The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

OFICIÁLNĚ: Uros Racic bude půl roku hostovat v CD Tenerife

OFICIÁLNĚ: Uros Racic bude půl roku hostovat v CD Tenerife


Valencia dnes na svém webu oznámila odchod dvacetiletého srbského záložníka Urose Racice do druholigového klubu CD Tenerife, kde bude urostlý středopolař hostovat do 30. června 2019. O tom, že by měla být součástí dohody o hráčově hostování i opce na trvalý přestup, se dostupné zdroje nezmiňují.

S Racicovým uvolněním valencijský trenér Marcelino Garcia Toral vyčkával do uzdravení Francise Coquelina, aby měl k dispozici dostatek středních záložníků. Francouz již byl připraven pro sobotní ligové utkání proti Realu Valladolid, a tak mohl Srb bez problémů zamířit do celku, který vede trenér Jose Luis Oltra.

Již při příchodu mládežnického srbského reprezentanta v létě 2018 z bělehradské Crveny Zvezdy bylo rozhodnuto, že se bude připravovat s prvním týmem pod vedením Marcelina, ale k utkáním že bude nastupovat za rezervní celek VCF Mestalla v Segunda Division B. Ve třetí nejvyšší španělské soutěži odehrál Racic 15 utkání (jen jednou nebyl v základní sestavě) a vstřelil 1 gól. Navíc už si odbyl i soutěžní debut za valencijské áčko, a to v domácím utkání Copa del Rey proti CD Ebro, kdy strávil na trávníku 69 minut.

Po půlroce působení hráče ve valencijském dresu přišla chvíle pro rozhodnutí, jak hráčovu kariéru směřovat dál. Vzhledem k tomu, že Marcelino uznal, že pro první tým by zatím Racic nebyl důležitým hráčem, tak se hledala možnost hostování. Po pohárovém utkání proti CD Ebro Marcelino k Racicovi řekl: „Možná by bylo vhodné, aby se posunul o jednu kategorii výš, aby mohl pořádně ukázat, co umí. Když totiž bude hrát ve vyšší kategorii, tak bude vyšší tlak na jeho výkony.“ Posun o jednu kategorii se nakonec uskutečnil, neboť CD Tenerife hraje tuto sezónu v Segunda Division. Ale klidné jaro Racice rozhodně nečeká, neboť jeho nový zaměstnavatel má v polovině druholigové sezóny pouze jednobodový náskok na sestupové pásmo.

  • Podle nových zpráv, prý má Račič jakousi blíže nespecifikovanou doložku, která mu garantuje herní vytížení v klubu a nemělo by se stát, že by pouze zahříval lavičku.