The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Valencia pozorně sleduje jihoamerické talenty

Valencia pozorně sleduje jihoamerické talenty


Vedoucí technického sekretariátu valencijského klubu Pablo Longoria plánuje v blízké době cestu po několika jihoamerických zemích, a to za účelem přímého sledování tamních talentovaných mladíků.

Valencia stále pracuje na tvorbě svého sportovního projektu. Letní přestupové období sice skončilo teprve před měsícem, ale to neznamená, že se neplánuje činnost Los Che v dalších přestupových oknech. Netopýři chtějí samozřejmě za prvé dále posilovat kádr svého áčka, ale krom toho se poohlíží i po mladých talentech mezinárodní úrovně. Právě z důvodu výběru těch správných talentovaných hráčů má nyní Pablo Longoria, jeden z nejbližších spolupracovníků generálního ředitele Mateu Alemanyho, v plánu cestu do Jižní Ameriky, přičemž důraz bude kladen na Brazílii a Argentinu. Dle nepotvrzených informací by se v závislosti na průběhu své cesty mohl Longoria vydat i do Uruguaye a Chile. Cílem tedy je vidět ty nejlepší jihoamerické mladíky naživo.

Představitelé evropských klubů v podzimních měsících často cestují na pozorování do Jižní Ameriky, neboť tam jsou v plném proudu nejen ligové soutěže, ale vrcholí rovněž pohárové soutěže Copa Libertadores a Copa Sudamericana, což jsou jihoamerické obdoby evropských pohárových soutěží Ligy mistrů a Evropské ligy.

Pojďme se však podívat alespoň na dvě konkrétní jména hráčů, které bude Pablo Longoria údajně sledovat. Prvním je dle médií osmnáctiletý brazilský útočník Brenner ze Sao Paula. Tento mladý střelec pomalu sbírá první starty v brazilské nejvyšší soutěži a již za sebou má i debut v Copa Sudamericana. Za první tým Sao Paula si tento odchovanec jmenovaného klubu připsal už i první vstřelený gól. Že se bezpochyby jedná o talentovaného hráče, to dokládá skutečnost, že se v tak fotbalem posedlé zemi, jako je Brazílie, probojoval do mládežnických reprezentací. Hrával už za výběry věkových kategorií U15 a U17 a už dostal pozvánku i k výběru U20.

Druhým objektem Longoriova zájmu má být Exequiel Palacios. Tento argentinský záložník slavného River Plate právě dnes slaví své dvacáté narozeniny. V této sezóně se prozatím Palacios objevil v každém utkání River Plate v argentinské nejvyšší soutěži a připsal si jeden gól a dvě asistence. Mimochodem za sedm utkání už stihl prostřídat pozice pravého záložníka, levého záložníka, ofenzivního záložníka i klasického středního záložníka. Jedná se tedy o univerzálního hráče a takové má ve velké oblibě trenér Los Che Marcelino. Palacios dále sbírá starty i v Copa Libertadores a i v této jihoamerické obdobě Ligy mistrů se již dokázal střelecky prosadit. Samozřejmě ani Palacios nechyběl v mládežnických reprezentačních výběrech své vlasti, ale co víc, on už má na kontě dokonce i dva starty za áčko Argentiny, za které debutoval letos v září dvojicí přátelských utkání. Mimochodem u argentinských reprezentací s Palaciem jako asistent trenéra pracoval bývalý Netopýr Pablo Aimar, no a bývalé hráče valencijského klubu potkává tento mladík i v klubové šatně, neboť za River Plate hrají i Enzo Perez a Bruno Zuculini.