The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Na radaru Valencie je dvojice argentinských mladíků z Bocy Juniors

Na radaru Valencie je dvojice argentinských mladíků z Bocy Juniors


Před pár dny jsme vás informovali o plánované cestě vedoucího technického sekretariátu Los Che Pabla Longorii do Jižní Ameriky. Nyní je již Longoria v Argentině, kde byl v pondělí divákem na souboji Racingu s Bocou Juniors. Právě v druhém jmenovaném klubu působí dvojice mladíků, která vzbuzuje zájem u řady evropských klubů. I u Valencie.

Prvním je osmnáctiletý záložník Augustin Almendra, druhým pak o rok starší stoper Leonardo Balerdi. Tito dva hráči vzbuzují v Evropě zájem klubů z těch nejlepších lig, a to navzdory tomu, že z nejvyšší domácí soutěže mají na kontě v dresu prvního týmu Bocy Juniors pouze pár zápasů. Přesto například už v létě média přinesla informaci, že právě o tuto dvojici hráčů má zájem i Barcelona. Proto chce Valencia především v případě záložníka argentinského klubu jednat rychle. Longoria se tak vypravil na dalekou cestu, aby hráče viděl přímo v akci v zápase nejvyšší argentinské soutěže a aby mohl o případné možnosti přestupu Almendry do Španělska jednat přímo na místě.

Tak to holt na přestupovém trhu funguje. Kdo chce nakoupit relativně levně, tak nesmí váhat, protože talentovaní Jihoameričané jsou žádané zboží, čehož si jsou jejich kluby dobře vědomy. V článku o plánované cestě Pabla Longorii do Jižní Ameriky jsme například zmiňovali jméno jiného argentinského talentu, a to záložníka Exequiela Palaciose z River Plate. Minulý týden oslavil dvacáté narozeniny, za první tým River Plate odehrál v nejvyšší argentinské soutěži jen šestadvacet utkání, k nimž přidal několik startů v Copa Libertadores, ale v září už debutoval za áčko argentinské reprezentace, takže River Plate přišlo málo, když jim za něho Atletico Madrid nabízelo 15 milionů eur. Požadují dvojnásobek.

Pablo Longoria přišel na začátku roku do Valencie, aby pomohl s náborem talentovaných mladíků. V létě tak na Mestallu zamířili stoper Mouctar Diakhaby a záložník Uros Racic, který tedy prozatím nastupuje za rezervní celek VCF Mestalla v Segunda Division B. Nyní práce sportovního managementu klubu směřuje k lednovému přestupovému oknu a v plánu je nalézt vhodné posily v Jižní Americe. Na jihoamerickém kontinentu nejsou v plném proudu jen ligové soutěže, ale blíží se rovněž vyvrcholení prestižních pohárových soutěží jako Copa Libertadores a Copa Sudamericana. Je tedy ideální čas na návštěvu Jižní Ameriky. A Longoria nejde do neznáma, neboť se mimo jiné zaměřuje i na hráče, které již měl možnost sledovat v létě na turnaji COTIF, kterého se účastní reprezentační výběry věkové kategorie U20. Argentinská dvacítka pod vedením trenérského dua Lionel Scaloni a Pablo Aimar celý turnaj ovládla a v její sestavě nechyběla dvojice Balerdi a Almendra, který dokonce navlékal kapitánskou pásku.

V pondělí byl tedy Longoria na stadionu El Cilindro v Avellanedě divákem utkání mezi Racingem a Bocou Juniors. V akci bohužel mohl sledovat pouze středopolaře Almendru, neboť Balerdi v obraně Bocy nenastoupil. Almendra naopak odehrál celé utkání, ve středové řadě Bocy mu v systému 4-3-3 dělali společnost zkušený Fernando Gago, který v minulosti pár měsíců působil i ve Valencii, a dvacetiletý Julian Chicco, což je další perla jihoamerického fotbalu, která je pod bedlivým dozorem evropských velkoklubů. Na druhé straně neušel pozornosti Longorii a dalších skautů v ochozech stadionu El Cilindro dvacetiletý domácí záložník Matias Zaracho, který si však reputaci poněkud pošpinil, neboť byl ke konci utkání po dvou žlutých kartách vyloučen, čehož Boca využila ke vstřelení gólu na konečných 2:2.

Ale zpět k Almendrovi. Záložník narozený v únoru roku 2000 v utkání potvrdil pozitivní poznatky, které si Longoria odnesl z jeho hry na turnaji COTIF. Tam se Almendra těšil důvěře trenérského dua Scaloni a Aimar a po úspěšném finále sportovní plátky o vítězném celku napsaly, že argentinský systém 4-3-3 stál na zářícím Augustinu Almendrovi, který vždy dokonale směřoval přihrávky na své spoluhráče. V pondělí nastoupil s číslem 39 na zádech v soutěžním utkání v seniorském fotbale, což je jistě oproti zápasům za mládežnické kategorie náročnější úkol. Od debutu za první tým Bocy Juniors má Almendra na kontě teprve sedm ligových utkání a jeden zápas v Copa Libertadores, ale nevyzrálost hráče mladého věku na něm není patrná.

Valencia i její konkurenti na přestupovém trhu vědí, že hráčova cena může rychle růst a nejednat hned znamená riskovat vyšší cenu v lednu. Boca Juniors totiž bude již brzy hrát semifinále Copa Libertadores a na začátku roku 2019 je pak na programu jihoamerický šampionát věkové kategorie U20, kde jistě Almendra nebude v dresu Argentiny chybět. V případě dobrých výkonů tak může hráčova cena několikanásobně vzrůst. Toho si je vědoma Valencia i další zájemci o mladíkovi služby. V současné době je o Almendru největší zájem nejspíš v Bundeslize, a to konkrétně v Lipsku, Leverkusenu, Schalke a Monchengladbachu.