Valencia sleduje afrického útočníka

Z hlediska přestupových spekulací jsme vás v poslední době informovali především o jihoamerických talentech, které na své cestě právě do Jižní Ameriky sledoval vedoucí technického sekretariátu Los Che Pablo Longoria. Ovšem Valencia je stran možných přestupů činná i na domácím území.

Vicente Rodriguez, bývalý hráč Los Che a nyní jeden z důležitých pracovníků technického sekretariátu, v poslední době pilně sleduje mimo jiné i Sory Kabu, což je útočník druholigového Elche, který má v této sezóně Segunda Division na kontě 6 gólů v 8 zápasech, během nichž odehrál 639 minut. Třiadvacetiletý Sory Kaba z Guineje je urostlý, metr devadesát vysoký, útočník, který v této sezóně přilákal pozornost mnoha klubů z nejvyšší španělské soutěže. Jedním z nich je i Valencia, která na páteční utkání 10. kola Segunda Division mezi Elche a Malagou vyslala výše jmenovaného Vicente Rodrigueze. Kaba odehrál sice celé utkání, ale při vítězství Elche 2:0 se tentokrát neprosadil.

Vicente však Kabu sledoval přímo v akci už dříve, konkrétně v 8. kole Segunda Division, kdy Elche hostilo v neděli 7. října pro změnu Lugo. Tehdy se Kaba na vítězství svého celku v poměru 2:1 podílel dosti výrazně, neboť vstřelil oba góly Elche. Nejprve v prvním poločase otevřel skóre, a když se Lugu povedlo v 72. minutě vyrovnat, tak o pouhé dvě minuty později dal rozhodující gól. Během dvou týdnů tedy zástupce Valencie sledoval guinejského reprezentanta dvakrát na živo, což značí minimálně zvýšenou pozornost ze strany Los Che.

Mimochodem v zápase 9. kola Segunda Division minulý víkend Kaba nebyl Elche proti Deportivu La Coruna k dispozici, neboť si plnil reprezentační povinnosti (Segunda Division se během reprezentačního okna nepřerušuje). Guinea odehrála dvě utkání kvalifikace o Africký pohár národů proti Rwandě, přičemž Kaba zasáhl pouze do domácího utkání a při vítězství 2:0 odehrál závěrečných 10 minut. Při venkovní remíze 1:1 zůstal pouze na střídačce. Kaba je svým způsobem soupeřem valencijského Geoffreye Kondogbii, neboť Guinea má v kvalifikační skupině za soupeře krom Rwandy ještě Pobřeží slonoviny a Středoafrickou republiku, za kterou francouzský rodák ve službách Los Che nově nastupuje.

Elche si je vědomo potenciálu svého útočníka, a tak s ním nedávno prodloužilo o jeden rok smlouvu, která má nyní platnost do léta 2021. Příští rok v létě tak Elche nebude v případě vyjednávání hráčova přestupu limitováno faktem, že má před sebou Kaba poslední rok smlouvy a že tak případní zájemci mohou nabízet nižší ceny, protože pro Elche by se jednalo víceméně o poslední možnost, jak hráče zpeněžit. Ve Valencii mohou při případné snaze o přestup afrického útočníka na Mestallu pracovat i s dobrými vztahy s Elche, které v poslední době deklaroval například přesun valencijského Nacha Gila do Elche již na podzimní část této sezóny, třebaže odchovanec Los Che bude moct za klub z Alicante nastoupit až v lednu s otevřením přestupového okna. Mimochodem Sory Kaba a Nacho Gil mají stejnou zastupující agenturu, jejíž služeb využívá například i valencijský Carlos Soler.