The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

S jakými cíli vstupuje Valencia na přestupový trh?

S jakými cíli vstupuje Valencia na přestupový trh?


Začal nový kalendářní rok, začalo tedy i zimní přestupové období. Valencia by ráda tohoto přestupového okna využila k odchodům některých hráčů a na druhou stranu by ráda i posílila. Nové působiště by měli především nalézt Batshuayi a Santos, nejistá je však například i budoucnost Gameira a Racice.

Nejsledovanějším mužem z valencijského kádru je v souvislosti s přestupovým trhem belgický reprezentační útočník Michy Batshuayi. Ten na Mestallu přišel v létě na roční hostování z londýnské Chelsea, ale s jeho výkony nepanuje spokojenost, a tak to vypadá na předčasné ukončení spolupráce. Do Chelsea se Batshuayi zatím nevrátí, trenér Blues jeho návrat navzdory zranění Girouda odmítá. Zájemci se však najdou, především pak v Itálii. Nejdříve byl zmiňován AC Milán, později pak AS Řím. U obou týmů je tu však problém. V Miláně i v Římě nehledají jedničku pro svůj útok, ale spíš hráče, který bude schopen zaskočit za hlavního ofenzivního tahouna. Tím je v AC Milan Higuain a v AS Řím Dzeko. Ovšem na pozici náhradníka je Batshuayi přece jen poněkud drahý.

Vedení klubu by dle dohody s trenérem Marcelinem neváhalo učinit ani větší změny v útoku. Neosvědčila se totiž ani druhá letní posila do ofenzívy, tedy francouzský útočník Kevin Gameiro. Ale zatímco o Batshuayie je ve fotbalové Evropě zájem, tak o Gameira bohužel ne. Respektive není o něho dostatečně uspokojivý zájem. Valencii totiž přišel při příchodu z Atletica Madrid na 16 milionů eur a Netopýři nemají v úmyslu na něm v případě jeho odchodu finančně tratit. Řešením by mohl být hráčův přesun do některé z fotbalově exotických zemí, například do Číny, ale takovéto angažmá Gameiro zatím odmítá.

Zatímco Batshuayi i Gameiro jsou v této sezóně řádnými členy kádru Los Che, tak dalším mužem určeným k odchodu od Netopýrů je brazilský stoper Aderlan Santos, který byl poslední rok a půl na hostování ve své vlasti. Nejdříve v Sao Paolu, později ve Vitorii. Ovšem s nepříliš velkým úspěchem. Zdroje se různí ohledně toho, zda chce Santos pokračovat v kariéře v Brazílii nebo v Evropě, ale faktem je, že ve Valencii má smlouvu až do léta roku 2020 s čistým ročním příjmem téměř 1 milion eur. Každopádně trenér Marcelino nemá v plánu přibrat Santose do kádru valencijského áčka, třebaže na pozici stopera došlo v rámci tohoto přestupového okna k oslabení odchodem Jeisona Murilla na hostování do Barcelony.

Zimní přestupové období může změnit i budoucnost Urose Racice, který se od svého letního příchodu prozatím neprobojoval do kádru prvního týmu, ale je jedním ze základních stavebních kamenů VCF Mestalla v Segunda Division B. Možná by pro něho bylo přínosnější čerpání zkušeností v některé vyšší soutěži, ale aktuálně ho Marcelino uvolnit nechce, protože na marodce Los Che jsou Kondogbia i Coquelin. Ovšem leden bude ještě dlouhý a mnohé se může změnit.

Odchody několika hráčů mají uvolnit prostor pro nové posily, dle serveru PlazaDeportiva.com mají přijít minimálně dva hráči. Jeden by měl oživit skomírající útok. V posledních dnech je nejčastěji zmiňován mexický reprezentant Javier "Chicharito" Hernandez z West Hamu, ale kandidátů je v médiích zmiňováno samozřejmě více. Druhá posila pak má zkvalitnit levý kraj zálohy. Goncalo Guedes bude mít totiž po prosincové operaci nějaký čas oddych a Denis Cheryshev je pro změnu náchylný k častým zraněním, takže jen největší optimista by očekával, že se Rus k Portugalci časem na marodce nepřidá. Ve Valencii by rádi stejně jako před rokem dosáhli rychlého posílení. V zimním přestupovém období v roce 2018 přišel na Mestallu Luciano Vietto hned 4. ledna a následně Francis Coquelin 11. ledna.

  • Mohol by Račič dostať aj viac šance a priestoru... To Kórejčan Lee dostal viac hracieho času ako Srb... Pre mňa kus sklamanie...
    Okolo Batsa a Kevinka sa toho, ale točí *14* Ešte nakonic nič z toho nebude a dočkajte, že všetko nakoniec ostane po starom *5*

  • No Raćic se mi líbil, určitě bych mu dal teď prostor.
    Nalevo nevím proč někoho hledáme, když šanci může dostávat dále Kangin, eventuelně si myslím, že by se tam mohl objevit i Ferran...