The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

OFICIÁLNĚ: Murillo bude do konce sezóny hostovat v Barceloně

OFICIÁLNĚ: Murillo bude do konce sezóny hostovat v Barceloně


Ve Valencii nevyužívaný Jeison Murillo se dočkal vytoužené změny dresu. Ovšem trochu překvapivě nejde do papírově horšího týmu, ale spíše naopak. Kolumbijského stopera si vyhlédla Barcelona, která tak už od Netopýrů nebere pouze základní stavební kameny sestavy, ale už i náhradníky.

V médiích se informace o zájmu Barcelony objevily poprvé víceméně včera, ale jednání byla očividně rychlá a již dnes oba kluby předložily oficiální prohlášení. To valencijské bylo v následujícím znění: „Valencia CF dosáhla dohody s klubem FC Barcelona o hostování kolumbijského reprezentačního obránce Jeisona Murilla do 30, června 2019. Tato dohoda zahrnuje opci na trvalý přestup ve výši 25 milionů eur.“

U Netopýrů tak Murillo nakonec zůstal jen rok a půl. Na Mestallu zamířil v létě 2017 na dvouleté hostování z Interu Milán. Ze začátku valencijského angažmá předváděl velmi dobré výkony. Mimochodem když se Netopýrům podařilo udržet čisté konto, tak u toho kolumbijský stoper většinou byl přítomen. Pak však přišlo zranění. Po návratu z marodky už nebyl trenérem Marcelinem tak moc využívaný a tak bylo trochu překvapivé, že už po roce proměnila Valencia hráčovo hostování z Interu Milán na trvalý přestup. Italskému celku Los Che zaplatili zhruba 12 milionů eur. Jenomže Murillo v nové sezóně dostával opravdu už jen minimum příležitostí. Proto nebylo překvapivé, že Kolumbijec začal chtít změnu dresu. O poznání překvapivější však byl zájem katalánského velkoklubu. Pokud by se Barcelona v létě 2019 rozhodla Murilla odkoupit natrvalo, tak by Valencia na hráči ještě vydělala. Dle zpráv v médiích mají za hostování Blaugranas zaplatit 2 miliony eur, třebaže oficiální vyjádření klubů se o tomto nezmiňují.

  • Mám na to iba 3 slová: Zle! Zle! Zle!
    Murillo, Paulista, Garay a (štvrtý neznámy, keď tak Diackhaby) sa mohli v pohode točiť na stopérských postoch... Pre mňa hráči, ktorí si vedia obhájiť svoj post.
    Marcelinovi sa akosi rúti jeho systém...

  • No len aby sa náhodou nrstal Murillo základným kameňom Blaugranaus a potom by sa vedenie Los Che mohlo chytať pekne za hlavu, že čo to urobili