The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Longoria zavítal na finále brazilského poháru, ale favorita si Netopýři vyhlédli jinde

Longoria zavítal na finále brazilského poháru, ale favorita si Netopýři vyhlédli jinde


Vedoucí technického sekretariátu Los Che Pablo Longoria je nadále v Jižní Americe, jen se přesunul z Agentiny do Brazílie, kde navštívil finále tamního poháru mezi Cruzeirem a Corinthians. Dle dostupných informací však Netopýři věnují největší pozornost jednomu z hráčů, o kterých jsme se zmiňovali již v předchozích článcích. Nakonec vám přiblížíme hned několik nadějných pravých beků z jihoamerických krajů.

Dosud jsme vás informovali

Pravidelní návštěvníci našeho webu vědí, že toto není první článek, který se věnuje cestě Pabla Longorii do Jižní Ameriky. V prvním článku z naší jihoamerické série jsme vás informovali o plánování této cesty, přičemž jsme jako možné objekty zájmu Los Che zmínili útočníka Brennera ze Sao Paula a záložníka Exequiela Palaciose z River Plate. Předmětem druhého článku s danou tématikou byla Longoriova přítomnost na utkání mezi Racingem de Avellaneda a Bocou Juniors, kde měl jeden z hlavních mužů valencijské přestupové politiky sledovat především záložníka Agustina Almendru, neboť obránce Leonardo Balerdi do zápasu nezasáhl. Oba jmenovaní jsou z Bocy Juniors. V třetím článku o jihoamerické cestě Pabla Longorii jsme se pak zaměřili na pravého beka Gonzala Montiela z River Plate. Nyní tedy čtete již čtvrtý díl naší jihoamerické série.

Longoria na finále Copa do Brazil

Když jsme naposledy informovali o místu výskytu vedoucího technického sekretariátu Valencie, tak se tento nacházel v argentinské Avellanedě. V Jižní Americe je toho však na sledování hodně, a tak byl dle deníku SuperDeporte Longoria ve čtvrtek 11. října pro změnu v Belo Horizonte v Brazílii, kde se konal první zápas finále brazilského poháru mezi Cruzeirem a Corinthians. Domácí zvítězili 1:0 a před odvetou, která je na programu ve čtvrtek 18. října, tak mají lepší výchozí pozici. Ovšem výsledek není to, co by Pabla Longoriu zajímalo nejvíce. Corinthians jsou totiž v současné době jedním z týmů, které mají k dispozici nejlepší mladé hráče. Proti Cruzeiru si zahráli čtyři z nich a všichni zaslouží pozornost.

Teprve devatenáctiletý stoper Leo Santos již má na kontě 14 zápasů v nejvyšší brazilské soutěži, 2 zápasy odehrál v Copa Libertadores, obdobě evropské Ligy mistrů, a ve zmiňovaném finále brazilského poháru nastoupil v základní sestavě. Od úvodního hvizdu nechyběl na trávníku ani dvacetiletý záložník Mateus Vital (na úvodním obrázku v bílém dresu), který už hrál v brazilské nejvyšší soutěži dokonce 33 zápasů. Profilem je podobný argentinskému záložníkovi Bocy Juniors Augustinu Almendrovi, tedy je to především ofenzivní hráč. Za jednu z největších perel brazilského fotbalu je považován dvacetiletý křídelník Pedrinho, který proti Cruzeiru nastoupil až jako střídající hráč ve druhém poločase. Jinak je však využíván dostatečně, vždyť v aktuální sezóně nejvyšší brazilské soutěže zasáhl do 26 z 29 odehraných zápasů, přičemž většinou nechyběl v základní sestavě. Pochvalných slov se většinou dostává i chilskému ofenzivnímu záložníkovi Angelu Araosovi, kterého Corinthians získali letos v létě na hostování z Universidad de Chile. Zápas s Cruzeirem se však tomuto jednadvacetiletému hráči příliš nevydařil. Na hřiště přišel jako náhradník v 67. minutě za již výše zmiňovaného Vitala, ale do statistik ze zapsal jen dvojicí žlutých karet a následným vyloučením.

Vyvolený Almendra?

V zápase Cruzeira proti Corinthians tedy hrála celá řada talentovaných hráčů, no dle dostupných informací již má ale Valencia jasno, o koho se bude nejvíce ucházet. Favoritem Netopýrů, respektive Pabla Longorii, má být osmnáctiletý záložník Bocy Juniors Agustin Almendra, o němž jsme se zmiňovali v článku o přítomnosti vedoucího technického sekretariátu Los Che na utkání Racingu de Avellaneda s Bocou Juniors. Brzy by již mělo dojít k jednání mezi klubem z Mestally a mladíkovým zaměstnavatelem z Buenos Aires. Připomeňme, že zástupci Valencie sledovali Almendru už na letním turnaji COTIF, což je klání reprezentačních výběrů věkové kategorie U20. Argentina dokráčela k vítězství, přičemž konkrétně Almendra byl velmi pozitivně hodnocen. Všechna utkání vítězného výběru trenérů Lionela Scaloniho a Pabla Aimara za Valencii sledoval Salva Grau a na semifinále a finále dorazil i sám Pablo Longoria. V uplynulých dnech tedy tento valencijský expert na skauting mladých talentů viděl Almendru v akci znovu a znovu se přesvědčil o jeho kvalitách. Argentinská média již zveřejnila informaci, že se Valencia informovala na možnost hráčova přestupu do Evropy. Na tomto místě je dobré připomenout, že generální ředitel Los Che Mateu Alemany před nějakým časem prohlásil, že Valencia je schopna v zimě v případě potřeby investovat určitý nemalý finanční obnos pro získání nové posily. Zdá se, že onou potřebou by mohl být Agustin Almendra.

Kandidáti na pravou stranu

V minulém článku z naší jihoamerické série jsme se podrobně věnovali Gonzalu Montielovi z River Plate. Pro připomenutí se jedná o jednadvacetiletého mladíka, který za áčko slavného klubu debutoval už v roce 2016 a v současné době vcelku pravidelně nastupuje buď v argentinské nejvyšší soutěži nebo v Copa Libertadores. V River Plate má mít výkupní klauzuli ve výši 20 milionů eur, ale argentinský klub je údajně ochoten vyjednávat o částce nižší. Podle argentinského sportovního kanálu Varsky Sports má mít Valencia o hráče zájem pro sezónu 2019/2020.

Zmiňovaný sportovní kanál Varsky Sports však v souvislosti s pravým krajem valencijské obrany zmiňuje hned tři jména. Třiadvacetiletý Leonardo Godoy sice nastupuje v nejvyšší argentinské soutěži jen za méně známý klub Atletico Talleres, takže se nemůže pyšnit například starty v Copa Libertadores, ale odehráno toho má celkem dost. Za áčko Atletica debutoval v roce 2016 a od té doby je nezpochybnitelným členem základní sestavy. Pozornost poutá především svou rychlostí, nedávná studie ho řadí dokonce mezi nejrychlejší hráče světa s maximální rychlostí kolem 34 kilometrů za hodinu.

Nejstarším z trojice kandidátů na post pravého beka u valencijských Netopýrů je pětadvacetiletý Renzo Saravia z Racingu de Avellaneda. Pablo Longoria ho tak mohl na živo sledovat v již několikrát zmiňovaném utkání mezi Racingem a Bocou Juniors, kde za Bocu nastoupil Agustin Almendra, neboť Saravia odehrál celé utkání. Mimochodem u tohoto hráče stojí za zmínku, že ho jeho dlouhodobě vysoká výkonnost dostala až do argentinské reprezentace. Prozatímní trenér Albicelestes Lionel Scaloni ho povolal hned ve své první nominaci, dopřál mu celý zápas proti Guatemale a následně ho neopomenul ani v nominaci pro utkání říjnového reprezentačního okna.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.