Do Atletica má však již brzy přijít Alvaro Morata z Chelsea. Sevilla pro změnu již potvrdila přestup valencijským fanouškům dobře známého Munira El Haddadiho z Barcelony. V sezóně 2016/2017 hostoval Munir ve Valencii. Andaluský klub navíc v předstihu ohlásil i letní posílení útoku, po sezóně do Sevilly zamíří izraelský reprezentant Manus Dabbur z Red Bullu Salzburg. Před časem jsme informovali, že se o tohoto hráče zajímala i Valencia. Takže dva ze tří údajných zájemců mají očividně posílení útoku vyřešeno a zbývá Valencia. Ta ale pravděpodobně nebude schopna uspokojit finanční požadavky turínského celku.

V sezóně 2016/2017 nastřílel Belotti v Serii A 26 gólů a Turín FC si ho cenil na 100 milionů eur. Jenomže časy se mění. V loňské sezóně nastřílel pětadvacetiletý italský reprezentant jen 10 ligových gólů a o moc lepší to není ani v sezóně stávající. Momentálně má sice na kontě v polovině sezóny už 7 ligových gólů, ale hned 4 góly zaznamenal úspěšnou exekucí pokutového kopu. Ze hry tak vstřelil pouze 3 góly za 20 utkání Serie A. Není proto divu, že hráčova cena výrazně klesla. Dokonce více než o polovinu, ale pro Valencii je nejspíš cenovka pořád příliš vysoká. Vyplatit 40 milionů eur je nyní nad možnosti Los Che. Valencia by upřednostňovala hráčovo hostování na Mestalle, třeba i bez možnosti opce na trvalý přestup, ale k této variantě se prozatím staví odmítavě Turín.

Belotti do West Hamu, Chicharito do Valencie?

Zájemci o Belottiho, který je proslulý svojí „kohoutí“ oslavou gólů, však nejsou pouze ve Španělsku. Italského útočníka si pečlivě všímá například i anglický West Ham. A zde se dostáváme k jinému způsobu pomoci, jakým by Belotti mohl prospět valencijským Netopýrům. Pokud by totiž londýnský klub dokázal přivést Il Galla z Turína, tak by nejspíš byl manažer West Hamu Manuel Pellegrini ochoten odsouhlasit odchod Javiera „Chicharita“ Hernandeze na Mestallu. Protože v současné době žádné výrazné zprávy o nějakém posunu v jednáních o možném příchodu mexického útočníka do Valencie nejsou. Snad jen, že dříve se spekulovalo o finančním požadavku West Hamu ve výši 20 milionů eur, zatímco dle posledních zpráv si londýnský klub hráče cení na 12 milionů eur. Stále však preferuje trvalý přestup před hostováním, které naopak požadují Netopýři.

Čekající Batshuayi

Východošpanělský klub by však měl před případným posílením útoku ještě dořešit situaci Michyho Batshuayie. Třebaže generální ředitel Los Che už před nějakým časem prohlásil, že je hráčův odchod otázkou hodin či maximálně dnů, tak belgický útočník je stále členem kádru Netopýrů. Monaco by ho již rádo mělo k dispozici, ale vše nyní blokuje londýnská Chelsea, odkud Batshuayi v létě zamířil na hostování do Valencie. Monaco chce hráče, hráč chce do Monaca a Valencia se dohodla s Monacem i s hráčem. Ale Chelsea prý najednou nesouhlasí s pokračováním hostování, ale vyžaduje přestup na trvalo. Uvidíme, jak se celá tato situace vyřeší. Valencijský trenér Marcelino vyjádřil přesvědčení, že do 31. ledna se vše podaří  dořešit k všeobecné spokojenosti. Ostatně podle deníku SuperDeporte není ve hře jen Monaco, zájem mají například i anglický Everton či italský Janov.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.